Перейти до контенту

Японський стиль в інтер’єрі – краса в простоті


► Головні принципи японського стилю
► Оформлення вітальні в японському стилі
► Спальня в японському стилі
► Декор ванни в японському стилі
► Інтер'єр кухні в японському стилі

Японський стиль в інтер'єрі європейської квартири - один з найважчих в реалізації. Вся справа в тому, що підхід до організації простору в європейців та жителів східних країн абсолютно різний. Більшість прийомів, які використовуються в традиційному автентичному японському інтер'єрі, для європейських будинків та квартир просто незастосовні.

На практиці будь-яка відповідна концепція, чи це хай-тек, чи мінімалізм, стилізується під східне житло за допомогою декоративних прийомів. Таким чином вдається поєднати звичні для європейців поняття про комфорт і своєрідний японський колорит.

дизайн квартири в японському стилі

Головні принципи японського стилю

Основою японського стилю в дизайні інтер'єру служить навіть не простота, а порожнеча. Типове житло японця служить як би оболонкою тієї порожнечі, що в ньому розміщується. У будь-який момент ширма з рисового паперу може створити нову кімнату, в якій буде тільки один предмет - сувій в стінній ніші, і тільки один мешканець - той, хто її створив. Зрозуміло, що реалізувати цей принцип в дизайні двокімнатної квартири неможливо. Тому для стилізації використовуються спеціальні методи.

▼ Мінімум меблів - причому меблів невеликих розмірів та висоти. Виняток становить лише вбудована шафа-купе - вона може займати всю стіну, так як з точки зору дизайну виконує роль перегородки.

Інтер'єр міської квартири в японському стилі вимагає використання в оформленні типової конструкції - дерев'яної ґратчастої рамки, обтягнутої рисовим папером. Реалізується вимога по-різному. Це може бути настінна панель, додаткові горизонтальні та вертикальні поперечини на вікнах, оформлення плоскими рейками стіни, або навіть розташовані в шаховому порядку вставки матового скла в шафі.

дизайн японської кімнати
▼ Освітлення - світла потрібно багато, але при цьому освітлення повинно бути м'яке і розсіяне. Найкраще відповідають стилю паперові лампи. Вони зазвичай розташовуються вряд на стелі. Якщо кімната велика і такого освітлення недостатньо, тоді використовуються точкові світильники по периметру кімнати.

▼ Одноманітність - один з головних принципів стилізації. Повторювані елементи - полиці, сидіння, подушки на дивані, чашки на полицях в кухні – все це повинно бути однакового розміру та однакового кольору.

Колірна палітра в інтер'єрі кімнати в японському стилі дуже стримана і лаконічна - відтінок білого і два світлих пастельних кольори. Колірний акцент - не більше двох-трьох предметів, підбирається залежно від основного стилю в дизайні. Якщо це мінімалізм, то колір повинен бути контрастним - червоний, чорний, фіолетовий. Якщо екостиль - зелений, сонячно-золотистий.

▼ Декоративні деталі - типово японських дрібничок існує безліч, однак при оформленні інтер'єру вітальні або спальні використовувати їх потрібно дуже акуратно. Досить великих предметів, таких як вази з гілочками та ікебани, може бути не більше двох, а невеликих за розміром предметів навіть до десяти. У ванні або кухні декоративні предмети не застосовуються.

Оформлення вітальні в японському стилі

Створення інтер'єру вітальні в японському стилі представляє найбільшу складність. Європейські традиції визначають роль вітальні як кімнати для спілкування, адже тут збирається ввечері сім'я, тут приймають гостей, відповідно, намагаються продемонструвати гостям найкращі меблі, красиві нові предмети інтер’єру і так далі. Японський стиль з його аскетичністю не підходить для таких цілей. Яскравість при такій обмеженій колірній палітрі досягається за рахунок використання контрастного третього кольору. Зазвичай це червоний або яскраво-червоний колір.

ремонт вітальні в японському стилі

Стіни і стеля вітальні оформляються однаковим способом. Використовується фарбування або штукатурення. Якщо встановлюється натяжна стеля, то вона повинна бути тільки матова і обов'язково одноколірна. Використовувати стилізоване зображення ієрогліфів або квітучої сакури допускається на настінному панно, але не на стелі.

Активно застосовується дерев'яна, оздоблена балками стеля. Вельми витончене рішення - монтаж у вітальні касетної конструкції з матовим склом. Таким чином вирішуються одразу два питання - формується правильне м'яке освітлення та ґратчаста конструкція стелі підкреслює стилістику. Нижче на фото представлений японський стиль в інтер'єрі.

японський дизайн вітальні

Меблі у вітальні підбираються низькі, простих лаконічних форм. Криволінійні контури, різьблення та прикраси не допускаються. Вітається наявність вбудованих шаф-купе та ніш. Японський стиль перетворює відкриті полиці та стелажі в таке ж оформлення порожнечі, що й кімнати в традиційному житлі. На полицях може розміщуватися не більш, ніж 3 - 4 предмети.

Для оформлення вікон вітальні застосовуються японські штори, звичайні горизонтальні жалюзі та прості одноколірні фіранки. Ідеальний варіант дверей - міжкімнатні перегородки, що імітують ґратчасті ширми.

Спальня в японському стилі

На думку японців спальня - це особливе місце, де ніщо не повинно відволікати людину від сну та відпочинку. Саме тому оформлення інтер'єру спальні в японському стилі особливих труднощів не викликає.

Фактурна штукатурка і дерев'яні балки для спальні будуть прекрасним рішенням. Не менш часто застосовуються бамбукові шпалери, панелі під дерево в комбінації зі звичайними паперовими або вініловими шпалерами.

японська спальня дизайн фото

Краще рішення для ліжка - матрац на високому дерев'яному подіумі, або просто дуже низьке, обов'язково дерев'яне ліжко. Решта меблі в спальню підбирається по тому ж принципу, що й для вітальні. Оскільки тут не потрібно створювати умов для прийому, то реалізувати принцип мінімалізму буде простіше. Колірна гамма включає максимум три кольори. Рекомендується обійтися без акцентного або вибрати колір, що поєднується, а не контрастний відтінок.

ремонт спальні під японський стиль

У спальні можна створити щось подібне на токонамі - ніші, в яких розміщують предмети, що мають особливо декоративне або раритетне значення. Замість ніші закріплюються дві однакові дерев'яні полиці, на одній з яких ставиться предмет - лакова шкатулка, ваза. Дизайн інтер'єру спальні в японському стилі не передбачає наявності комода, трюмо або інших подібних речей. Тут відсутнє навіть дзеркало.

Декор ванни в японському стилі

Японський стиль в інтер'єрі звичайної міської ванни насамперед вимагає створення помосту та обрання відповідної форми самої ванни. Квадратна, а тим більше криволінійна ванна зовсім не годиться. Якщо дозволяє площа приміщення, потрібно організувати окрему душову. Вона обробляється в утилітарному стилі хай-тек, що цілком вписується в концепцію.

японська ванна фото

У традиційному японському житлі для ванни відводиться далеко не найменша кімната. Вона додатково поділяється на зону для переодягання, душа, і власне для купання. Для звичайної квартири таке рішення неможливе, тому слід діяти інакше. Потрібно просто відокремити зону ванни і душу скляною перегородкою або розкладними дверцятами, а для одягу та аксесуарів закріпити на стіні ряд однакових невеликих поличок.

дизайн ванни в японському стилі

Найбільше японському стилю в інтер'єрі ванни відповідає обробка керамічною плиткою. Причому застосовується вона для облицювання стін, стелі та підлоги. Плитка повинна бути невеликих розмірів, одного кольору і без візерунків. Набагато рідше у ванній використовується плитка, що імітує камінь, оскільки вона має занадто виразну фактуру.

Інтер'єр кухні в японському стилі

Найпростіше кухню стилізувати під японський мотив за допомогою таких урбаністичних стилів, як мінімалізм або хай-тек. Утилітарність і таке ж суворе обмеження колірної гами добре поєднується з концепцією. Для оформлення кухні будуть потрібні лише невеликі зміни.

Колірна палітра японського стилю в інтер'єрі європейської кухні виключає контрастний колір, допускаючи комбінації лише природних, приглушених кольорів. Замість рядів ламп на поверхні стелі розміщуються ліхтарі Акарі або квадратні плоскі світильники. Стіни та стеля кухні штукатуряться, можна оформити кути і периметр стелі вузькою дерев'яною балкою.

Фасад кухонного гарнітуру може імітувати дерев'яну решітку. Але замість паперу краще використовувати матове скло або навіть пластик. В маленькій кухні бажано уникати відкритих полиць, бо при наявності таких полиць концепція вимагає розміщення на їх поверхні не більше ніж з 1 - 2 предметів, що виконати досить складно. Підлога для кухні в японському стилі вибирається з паркетної дошки або ламінату.

Не варто перевантажувати приміщення ознаками японського стилю. Цілком достатньо 3 - 4 деталей та дотримання колірної гами. На фото представлений зразок інтер'єру кухні в японському стилі.

сучасна японська кухня фото

Японський стиль інтер'єру привабливий завдяки своїй підкресленій простоті та незвичайності. Європейцям властиво розділяти функції предметів: практичність, надійність, здатність виконати те чи інше завдання, зовнішня привабливість і т. д. Предмети обстановки в японському житлі насамперед є об'єктами для споглядання. Це означає, що жодна річ не повинна мати лише практичне значення, а зобов’язана задовольняти духовні потреби. Звідси беруть свій початок простота і монотонність стилю. Якщо сформулювати його принцип, як «кімнати для одного важливого предмета», то це буде недалеко від істини.