Перейти до контенту

Дерево в сучасному інтер’єрі – поєднання краси і комфорту


► Інтер'єр під дерево - матеріали
► Способи оздоблення інтер'єру деревом
► Способи оформлення інтер'єру деревом
► Дерево в класичному інтер'єрі
► Розкішні класичні стилі
► Дерево в стилі модерн
► Сучасні урбаністичні стилі

Дерево в інтер'єрі доречне завжди. Оздоблення стін або предметів меблів, оригінальні елементи дизайну або паркет, стельові балки або декоративний камін - дійсно складно назвати такий предмет інтер’єру, який не міг би бути виготовлений з дерева.

Дерево - багатющий декоративний матеріал, що відрізняється різноманітністю, мінливістю та простотою в обробці. З його допомогою можна з однаковим успіхом створити своїми руками як розкішний інтер'єр у стилі ренесансу, так і зразок строгого мінімалізму.

оформлення кімнати натуральним деревом

Інтер'єр під дерево - матеріали

При всій красі деревини в квартирі не завжди можливо використати саме ту породу, колір якої ідеально підходить під задум декоратора. Вартість такого вишуканого матеріалу, як дуб чи бук назвати доступною не можна. Однак дерево в інтер'єрі можна успішно замінити імітаціями.

Шпон - матеріал (меблі, стінові панелі, двері) який застосовується для облицювання синтетичних і деревних плит. При цьому лицьова частина плит покривається тонким шаром натурального дерева. За властивостями і якістю цей матеріал найбільш близький до звичайного дерева.

МДФ - деревоволокнисті плити, що виготовляються зі стружки. Ламіновані плити прекрасно імітують дерево в інтер'єрі міської квартири. При цьому вони відрізняються стійкістю до вологи і старіння.

ДСП - плити меншої щільності, що зменшує їх вагу, але знижує стійкість до дії вологи та механічну міцність.

Дерев'яні облицювальні панелі - найбільш доступний матеріал для монтажу своїми руками.

Шпалери, що імітують деревний малюнок - для квартири рекомендується використовувати флізелінові шпалери, оскільки вони легко миються, є дуже довговічними і максимально точно копіюють не тільки колір, але й фактуру дерева.

Способи оздоблення інтер'єру деревом

Перетворити синтетичну плиту в гідну імітацію вишневої панелі своїми руками не вдасться. Ламінування вимагає використання професійного обладнання. В умовах квартири можна і потрібно використовувати інші методи обробки інтер'єру деревом.

Лакування - дуже ефективно перетворює цей найпростіший спосіб меблі та підлогу під час оформлення інтер’єру. Якщо немає спеціальних вимог, рекомендується застосовувати лак більш темного відтінку - це надає виробу більш дорогий вид.

Тонування - застосовується і до натурального дерева, і до деревних матеріалів. Зазвичай використовується більш темний тон з вищенаведених міркувань.

Фарбування - в дизайні інтер'єру з дерева допускається фарбування лише в білий колір.

Шліфування - обов'язкова процедура для дерев'яної поверхні. Звичайна дерев’яна підлога після шліфування виглядає набагато красивіше.

Перераховані методи застосовуються для будь-якого елементу інтер'єру з дерева: обшивки, стельових балок, дверей, меблів, або навіть дерев'яних скульптур.

Способи оформлення інтер'єру деревом

При ремонті квартири своїми руками питання вартості матеріалу має велике значення. Крім цього існують також інші обмеження. Наприклад, обробка під брус для міської квартири не підійде хоча б тому, що відбирає 5 см простору по периметру всієї кімнати. Що ж можна зробити з дерева?

▼ Підлога: дошки, звичайний паркет, модульний паркет;
▼ Стіни: обробка панелями, стіни панно, колони, арки;
▼ Стеля: обшивка панелями, стельові балки, кесонні стелі;
▼ Меблі: без обмежень;
▼ Двері: теплоізоляційні та звукоізоляційні властивості дерев’яних дверей залишаються найкращими;
▼ Предмети: декоративні ширми, сувеніри, рамки для картин, освітлювальні прилади.

обробка квартири натуральним деревом

Дерево в класичному інтер'єрі

Класика передбачає центральну симетрію, відсутність контрастів та строгість обробки. При цьому передбачається висока якість і натуральність матеріалу. Застосування дерева в оформленні інтер'єру своїми руками повністю задовольняє ці вимоги.

▼ Підлога: бажано паркет. Підійде дерево холодних відтінків або ламінат, що імітує дорогі породи.
▼ Стіни: краще використовувати стінові панелі висотою до 1300 мм. Обшивка стін деревом цілком доречна тільки в робочому кабінеті. Використовується масив, МДФ і ДСП.
▼ Стеля: допускається тільки дерев'яний багет.
▼ Меблі: суворих контурів і без жодних прикрас.
▼ Предмети: картинні рами, музичні інструменти, відмінно підійде дерев'яний глобус.

інтер’єр сучасної квартири під натуральне дерево

Розкішні класичні стилі

Ґрунтується на дотриманні принципу центральної симетрії, але припускаються поєднання прикрас, блиску і багатих матеріалів. Дерево в розкішному інтер'єрі виблискує, відрізняється яскравим багатим кольором і виразним малюнком. Оформлення невеликої квартири в такому стилі - ризикована затія, що вимагає виключного смаку.

▼ Підлога: зазвичай теж паркет, причому художній або модульний з малюнками.

▼ Стіни: обшивати їх небажано, особливо в невеликому приміщенні. Яскравий теплий колір з виразним малюнком візуально зменшить кімнату. Рекомендується використовувати готові дерев'яні арки та колони або стінні панно. Поєднання дерева різних порід на такій «картині» надає приміщенню відтінок розкоші.

▼ Стеля: кесонна, обшивка панелями з орнаментом. Якщо прийнято рішення оформити її таким чином, то стіни обшивати вже не можна.

▼ Меблі: антикваріат і його імітація. Багато різьблення, накладних прикрас, позолочених металевих деталей. Допускається поєднання різних порід дерева в інтер'єрі.

▼ Предмети: будь-які, але витримані в потрібному стилі. Це може бути різьблений дерев'яний підсвічник, підставка для книг, письмовий набір. А ось бамбукових виробів бути не повинно.

фото кімнати оформленої натуральним деревом

Дерево в стилі модерн

Модерн вимагає криволінійних плавних контурів, рослинного орнаменту, асиметрії та легких матеріалів. Виконати ці вимоги не так вже й складно.

▼ Підлога: при оформленні своїми руками це найважча ділянка. Модерн припускає візерунчасту підлогу, поєднання криволінійних елементів, навіть зображення. Можна використовувати для покриття ламінат, але з урахуванням цих вимог.

▼ Стіни: обшивка не допускається. Максимум що можливо - мозаїчне панно з фрагментів різних порід або дерев'яні багети.

▼ Стеля: використовуються багети з рослинним, бажано асиметричним орнаментом.

▼ Меблі: вигнуті ніжки, спинки стільців, підлокітники, плавні контури стола і дивана, по можливості несиметричні лінії. До різьблених елементів потрібно поставитися обережно.

дизайн кімнати з облицюванням натуральним деревом

Сучасні урбаністичні стилі

Конструктивізм, мінімалізм, хай-тек та інші, розрізняючись в прийомах оформлення, реалізують однаковий принцип - утилітарне призначення предметів це і є прикраса. Дерево в сучасному інтер'єрі приймає нарочито скромний вигляд, залишаючись прекрасним дизайнерським прийомом.

▼ Підлога: масив або ламінат. Головний принцип - відсутність малюнка, холодний однорідний колір.

▼ Стіни: зонування за допомогою обшивання ділянки панелями або вагонкою. Це ефектний і легко здійснимий спосіб обробки. При цьому дотримується вимога відсутності виразного деревного малюнка.

▼ Стеля: допускається обшивка її частини.

▼ Меблі: вітається поєднання дерева, металу і скла в одному предметі. Головне - відсутність різьблених прикрас та вигнутих ліній.

▼ Предмети: своєрідні, наприклад, ікебана із сухих гілок, арт-об'єкти з металу і дерева.

використання натурального дерева для ремонту квартири

декорація житлових приміщень натуральним деревом
Використання дерева при оформленні інтер'єру - чудовий спосіб додати квартирі блиску, індивідуальності та стильності незалежно від обраної концепції. З його допомогою однаково легко перетворити вітальню в бальний зал 18-го століття, спальню - в вишукану кімнату східної красуні, а кухню - в затишний мисливський будиночок. Дерево тішить око природною красою і багатством відтінків, але при цьому з легкістю змінює колір, фактуру і навіть вік.