Перейти до контенту

Як просвердлити керамічну плитку?


► Вибираємо інструмент для свердління
► Підготовка до свердління плитки
► Як правильно свердлити керамічну плитку?

Це питання неминуче рано чи пізно виникає у всіх, в кого ванна або кухня обкладені керамічною плиткою. Для того, щоб повісити шафки, полички, вішалки для рушників та інші дрібниці, що необхідні для комфорту і затишку, в стіну необхідно закрутити шурупи. А іншого способу закручування шурупів у стіну, облицьовану керамічною плиткою, окрім свердління плитки для ванни або кухні, поки що не винайдено. Але звичайне свердління для такого делікатного матеріалу, як кераміка, є неприйнятним, оскільки воно загрожує пошкодженням делікатної кераміки. Цей матеріал вимагає дуже акуратного поводження. В запропонованій статті ми розповімо, як просвердлити керамічну плитку своїми руками, зупинившись на різних аспектах.

Вибираємо інструмент для свердління

Якщо ви зібралися просвердлити стіну, то, напевно, запаслися електродрилем або перфоратором. Для того щоб просвердлити отвір в стіні, обробленій керамічною плиткою, підійде будь-який з цих електричних пристроїв. Однак є два важливих нюанси. Якщо у вашому розпорядженні перфоратор, то у нього повинен бути передбачений режим відключення удару, тобто він повинен вміти працювати в режимі електродрилі. І другий момент - незалежно від того, маєте ви електродриль чи перфоратор, інструмент повинен обов’язково мати функцію регулювання кількості обертів.

Тепер про свердло, а вірніше, про свердла, бо їх знадобиться мінімум два. Перше - щоб просвердлити безпосередньо кахельну плитку, а друге - для свердління матеріалу, на який ця плитка наклеєна. Тому перед тим, як зробити отвір в плитці, необхідно буде відвідати магазин і купити свердла потрібного діаметра. Крім цього слід пам'ятати, що плитка для ванних кімнат та кухонь завжди купується з певним запасом, адже під час свердління та різання навіть досввідчені майстри допускають помилки.

свердла для керамічної плитки купити
Для свердління плитки випускаються спеціальні свердла, вістря яких зроблено у формі наконечника списа з особливого матеріалу - карбіду вольфраму. Ними ще свердлять скло, так що можна при покупці питати свердло для скла. Помилитися тут неможливо.

Друге свердло вибираємо залежно від матеріалу стіни. Бетонну або цегляну стіну добре бере інструмент з наконечником з твердого сплаву, як правило, побідиту. Якщо керамічна плитка наклеєна на дерев'яну стіну, то беремо свердло по дереву.

Крім інструментів, щоб просвердлити керамічну плитку, знадобиться ще маленький шматок самоклеючого матеріалу. Це може бути малярський скотч, звичайна ізоляційна стрічка, або лейкопластир. Також знадобиться фломастер або маркер і газетний лист, з якого ми зробимо конверт для збору часток матеріалу і пилу під час свердління. Після того як ви приготували все необхідне, можна приступати до самого процесу свердління.

Підготовка до свердління плитки

свердління отвору в керамічній плитці своїми руками Звертаємо з газетного аркуша об'ємний конверт і за допомогою скотча кріпимо його на стіну під місцем, де плануємо просвердлювати отвір в плитці. Ця невелика хитрість допоможе вам уникнути необхідності збирання пилу та сміття, що утворюються в процесі свердління. Вони будуть зсипатися в конверт, після чого залишиться їх викинути після закінчення роботи.

Також пил можна легко зібрати за допомогою пилососа, включаючи його безпосередньо під час процесу свердління й тримаючи його поруч з працюючим інструментом.

На керамічну плитку в місці майбутнього отвору приклеюємо маленький відрізок малярського скотчу, лейкопластиру або ізоляційної стрічки. Краще, якщо цей шматочок буде світлий, оскільки на ньому повинна бути добре помітна розмітка. Точне місце свердління відзначаємо на приклеєному матеріалі фломастером, маркером, або кульковою ручкою.

як легше просвердлити плитку в ванні

Як правильно свердлити керамічну плитку?

Готуємо електроінструмент до роботи. Для цього вставляємо свердло для кахельної плитки, відключаємо ударний режим і встановлюємо мінімальну швидкість обертання. На цій мінімальній швидкості починаємо свердлити у зазначеному місці. Робимо це з максимальною обережністю, без сильного натиску. Завдяки наклейці з малярського скотчу, свердло не буде зісковзувати з точки свердління, і буде поступово заглиблюватися в товщу плитки. Під час заглиблення свердла поступово збільшуємо кількість обертів, і коли плитка буде просвердлена наскрізь, вимикаємо електродриль, щоб замінити перше свердло на друге, яке ми приготували для матеріалу стіни.

Для того, щоб не допустити під час свердління плитки перегрів інструменту, необхідно змочувати плитку водою в тому місці, де робиться отвір.

Далі свердління виконуємо як зазвичай, але дотримуючись обережності, щоб не пошкодити просвердлену кахельну плитку. Коли отвір необхідної глибини буде просвердлений, видаляємо наклеєний шматок скотчу, прибираємо конверт зі сміттям і вставляємо в отвір дюбель, щоб вкрутити в нього шуруп та причепити потрібний аксесуар.

Як бачите, просвердлити керамічну плитку, не пошкодивши її при цьому, цілком можливо. Навіть можна сказати, що зробити це досить легко. Тепер ви вже знаєте як просвердлити плитку, і якщо будете дотримуватись вказаних рекомендацій та обережності під час свердління, то у вас обов'язково все вийде. Наступного разу ця робота буде виконуватись значно швидше та легше.