Перейти до контенту

Японські штори – східний настрій в дизайні інтер’єру


► Тканини і матеріали японських штор
► Японські штори в дизайні інтер'єру
► Догляд за шторами

Елегантність - рідна сестра лаконічності. І створюють її не дорогі матеріали, а поєднання простоти і кольору. Японські штори в інтер'єрі - приклад істинно елегантного рішення.

Японські штори або панелі представляють собою рівно натягнуті прямокутні полотна матерії. Панелі переміщаються по направляючих у спеціальному карнизі. В нижній край штори вшивається важка планка, яка не дозволяє полотну обертатися. Кожна панель фіксується липучками на своїй направляючій та легко замінюється іншим полотном або повертається зворотною стороною, якщо штора виготовлена з двосторонньої тканини.

японські штори для квартири
Направляючі вставляються в доріжку на карнизі. Таких доріжок може бути від двох до шести. Переміщаючись, японські штори можуть заходити одна за одну, збиратися в центрі або на краю вікна. В доріжку можна встановити не одну, а дві панелі, які можуть рухатися назустріч одна одній. Так роблять, коли хочуть зменшити ширину карнизу або заощадити.

Монтується система як на стіну, так і на стелю. Довжина карнизу сягає 8 метрів. При широких отворах карниз частіше монтують з декількох відрізків, щоб не допускати провисання. Завдяки цій особливості японські штори охоче використовуються в інтер'єрі для створення кімнатних перегородок або зонування занадто великих приміщень.

Пересуваються японські панельні штори вручну за допомогою шнура або ручки-тростини. Якщо полотно виготовлене з цупкої тканини, то його можна просто відсунути рукою. При бажанні конструкцію можна обладнати електроприводом і регулювати положення штор за допомогою пульта.

Тканини і матеріали японських штор

Штори в японському стилі виготовляються з будь-яких видів тканини: шовк, бавовна, поліестер, льон, акрил і т.д. Шанувальники екологічних стилів воліють натуральні тканини, мінімалісти - штучні. З практичної точки зору оптимальним варіантом є комбіновані типи тканин, так як вони поєднують гігроскопічність натуральних і зносостійкість штучних.

Структуру матеріалу диктує раціональність та інтер'єр. У кімнатах, що виходять на північ, частіше використовуються прозорі та напівпрозорі тканини, а приміщення з південної сторони потребують більш надійного захисту від сонця. Сюди підійдуть щільні матерії. Зразок такого інтер’єру ви можете побачити на фото.

штори для кімнати в японському стилі
Крім тканини японські панелі виготовляють з ротанга, бамбука або рисового паперу. Останній варіант особливо вишуканий.

Так як на одному карнизі можна закріпити 12 штор, можливості для поєднання різних фактур, кольорів та степені прозорості є надзвичайно широкими. Два рухи ручки з тростини і в інтер'єрі кімнати все перетворюється. Помітний візерунок замінює однотонне полотно, яскравий колір - пастельну м'якість, і звична спальня перетворюється в будуар японської красуні.

Японські штори в дизайні інтер'єру

Штори в японському стилі характеризуються одним секретом - їх проста сувора форма допускає використання яскравого, навіть отруйного кольору та візерунчастої фактури, що імітує мережива, і виразного орнаменту. Не підійдуть такі штори лише при оформленні інтер'єру в класичному стилі, який передбачає драпірування.

▼ Модерн - незважаючи на прихильність стилю до плавних і криволінійних контурів, використовувати японські штори при оформленні цілком допустимо. Причиною цього служить можливість створення на полотнах асиметричного малюнка. Панелі можуть утворювати одну картину.

▼ Мінімалізм і хай-тек - штори служать справжнім втіленням його принципів: строгість, практичність, утилітарність. При цьому урізноманітнити інтер’єр за допомогою такого оформлення можна в одну мить, просто вибравши для панелей незвичайну тканину. Роль тканини може виконувати навіть перфорований прозорий пластик.

▼ Еко-стиль - панелі з рисового паперу, бамбука або льону та бавовни не тільки не порушують стилістичне рішення, але й надають кімнаті нотку вишуканості.

▼ Східний стиль - точніше кажучи, японський складно уявити без кольорових і однотонних панелей, відзначених парою ієрогліфів або розсипом пелюсток сакури.

Догляд за шторами

Правила догляду цілком визначаються тканиною. Полотна з штучних або комбінованих тканин очищаються вологою губкою і слабким мильним розчином. При необхідності їх можна випрати. Шовкові та лляні тканини бажано віддавати в хімчистку. Вироби з паперу або бамбука припускають тільки сухе чищення за допомогою щітки або пилососа.

купити японські штори

які вибрати штори в японському стилі

штори в японському стилі для житлових приміщень
Японські штори додають індивідуальності будь-якому приміщенню, починаючи від робочого кабінету і до парадної зали. Достатньо лише використати полотна з квітами і кімната вже стає неповторною. А ще можна поєднувати блискучі та гладкі тканини, фактурні та з різним малюнком. Тут варіантів незліченна кількість.