Перейти до контенту

Обшивка стелі пластиковими панелями


► Переваги та недоліки ПВХ панелей
► Різновиди і розміри пластикових панелей
► Інструменти для облицювання стелі панелями
► Монтаж каркаса та обшивка ПВХ панелями
► У яких приміщеннях можна використовувати пластикові панелі?

Максимально витончений та акуратний вигляд будь-якому приміщенню забезпечує ідеальна обробка стелі. Рівна і гладка поверхня стелі, пофарбована в сніжно-білий відтінок або інший приємний колір, буде основним елементом дизайну будь-якої кімнати. І не важливо, яким саме матеріалом оброблена стеля, головне, щоб її зовнішній вигляд максимально пасував до загального інтер'єру приміщення. Одним з найбільш перспективних на сьогоднішній день способів обробки стелі є обшивка стелі пластиковими панелями, правильно зробити яку можна навіть своїми руками.

переваги та недоліки ПВХ панелей
Незважаючи на те, що вартість ПВХ панелей низькою не назвеш, цей облицювальний матеріал міцно утримує позиції на українському ринку серед інших не менш перспективних матеріалів. Вироби даного типу виготовляються з досить твердого та міцного, але в той же час еластичного і легкого поліхлорвінілу. Слід також зазначити, що ПВХ панелі користуються попитом не тільки в житловому секторі, але і в офісах, торгових підприємствах та інших громадських будівлях.

Переваги та недоліки ПВХ панелей

Високу популярність даний облицювальний матеріал отримав завдяки значній кількості переваг та незначним недолікам. До важливих переваг поліхлорвінілових панелей слід віднести:

► порівняно низьку вартість, яка приваблює споживачів;
► відносно високу міцність і тривалий термін експлуатації;
► простоту застосування для обробки стін і стель;
► стійкість до вологості в приміщенні;
► просте обслуговування та очищення (будь-якими миючими засобами);
► високий рівень звукоізоляції;
► широкі можливості з точки зору дизайну.

Недоліками поліхлорвінілових панелей вважаються:

► чутливість матеріалу до змін температури і ймовірність деформації;
► необхідність в дуже акуратному монтажі через ймовірність пошкоджень;
► синтетичність матеріалу.

Слід також зазначити, що найбільш часто ПВХ панелі використовуються в санвузлах, коридорах і кухнях.

Різновиди і розміри пластикових панелей

Перед тим, як почати монтаж своїми руками пластикових панелей, давайте ознайомимося з найпоширенішими видами даного матеріалу. І так, всі вінілові облицювальні панелі діляться на три основні типи:

► схожі на вагонку рейкові ПВХ панелі (кріпляться за допомогою скоб або як звичайна вагонка);
► ПВХ панелі, що нагадують керамічну та кам'яну плитку (їх монтаж здійснюється так само, як і рейкових);
листові ПВХ панелі (для їх кріплення використовується клей і цвяхи, а шви заповнюються герметиком).

стеля з ПВХ вагонки
Останній тип з розглянутих вище різновидів пластикових панелей зовні нагадує фанеру. Побачити, як обшити стелю пластиковими панелями різного типу, ви можете на фото.

Перед облицюванням стелі пластиковими панелями спочатку потрібно визначити її площу, а також вирішити питання вибору оптимального матеріалу. Тут важливо правильно виміряти ширину і довжину стелі, щоб підібрати потрібну кількість матеріалу певної довжини. Це допоможе мінімізувати кількість відходів. Не менш важлива і товщина облицювального матеріалу, оскільки від неї буде залежати форма і товщина пластикових карнизів. Відзначимо, що товщина ПВХ панелей може змінюватися в межах від 5 до 100 мм при ширині листового матеріалу від 10 до 50 см. Що стосується довжини, в продажу найбільш часто зустрічаються вінілові панелі довжиною 3 і 6 метрів, хоча можливі й інші варіанти. Відповідно різною буде й ціна квадратного метра матеріалу.

Інструменти для облицювання стелі панелями

При виборі певного способу обробки стін та стель будуть потрібні відповідні інструменти, без яких виконання роботи буде неможливим. Для обшивки стелі хлорвініловими панелями швидше всього знадобляться наступні інструменти і пристрої:

шурупокрут;
► стиплер меблевий (будівельний);
► ударний дриль або перфоратор;
► ножівка по дереву;
► ножиці по металу;
► рівень будівельний;
► кутник і рулетка;
► маркер або олівець;
► ніж будівельний (монтажний).

Це приблизний перелік всього того, що повинно знадобитися для роботи по обшивці стелі ПВХ панелями, проте можуть знадобитися ще й інші інструменти, такі як викрутки, стамески, схил, пасатижі і т.п.

Монтаж каркаса та обшивка ПВХ панелями

Найбільш часто стелі з ПВХ панелей використовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю, а також в тих місцях, де застосування гіпсокартону та інших матеріалів недоцільно з тих чи інших міркувань. Наприклад, при занадто великих нерівностях перекриття, що часто зустрічається в старих будівлях, вінілові панелі будуть оптимальним варіантом обробки. При цьому в першу чергу необхідно виготовити каркас для обшивки панелями. Для спорудження каркаса доведеться підготувати металевий гіпсокартонний профіль або дерев'яні бруски певного перерізу. І перед тим, як обшити стелю пластиком, не забудьте обробити її поверхню антисептичними і протигрибковими засобами.

Увага! Не рекомендується використовувати для каркаса у вологому приміщенні дерев'яні бруски, так як вони будуть деформуватися і крутитися під впливом вологи. Якщо ж все-таки доводиться здійснювати монтаж дерев'яного каркаса, бруски потрібно ретельно просушити і просочити засобом проти поглинання вологи.

З матеріалів, необхідних для виготовлення дерев'яного каркаса, знадобиться наступне:

► дерев'яні бруски з гранями шириною від 2,5 до 5 см;
► саморізи різної довжини;
► дюбеля ударні довжиною від 80 до 120 мм;
► металеві кутники (можна саморобні) для кріплення брусків.

Спершу за допомогою рівня відмірюється висота стелі по периметру кімнати і по зазначеній лінії кріпляться дерев'яні бруски. Для їх фіксації на стінах використовуються ударні дюбеля, отвори під які слід зробити ударним дрилем. Після цього дерев'яні бруски кріпляться з кроком не менше 50 - 60 мм перпендикулярно напрямку ПВХ панелей. З брусками на стінах вони з'єднуються довгими саморізами і металевими кутниками. Самі ж панелі до такого каркасу прикріплюються за допомогою маленьких цвяхів з широкими капелюшками або скобами за допомогою будівельного стиплера.

кріплення пластикової вагонки до стелі
Якщо ж передбачається складання каркаса з металевих профілів, воно нічим не відрізняється від такої ж роботи по монтажу каркаса під гіпсокартонну підвісну стелю. По периметру приміщення на потрібному рівні прибивається UD-профіль, а поперек панелей на підвісах чіпляється CD-профіль, який кріпиться спеціальними саморізами до профілю на стінах. Пластикові панелі до металевого каркаса чіпляються саморізами з широкими капелюшками.

підвісна стеля з пластмасової вагонки
Щілини, що утворилися після кріплення панелей між стінами і стелею, зазвичай закриваються стельовим пластиковим або пінопластовим плінтусом, який кріпиться в кутку за допомогою спеціального клею.

У яких приміщеннях можна використовувати пластикові панелі?

Як вже зазначалося вище, різного типу пластикові стельові панелі зручно і практично використовувати для підсобних і житлових приміщень, в яких часто підвищується вологість і в широких межах змінюється температура. До даної категорії приміщень слід віднести кухню, туалет, ванну, коридор, комору, а також гараж та різного типу горищні приміщення. При бажанні обробити стелю таким матеріалом можна навіть у підвалі, проте це вже залежить від уподобань власника будинку.

Що стосується прийомної, дитячої, спальні та кабінету, в цих кімнатах кращими будуть гіпсокартонні або натяжні стелі. При виборі матеріалу для облицювання стелі в тій чи іншій кімнаті краще всього порадитися з дизайнером, оскільки він підійде до вирішення питання не тільки з естетичної позиції, але й підбере найбільш підходящий матеріал виходячи з мікрокліматичних умов приміщення. Те ж саме стосується і вибору кольору пластикових панелей. Оптимальним, звичайно, буде сніжно-білий відтінок пластику, але при необхідності використання кольорових ПВХ панелей їх краще вибрати з фахівцем.