Перейти до контенту

Англійський стиль інтер’єру – елегантність та консерватизм


► Особливості англійського стилю в інтер’єрі
► Англійські меблі
► Вітальня в англійському стилі
► Англійська спальня
► Дизайн кухні в англійському стилі

Поєднання стриманості і багатства в інтер'єрі будинку завжди приваблює. Достаток блиску, химерних деталей і дорогих речей рідко справляє враження гармонії. Зайва строгість перетворює кімнати в функціональні приміщення без ознак індивідуальності. Англійський стиль інтер'єру комбінує дорогий якісний матеріал з простотою фону та ошатністю обробки.

У дизайні сучасного будинку використовуються два представники британської інтер'єрної моди: вікторіанський стиль, який і називають англійським, та модифікація кантрі. Остання використовується для оформлення кухні та їдальні і чудово поєднується з важкуватим класичним інтер'єром житла.

Особливості англійського стилю в інтер'єрі

Інтер'єр будинку в англійському вікторіанському стилі - це житло джентльмена, якому не пасує захоплюватися новомодними штучками і демонструвати своє багатство. Джентльмен стриманий, елегантний та злегка іронічний. До особливостей англійського стилю в інтер'єрі будинку відносяться перелічені нижче риси.

▼ Простір - не має ніякого значення. Для організації інтер'єру в англійському стилі підходить і малогабаритне житло, і квартира з високими стелями, і заміський будинок.

дизайн квартири в англійському стилі

▼ Лінії - вертикалі віддають перевагу горизонтальним. Витягнуті в висоту вікна кращі, ніж широкі, і звичайна конструкція від підлоги до стелі краща, ніж приземкувата арка і так далі. Особливості цього стилю полягають в тому, що в контурах предметів та меблів прямі лінії поєднуються з округленими кутами, плавними лініями вигнутих ніжок і різьблених елементів. Цілком допускаються арочні конструкції вікон і дверей в оформленні меблевих елементів. Вигнуті лінії та силуети при цьому виключаються.

▼ Освітлення - вирішується класичним чином. Допускається лише світло з вікна і центральна люстра, яка може бути не дуже розкішна, але об'ємна. Додаткове освітлення кімнати організовано за допомогою настільних світильників і торшерів. Підсвічування і точкові світильники не допускаються. Вікно оформляється шторами, бажано з тюлевими гардинами, застосовується хвилеподібний ламбрекен, а ось сваги здаються тут вже занадто пихатими. Аркове вікно, що відкриває красивий вигляд, цілком може обійтися без портьєр. Загальний принцип в дизайні вікна такий, що карниз закріплюють під стелю, щоб проріз візуально витягувався.

▼ Орнамент - клітинки і багатий рослинний візерунок, який може бути трохи провінційним: троянди, польові квіти, але не символічні і не геральдичні зображення. В інтер'єрі квартири англійського стилю цілком допускається комбінація клітчатих форм та квіткового орнаменту.

▼ Колірна палітра - обов'язково включає колір дерева, відтінок білого або бежевого і відштовхується від отриманого поєднання. Для вітальні передбачаються додаткові, більш яскраві кольори: золотистий, червоний, блакитний. Для спальні - зелений, світло-жовтий. Кухня - царство білого і зеленого. Завдяки квітковому орнаменту комбінації 3-4 відтінків достатньо, щоб отримати яскравий і сучасний інтер'єр в англійському стилі.

♥ Декоративні предмети - картини епохи кубізму, фото в простих, але красивих рамках, порцеляна, невеликі вази і глечики з живими квітами, книги, дерев'яні глобуси і так далі. Предмети у вітальні займають місце в засклених шафах і на полиці каміну. Для спальні більш характерні настінні панно, підсвічники, вази. Кухня прикрашається глиняним начинням, мідними глечиками, пучками овочів, старовинними предметами. Тут проявляються коріння стилю кантрі: дрібні предмети побуту не ховаються, а демонструються у великій кількості.

▼ Особливість дизайну – годинник. Вони бувають настінні, настільні, а ще краще підлогові маятникові. Годинники повинні бути скрізь, в будь-якій кімнаті будинку.

оформлення кімнати в англійському стилі

Поєднання предметів в класичному стилі, яскравої тканини і зовнішньої простоти, а також деякої наївності обробки, створюють враження затишку, а якість матеріалу вказує на достаток. При створенні інтер'єру кімнат в англійському стилі зекономити не вийде.

Англійські меблі

Найскладніша деталь для вітальні та спальні - це меблювання. Кухня декорується за рахунок дрібних деталей, а житлові кімнати вимагають меблів, виготовлених в класичному, точніше кажучи, вікторіанському стилі. Застосовується тільки дерево, і тільки цінних порід: дуб горіх, вишня, ясен. Тут повинні переважати глухі тони і дерево з багатою червоною гамою.

меблі в англійському стилі

▼ Вікторіанські меблі - це шафи, серванти, комоди, столи правильних обрисів з гнутими ніжками і різьбленими прикрасами у вигляді гвоздик. Уявити інтер'єр квартири в англійському класичному стилі без таких предметів неможливо. І якщо такі меблі відсутні, тоді для вітальні та спальні слід підібрати меблі подібної форми.

▼ Честерфілд - це ім'я дивану з великої літери для залу. Його характерну форму і перешите покриття неможливо сплутати ні з чим. Це головний предмет інтер'єру вітальні в англійському стилі.

▼ Крісла і банкетки підбираються під стати. Тут важливо дотримати межу між великим розміром, а мініатюрні меблі будуть недоречними. Всі предмети повинні бути витонченими, з гнутими ніжками і ручками. Сидіння обов'язково повинні бути зручними, великими, з високими спинками. Такі ж вимоги висуваються і до стільців.

▼ Оббивка - щільні якісні тканини, як одноколірні, так і з ніжним малюнком з польових квітів. Блискучі тканини або нитки не застосовуються.

меблі в англійському класичному стилі

Англійський стиль в інтер'єрі припускає велику кількість меблів. Овальні столи, отоманки, крісла, секретарі, буфети і підставки під вазони розміщуються буквально скрізь. Принцип розстановки один - зручність. Якщо біля вікна хочеться присісти, значить, там повинно стояти крісло.

Шафа-купе вписується в дану концепцію мінімально. Але якщо виникає така необхідність, то потрібно підібрати модель максимально близьку до традиційного гардеробу з глухими дверцятами. А от що абсолютно неприйнятно для англійського стилю в інтер'єрі вітальні або спальні, так це фотодрук, розпис та вітраж.

Вітальня в англійському стилі

Вітальня займає смислове центральне положення в квартирі. А в дизайні англійської вітальні цим центром є вогнище. Обійтися без каміна або його імітації неможливо.

Справжній камін - справа складна і витратна, яка передбачає як мінімум спорудження повноцінного димоходу, що в умовах квартири навряд чи можливо. Найчастіше використовуються декоративні фальш-каміни, які цілком переконливо імітують живий вогонь і затишне потріскування.

дизайн вітальні в англійському стилі

Не можна використовувати кутовий камін, бо вогнище має бути центром вітальні, а вся інша обстановка розташовується відносно нього. Тому камін монтується посередині довгої глухої стіни, або навіть в центрі кімнати, якщо дозволяє площа. Оформляється мармуром і деревом, або імітаціями цих матеріалів. Сучасний декор обов'язково включає характерні колони і класичний орнамент.

Інтер'єр вітальні в англійському стилі реалізує три основні рішення.

Стіни і стеля штукатуряться, причому стеля має бути на тон світліша від стін. Колір підбирається з палітри кімнати: золотистий, зелений, бежевий. Об'ємні архітектурні елементи, такі як колони, пілястри, а тим більше криволінійні перегородки, не застосовуються. Стеля може декоруватися дерев'яними масивними балками.

Стіни обклеюються шпалерами з кольоровим ніжним малюнком на тлі білого, золотистого і навіть червоного. Мотив можна повторити в портьєрах і оббивці м'яких меблів - дизайн інтер'єру в англійському стилі це цілком допускає.

▼ Дерев'яна вітальня - стіни і стеля обшиваються деревом. На стінах можна комбінувати дубові панелі і штукатурку, можна облаштувати кесонну стелю. Тут важливо уточнити, чи витримає перекриття таку важку конструкцію. У дизайні цей прийом більш властивий кабінету, але й у вітальні він виглядає ефектно.

Підлога паркетна в будь-якому варіанті - штучний паркет, художній, щитовий. Власне тип покриття визначається бажанням і можливостями.

Поруч з каміном встановлюються крісла, а також диван і круглий столик. Шафа та комоди розміщуються вздовж стіни по можливості симетрично, а всі інші сидіння розташовуються скрізь, де заманеться.

інтер'єр вітальні в строгому англійському стилі

Найскладніше - це вписати в інтер'єр телевізор та іншу сучасну техніку. Телевізор звичайно закріплюють над каміном, а решту предметів намагаються зробити мінімально помітними.

Англійська спальня

Компонування предметів в інтер'єрі спальні в англійському стилі, як не парадоксально, не відрізняється від звичної мінімалістської концепції. Схема ця застосовується сотні років і все ще є найзручнішою.

дизайн спальні в англійському стилі

Ліжко - дерев'яне, велике, масивне, встановлюється узголів'ям до стіни по центру кімнати. Подіуми не допускаються. Характерний штрих - балдахін. Споруджується як повноцінна версія типу конструкції на чотирьох стовпчиках. Тканина підбирається щільна, з квітковим малюнком. В ногах ліжка що-небудь розміщується: столик з вазою, банкетка зі стьобаною оббивкою.

Приліжкова тумбочка і дзеркальний комод повинні бути неодмінно. Одяг зберігається в гардеробі, або шафі-купе, що його імітує.

Над узголів'ям ліжка нічого не закріплюється, а ось дзеркала можна повісити по сторонах ложа, над тумбочками. Такий прийом використовується для маленької спальні.

Оздоблення нічим не відрізняється від вітальні. Застосовують ті ж варіанти у вигляді одноколірної штукатурки, квіткових шпалер або обшивки деревом.

дизайн класичної англійської спальні

В англійському стилі не вимагається дотримання однаковості оформлення всього будинку. Навіть у найменшій квартирі допускається різне оформлення приміщень.

Дизайн кухні в англійському стилі

Кухня - виняток, так як істинному джентльменові тут робити нічого. Тому інтер'єр кухні в англійському стилі - це завжди стиль кантрі.

Класичний британський варіант дизайну - білі стіни і меблі білого або зеленого кольору. Виконати ці вимоги найпростіше. Підбирається кухонний гарнітур з глухими дверцятами або відкритими полицями і забарвлюється відповідним чином. Будь-які декоративні деталі тут зайві. Красиво виглядає варіант, де скло на дверцятах має дрібне переплетення, але ця вимога не обов'язкова.

англійська класична кухня

Кухня штукатуриться. Ніяка інша обробка тут не використовується. Для настилу підлоги застосовується ламінат і керамічна плитка, укладена в шаховому порядку. Останній варіант більш відповідає стилю будинку.

Обідній стіл та стільці (не табуретки) виготовляються тільки з дерева. Інтер'єр в сучасному англійському стилі в цьому питанні невблаганний.

Кухня прикрашається старовинним начинням, глиняним, порцеляновим та скляним посудом, лляними серветками і пучками трав. Як і належить стилю кантрі, всі ці предмети, характерні для інтер'єру в англійському стилі, наявні у великій кількості.

Вікно, якщо воно невелике, може залишатися без фіранок і перекриватися горизонтальними жалюзі, якщо вони імітують дерево. При великій площі вікна використовують фіранки з густим квітковим малюнком.

стилістичне оформлення інтер'єру англійської кухні

Що створює проблему, так це сучасна кухонна техніка. Її потрібно маскувати і прибирати в шафу. Витяжку фарбують під колір меблів, холодильник намагаються вибрати білий. Кухня в стилі англійського кантрі не переносить сусідства з хромованим металом.

Англійський стиль в інтер'єрі створює відчуття затишку, спокою, і при цьому ненав'язливо підкреслює достаток і респектабельність. А якщо раптом знадобиться надати більше блиску вітальні, або змінити атмосферу спальні на більш романтичну, то можна вчинити так, як це робили засновники стилю у 19-му столітті. Розписні китайські та індійські вази, зброя і карбовані вироби, що потрапили в Європу з Індії та Африки, зроблять інтер'єр будинку багатшим та виразнішим.