Перейти до контенту

Штучний і натуральний камінь в інтер’єрі квартири


► Умови та обмеження використання каменю
► Матеріал природного походження
► Матеріал штучного походження
► Прийоми оформлення інтер'єру каменем
► Камінь в інтер'єрі квартири

Камінь в інтер'єрі квартири - далеко не такий рідкісний гість, як можна подумати. Природний або штучний матеріал охоче застосовується для обробки підвіконь, сходів, підлог, поверхонь робочих столів в кухонних гарнітурах і так далі.

Таке застосування пояснюється високою міцністю і зносостійкістю матеріалу, і лише в другу чергу, його привабливістю. Проте краса і незвичайна фактура каменю гідна куди більш широкого застосування. Матеріал унікальний, адже, як не можна знайти двох однакових шматочків дерева, так не можна знайти і двох подібних фрагментів каменя. При цьому для створення ефектного вишуканого інтер'єру немає потреби використовувати дорогий натуральний мармур. Навіть звичайний вапняк при правильному оформленні здатний творити чудеса.

Умови та обмеження використання каменю

Декоративний камінь - назва умовна. Хороший дизайнер і звичайний клінкер перетворить на першокласну прикрасу. Таким чином позначають групу матеріалів штучного або природного походження, що зберігають при використанні структуру або форму. У першому випадку найбільш привабливий зріз каменю, на якому утворюється специфічний малюнок або цікаве поєднання кольору. В другому випадку естетичну цінність представляє саме форма - дикий камінь, наприклад, в інтер'єрі квартири виглядає незвично.

оформлення кімнати натуральним каменем
В оселі однаково успішно можна використовувати обидва варіанти, але при цьому необхідно дотримуватися певних умов.

▼ Вага - штучний і природний матеріал мають чималу масою. Квадратний метр керамограніту важить майже 20 кг, а мармуру - 80 кг. Таке навантаження витримають далеко не всі стіни або підлоги. Тому в квартирі частіше використовується штучний камінь.

▼ Площа - чим менші розмір приміщення, тим більш фрагментарний характер носить кам'яна обробка.

▼ Вартість - натуральний матеріал практично завжди має високу ціну.

▼ Естетичні вимоги - незалежно від стилю, обробка декоративним каменем в інтер'єрі квартири не повинна складати більше 30 % від загальної площі, бажано навіть менше ніж 20%. Камінь - матеріал що трохи пригнічує, справляє враження масивності навіть у невеликій кількості. З нього цілком може бути виготовлена тільки підлога і, наприклад, сходові щаблі.

▼ Стилістичні обмеження - колір і фактура повинні відповідати вимогам стилю. Мармур або його імітатор прекрасно підійде до концепції бароко або модерн, але в мінімалістському інтер'єрі він буде виглядати безглуздо. А ось для екостилю або провансу можна використовувати навіть кругляк та гравій у вигляді невеликих панелей, набраних з гладких морських камінчиків. Це оживляє приміщення.

Кам'яна обробка ефектна і приваблива. Але саме ці якості і вимагають ретельності при виборі. З її допомогою можна перетворити звичне приміщення в оригінальну стильну кімнату, але варто лише трохи перестаратися і квартира перетвориться на кам'яний лабіринт.

Матеріал природного походження

Натуральні камені добуваються в природних родовищах, розпилюються, піддаються первинній обробці та розвозяться по всьому світу. Ці первинні заготовки мають досить великі розміри, щоб з них можна було вирізати стінові панелі, сходи, підвіконня, облицювальні плити і так далі.

Все перелічене виготовляється на замовлення і відповідно обробляється: шліфується, полірується, структурується. Тому перше, про що необхідно пам'ятати при виборі природного каменю для інтер'єру в квартирі, це про зміну розмірів.

обробка житла штучним каменем
▼ Мармур - це блискучий, дуже красивий камінь на основі кальциту. Він має найрізноманітніші забарвлення, дуже міцний, декоративний і довговічний. Найбільш красиво виглядає полірований мармур, така обробка створює на його поверхні прозорий світловідбиваючий шар. Використовується для обробки стін, стелі, підлоги, сходів, будь-яких архітектурних елементів і так далі.

▼ Онікс - вишуканий і дорогий варіант, так само найбільш цікавий у полірованому вигляді. Частіше застосовується для оздоблення стін, а також приміщень ванни і туалету. Надзвичайно ефектно виглядає з підсвічуванням, так як він є напівпрозорий і змінює колір при різному освітленні.

▼ Кварцит - гірська порода на основі кварцу. Дуже міцний камінь із зернистою структурою. Його вартість визначається складністю в обробці. Дуже вишукано виглядає в квартирі, оформленій в класичному стилі.

▼ Піщаник - куди більш доступний варіант і при цьому дуже різноманітний. Легко обробляється завдяки шаруватій структурі, під найменуванням дикий камінь використовується для обробки стін і сходів. В цю ж групу входить і звичайний плитняк.

▼ Граніт - гірська порода на основі кварцу і польового шпату. Має зернисту породу і багатющу колірну палітру. Застосовується так само часто, як і мармур.

До нетрадиційних видів можна віднести такий природний камінь як гравій, морська галька, вапняк - ще один відомий дикий камінь, або навіть туф. Мабуть, єдиним критерієм на сьогоднішній день є достатня міцність, а індивідуальність та краса в будь-якого каменя завжди присутні.

Матеріал штучного походження

За складом вони є звичайними будівельними матеріалами: наповнювачі, сполучні (штучні або мінеральні), і декоративні компоненти (крихта, фарбувальні пігменти), а також порцеляна, скло та деякі різновиди дерева. Такі матеріали виготовляються пресуванням, литтям або звичайною обробкою. Отримати таким чином можна як абсолютно унікальний матеріал, так й імітацію будь-якого природного.

Інтер’єр сучасної квартири під натуральний камінь
Важливою відмінністю штучного каменя для інтер'єру в квартирі є його більш низька вартість та менша вага. Таким матеріалом можна обробляти навіть гіпсокартонні поверхні.

Декоративний бетон - основою його служить цемент і пісок, а фактуру і колір визначають фарбувальні пігменти і добавки. Дикий камінь, сланець, базальт і так далі отримують з нього при застиганні у відповідних формах.

▼ Агломерат - група матеріалів, що виготовляються литтям: промисловий і литий мармур, полімерний бетон і т.п. Відрізняється цей матеріал тим, що до складу входить крихта натуральних каменів: мармуру, граніту, кварцу. Агломерат служить основою для полірованих облицювальних плит.

Керамограніт - виготовляється з глини, кварцового піску та мінеральних добавок. За властивостями він ближчий до кераміки. Охоче застосовується при обробці, оскільки він має дуже корисну властивість - відносно легко ріжеться і коригується за розмірами. Зовнішній вигляд виключно різноманітний.

▼ Гіпсовий матеріал - основою служить гіпс, декоративність визначається кольором пігменту і формою, в якій виготовляється елемент. Найпопулярніша імітація з гіпсу - дикий камінь. Такий матеріал можна виготовити самостійно.

▼ Акриловий матеріал - декоративний матеріал, що близький до агломератів, але виділяється в окрему групу завдяки сполучній акриловій смолі. Камінь стійкий до дії хімічно агресивних речовин, а найголовніше - він має відносно низьку теплопровідність. Акрилові плити набагато менше нагріваються і повільніше остигають. Для підлоги у ванні, санвузлах, кухні це прекрасний варіант.

Дизайнери вважають штучний камінь чи не більш привабливим матеріалом, ніж натуральний, оскільки колірні рішення більш оригінальні, вони включають не тільки природні відтінки, форму та розмір. Їх можна підібрати під проект, а не навпаки, та й можливості кріплення більш широкі. Матеріалом можна навіть обробити дверний проріз, а не тільки стіни та підлогу.

Прийоми оформлення інтер'єру каменем

Каменю знайдеться місце в будь-якій квартирі і при будь-якій стилістиці. Полірований мармур і грубо тесаний дикий камінь, гладка галька і пористий туф, шліфований граніт і візерунчаста кераміка - декоративні можливості матеріалу дійсно безмежні.

Але ось що не рекомендується робити в міській квартирі, так це застосовувати камінь як єдиний спосіб обробки. Куди цікавіше з його допомогою акцентувати увагу.

▼ Зонування - камінь в інтер'єрі квартири притягує увагу тому, що різко виділяється фактурою серед будь-якої іншої обробки. При зонуванні він може утворювати суцільну поверхню - стіну кімнати, кут або якийсь фрагмент. Останній спосіб більш популярний і дозволяє варіювати укладку і форму самого фрагменту (прямокутна, криволінійна, імітація випадкового розкиду і т.д.).

▼ Акцентування - використовується для виділення цікавих об'єктів. До них, звичайно ж, відноситься камін, арочний вхід, частина стіни над узголів'ям або імітація узголів'я ліжка. Оригінально виглядає дикий камінь, що служить фоном для телевізора або іншої сучасної техніки.

▼ Оформлення кутів - простий і ефективний спосіб декорувати коридор, передпокій та кухню. Ці приміщення зазвичай невеликі, але укладання на зовнішніх кутах їх не робить візуально важчими, а лише додає оригінальності.

▼ Незвичайне застосування - це кам'яні горизонтальні поверхні в квартирі (стільниці, полки), що не викликають подиву, а от обробка міжкімнатних дверей або дверцят шафи-купе виглядає вельми незвично.

Кімнати, які можна цілком обробляти каменем - санвузол і ванна. Тут мармур, граніт, керамограніт та інші штучні матеріали можуть царювати неподільно. Незвично виглядає дикий камінь, але його краще поєднувати з іншим видом обробки, оскільки він занадто масивний.

Камінь в інтер'єрі квартири

Декоративний камінь в інтер'єрі - це завжди стильно і незвично. Навіть якщо це всього лише панель з цегли або туфу. Головний секрет його привабливості, мабуть, в тому, що матеріал має широченну колірну палітру і незвичайно різноманітні фактури. Один і той же шматок граніту, оброблений різними способами, створює різну поверхню. Тільки завдяки цьому абсолютно змінюється загальний вигляд приміщення.

кімната оформленої натуральним каменем фото

дизайн кімнати з облицюванням з натурального каменя

використання штучного каменя для ремонту квартири

декорація житлових приміщень натуральним каменем
Єдиним обмеженням при виборі будуть стилістичні вимоги: малюнок, певний відтінок, характер поверхні - гладкий, блискучий, матовий. Навіть вартість не є вирішальним чинником, оскільки імітації штучного каменя чудово замінюють будь-який натуральний матеріал.