Перейти до контенту

Класичний стиль інтер’єру – правила оформлення


► Принципи класичного стилю
► Матеріали для класики і неокласики
► Обробка приміщення в класичному стилі
► Меблі для класичного інтер'єру
► Класичне освітлення інтер'єру
► Фото інтер'єрів у класичному стилі

Класичний стиль інтер'єру - це поєднання елегантності, стриманості та гідності. Недарма його вважають ознакою респектабельності та деякого консерватизму, адже коріння цього стилю сягають ще в часи античності. Але з тих же причин класичний інтер'єр вважають і ергономічним, оскільки його відрізняють гармонійні пропорції та симетрія.

Часто вважають, що для реалізації концепції необхідні великі кімнати з високими стелями, дорогі антикварні меблі та розкішні тканини. Частка істини в цьому є, але лише деяка. Класицизм - це не предмети, а лінії та пропорції.

оформлення кімнати в класичному стилі

Принципи класичного стилю

Якщо описувати концепцію двома словами, то це буде простота і велич. Домагаються такого ефекту не розмірами, а певним співвідношенням частин. Виконати його часом нелегко, особливо в умовах міської квартири, але дотримуватися основних принципів цілком можливо. Давайте їх перерахуємо.

▼ Симетрія - дизайн інтер'єру, що включає елементи в класичному стилі, виключає не тільки несиметричні предмети, але й неправильне їхнє розміщення. У кімнаті, а бажано і в усьому житлі, дотримується променева симетрія, тобто, всі деталі інтер'єру розташовані симетрично відносно центральної точки. Центр приміщення повинен бути виділений якимись засобами: люстрою, стельовою нішею, групою меблів.

▼ Лінії - допускаються тільки правильні геометричні контури: квадрат, прямокутник, коло, еліпс. Асиметричні, ламані, вигнуті лінії неприйнятні. Це одна з найсуворіших заборон.

▼ Пропорційність - ідеальна кімната повинна мати квадратну форму. Класичний дизайн припускає таку розстановку меблів та розміщення архітектурних деталей, які б максимально наближали пропорції приміщення до ідеальних.

▼ Архітектурні елементи - до них відносять напівколони, пілястри, арки, гіпсову ліпнину з античним орнаментом: меандр, акант, стельові медальйони та барельєфи.

▼ Прикраси - класичний дизайн виключає велику кількість декоративних деталей, більше уваги приділяючи якості. Як предмети інтер'єру в класичному стилі підійдуть кам'яні вази, ковані світильники та підсвічники, різьблені деталі меблів, бронзові або порцелянові статуетки. Важливо не використовувати багато елементів. Нехай увага буде прикута до однієї, але гідної речі.

З принципів концепції на сьогодні самим необов'язковим став підбір кольору. Класична палітра пропонує 3 - 4 поєднаних відтінки, близьких до природних кольорів. Але разом з сучасними матеріалами і технологіями така палітра виглядає занадто бідною, тому збагачується хоча б одним активним кольором та обов'язково включає білий колір.

Матеріали для класики і неокласики

Звичайно, стиль помітно змінився. Матеріали, технології, принципи будівництва, комунікації та техніка, що оселилася в житлі, не могли не вплинути на дизайн. Сучасна версія класики під назвою неокласицизм пропонує дещо інші рішення в порівнянні з традиційними.

Дерево - тут вимоги не змінилися: дороге дерево з матовим поліруванням і невеликою кількістю різьблених прикрас. Крім цього підійдуть вироби з шпону або МДФ, що імітують деревину дуба, горіха, ясена.

▼ Метал - як і раніше: бронза, чавун і латунь, без позолоти або кольорового лаку. Проте сучасний дизайн пропонує й інше рішення: меблі, забарвлені «металевими» відтінками в класичному двокольоровому інтер'єрі.

Камінь - мармур, онікс, граніт, керамічна плитка та всі матеріали, що імітують натуральні: венеціанська фактурна штукатурка, шпалери, ламінат. Камінь підкреслює античні коріння стилю і відмінно поєднується з будь-якими видами меблів.

▼ Скло і дзеркало - не є активними елементами. Дзеркало в багатій рамі або дзеркальні дверцята шафи-купе застосовуються для візуального збільшення кімнати, але, наприклад, дзеркальні панелі або стелі не допускаються.

▼ Пластик - використовується з обережністю. Відмінно, якщо матеріал імітує природну поверхню і зберігає нейтральний колір. Але в якості активного елементу пластик не застосовується.

▼ Тканини - оксамит, шовк, парча, витісняються сучасними варіантами. Переважають матерії з симетричним рослинним візерунком або одноколірні тканини. Дрібні квіточки та горошок виключаються. Смугасті тканини допустимі, але із застереженнями.

Вибір тих чи інших матеріалів залежить від кольорової палітри інтер'єру, смаків мешканців та розмірів кімнати. Так, панелі з дорого темного дерева перетворять маленьку кімнату в крихітну, а велика кількість дзеркал спотворить пропорції великої вітальні.

Обробка приміщення в класичному стилі

Інтер'єр в класичному стилі дійсно припускає просторі приміщення з високою стелею. Але якщо у власному будинку розміри приміщень визначаються тільки бажанням власника, то в міській квартирі вони є незмінними. В такому випадку правильніше говорити не про класичний інтер'єр, а про стилізацію. Основою стилізації служить, як правило, мінімалізм, а завданням дизайнера є поєднання основних положень обох принципів.

Кольорове рішення стелі та стін не змінилося з античних часів. Відтінок стелі повинен бути на 2 - 3 тони світлішим ніж колір стін. Таким чином втілюється свого роду модель світобудови: підлога є землею, стіни - лісами та горами, стеля - небом, а люстра в центрі стелі - це сонце.

Дизайн підлоги

▼ Класика - паркет, мармурова підлога, шахова керамічна плитка.

▼ Стилізація - паркетна дошка або ламінат, що імітує натуральний паркет. Однак ламінат може відтворювати і керамічну плитку. Справжня кераміка, а тим більше камінь, в житлових кімнатах небажані, бо вони не зберігають тепло і взимку охолоджують приміщення.

Дизайн стін

▼ Класика - дубові панелі, облицювання каменем, шпалери з геральдичним малюнком.

▼ Стилізація - виключає тільки камінь, а дубові панелі пропонує комбінувати з одноколірною штукатуркою. Крім цього, використовується венеціанська штукатурка, одноколірні рельєфні шпалери та елементи урбаністичного стилю, наприклад, пофарбована білим цегляна стіна.

Дизайн стелі

▼ Класика - припускає поличну нішу правильної форми, ліпнину по периметру стелі, можлива також кесонна дерев'яна стеля.

▼ Стилізація - гіпсова ліпнина або поліуретановий стельовий плінтус що її імітує. Це обов'язкові елементи. Стеля зазвичай оштукатурюється або обклеюється одноколірними світлими шпалерами. В класичному інтер'єрі вона є фоном для розкішної об'ємної люстри. Гіпсокартонні дворівневі підвісні стелі якнайкраще виділяють центр приміщення.

Архітектурні елементи

Тут відмінністю класики від стилізації є тільки їхнє виконання. Гіпсокартон витіснив інші варіанти з міського житла і справжні кам'яні колони та цегляні арки зустрічаються тільки в солідних заміських садибах. Пілястрами, як правило, оформляється вхід до приміщення та вікно, напівколони використовуються для візуальної зміни пропорцій. Кількість повторюваних елементів (наприклад, колон) повинна бути парною. Це обов'язкова умова.

Меблі для класичного інтер'єру

Красиві інтер'єри, виконані в класичному стилі, свято дотримуються принципів симетрії. Всі предмети в кімнаті є частиною одного ансамблю. На відміну від сучасних концепцій класика виключає зонування за допомогою груп меблів.

У вітальні, наприклад, центр кімнати може займати столик в оточенні кушетки і пари крісел, а вздовж стін симетрично один одному розташовуються диван, комод, стелажі й серванти.

В спальні розмістити ліжко по центру зазвичай не вдається. Однак типове для мінімалізму розташування його узголів'ям до стіни цілком підходить. Щоб не зміщувати візуально центр, в ногах ліжка встановлюється журнальний столик, кушетка або декоративна банкетка.

В кабінеті стіл займає класичну позицію - ближче до центру і так, щоб господар кабінету сидів спиною до вікна. Решта меблі розміщуються вздовж стін.

Сучасний класичний стиль в міському інтер'єрі допускає використання не тільки дерев'яних меблів, але й комбінацій дерева та скла. При цьому мова йде не про засклені шафи, а столи і комоди. Вітаються антикварні меблі, але не надто зістарені.

обробка житла в класичному стилі
Оббивку м'яких меблів краще вибирати, дотримуючись концепції мінімалізму, тобто, одноколірну, нейтрального відтінку. Для акцентування використовуються подушки з рослинним або геральдичним орнаментом.

В класичному інтер'єрі меблі вирішують два завдання: здійснюють утилітарну функцію і служать елементами дизайну. Для поділу на зони меблі не використовуються.

Класичне освітлення інтер'єру

Класицизм зародився в ті часи, коли джерелом світла було або сонце, або деяка кількість свічок. Тому улюбленими декоративними елементами всіх класичних стилів є підсвічники. Сучасний дизайн охоче їх використовує.

Класика передбачає великі, бажано витягнуті у висоту вікна. Якщо це не так, то пропорції вікна змінюють за рахунок шторної композиції. Дизайн їх припускає вертикальні портьєри, сваги, перехоплення. Від різноманітних декоративних деталей краще відмовитися. Обов'язково повинні бути гардини. При бажанні можна встановити горизонтальні жалюзі.

Центральна люстра - незамінна деталь оформлення і є найбільш характерним елементом інтер'єру в класичному стилі. Цей предмет повинен бути максимально великим і багатим.

Для додаткового освітлення підійдуть торшери та настінні світильники з декоративними елементами, що імітують ковку. Точкові світильники для підсвічування небажані. Будь-яке джерело світла повинно бути звичним і для зонування або акцентування не застосовується.

Фото інтер'єрів у класичному стилі

Для того, щоб наочно побачити всю красу, пропорційність і багатство класики як стильового напрямку в дизайні приміщень, додаємо фото інтер'єрів (вітальні, спальні, кухні, ванни) у класичному стилі.

Інтер’єр сучасної квартири під класику

кімната оформлена під класику фото

дизайн кімнати з облицюванням під класику

використання елементів класичного дизайну для ремонту квартири

декорація житлових приміщень в класичному дизайні

класичний дизайн оздоблення кімнати

дизайн квартири в стилі класика
Використовуючи перераховані вище принципи симетрії та пропорційного розміщення елементів, можна створити класичний інтер'єр практично в будь-якому приміщенні: вітальні, спальні, коридорі, кухні або ванні. Для будь-якої концепції спосіб організації простору є характерною рисою. По відношенню до розміщення самі предмети і матеріали обробки є вторинними. Оформити кімнати в класичному стилі можна використовуючи цілком сучасні меблі з традиційних матеріалів.