► Густина будівельних матеріалів
► Теплоємність будівельних матеріалів
► Теплопровідність будівельних матеріалів
► Коефіцієнт температурного розширення будматеріалів
► Максимальний струм мідного провідника
► Максимальний струм алюмінієвого провідника
► Питомий опір провідників (металів)
► Питомий опір діелектриків (ізоляторів)
► Стандартні розміри металевих труб
Всі початківці, які вирішили освоїти будівельну справу в домашніх умовах і навчитись виконувати будівельні роботи своїми руками, на певному етапі здобуття досвіду починають відчувати необхідність в певній теоретичній базі. Зокрема, для виконання певних електричних, сантехнічних та інших будівельно-ремонтних робіт виникає необхідність в елементарних теоретичних розрахунках, які дозволять уникнути помилок в тій чи іншій конструкції, та забезпечити їй максимальну надійність та довговічність експлуатації.
Звичайно, застосовувати складні будівельні, фізичні та електричні формули розрахунків для виконання будівельних робіт своїми руками не варто, та й в цьому немає необхідності, але певні поняття про міцність, густину, провідність, теплоємність та інші характеристики будівельних матеріалів все таки потрібно мати. Іноді застосування простих табличних даних про поширені будівельні матеріали може допомогти спростити ту або іншу роботу, уникнути перевитрати матеріалів та забезпечити будівлі або комунікації необхідні якості. Слід також зазначити, що таблиці з характеристиками будматеріалів в окремих випадках можуть навіть допомогти майстрам-аматорам уникнути серйозних помилок під час виконання будівельних, сантехнічних та електричних робіт. На цій сторінці зібрані деякі типові поширені таблиці, в яких наведені параметри та характеристики будівельних матеріалів.
Густина будівельних матеріалів
Питома теплоємність сухих будматеріалів
(при температурі від -20 до +20)
Теплопровідність будівельних матеріалів
Коефіцієнт температурного розширення будматеріалів
Максимальний струм мідного провідника
Максимальний струм алюмінієвого провідника
Питомий опір провідників (металів)
Питомий опір діелектриків (ізоляторів)
Стандартні розміри водопровідних металевих труб
Надіємось, що знайдені в таблицях дані допоможуть здійснити усі необхідні розрахунки в сантехнічних, електричних та будівельних роботах. При потребі виконати більш складні розрахунки для певних робіт радимо застосувати спеціалізовану будівельну літературу, або проконсультуватись з фахівцями будівельної справи.