Перейти до контенту

Підготовка підлоги під ламінат


► Видалення старого покриття
► Підготовка бетонної стяжки під ламінат
► Підготовка дерев'яної підлоги
► Якщо в будинку підігрів підлоги

Використання ламінату як покриття для підлоги - штука досить зручна і вельми практична, та й виглядає він приємно. І сам процес підготовки поверхні підлоги під його укладку, якщо ремонт виконується своїми руками, є досить цікавою процедурою. Як проводиться підготовка підлоги під ламінат? Чи можна таку роботу виконати своїми силами і заощадити на роботі майстра? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче у статті.

В самій процедурі можна виділити кілька різних процесів, залежно від типу основи, на яку буде стелитись ламінат.

▼ Видалення старого покриття (при необхідності).
Підготовка бетонної стяжки.
Підготовка дерев'яної підлоги.
▼ Монтаж підігріву підлоги.

Всі перераховані варіанти будуть детально висвітлені під час нашого аналізу у статті, також буде коротко розглянутий процес виконання кожного типу робіт. Тому рекомендуємо ознайомитись з основними правилами підготовки підлоги під ламінат, наведеними нижче.

Видалення старого покриття

Цей процес слід проводити, якщо перепади та нерівності покриття не дозволяють покласти ламінат безпосередньо на його поверхню. Зазвичай допустиме укладання ламінату на старий паркет. Але якщо в кімнаті застелений ковролін або лінолеум, то ці матеріали краще зняти. Це важливо, щоб поверхня зберегла міцність і не прогиналася, інакше покриття з ламінату швидко деформується і утворяться щілини. Тому бажано видалити навіть залишки клею та кріплень.

Дерев'яна стара підлога може мати й інші дефекти (наприклад, прогнилі дошки), на які вкладання ламінату буде неможливим. Можливо, доведеться замінити окремі дошки повністю або частково, щоб позбутися скрипіння підлоги. Але під таким покриттям може бути вже готова бетонна стяжка, яку можна використати, тому стяжку при демонтажі підлоги потрібно залишити цілою та намагатись її не пошкодити.

Підготовка бетонної стяжки під ламінат

Окремої процедури не потрібно, якщо вже наявна стяжка знаходиться в задовільному стані і нерівності відсутні. Достатньо лише поверхневого прибирання та ґрунтування. Якість вирівнювання перевіряється довгим рівнем поздовж всього приміщення. Перепади, менші ніж 2 - 3 міліметри, є допустимими для початку робіт по вкладанню ламінату.

заливка бетонної стяжки під ламінат
В іншому випадку для додаткової обробки можна використовувати суміш, що самовирівнюється, яка створить ідеальну поверхню (витрати при рівній основі перекриття будуть мінімальними), а також знепилить її та додасть стяжці додаткового захисту перед вкладанням ламінату. Однак, важливим фактором є міцність стяжки. Якщо вона пухка, то залите покриття теж за часом відшарується. Перед вирівнюванням тріщини замазують клеєм для плитки, шорсткості в бетоні збиваються, а потім поверхня обробляється ґрунтовкою.

цементна стяжка для вкладання ламінату на підлогу
Припустимо, що всі описані процедури проведені, в результаті чого поверхня набула необхідної рівності та міцності. В випадку, якщо мова йде про цементну підлогу, спочатку необхідно буде вкласти пароізоляційну плівку, яка забезпечить перекриттю необхідний рівень гідроізоляції та пароізоляції.

Важливим елементом також є звукоізоляція, оскільки в багатоквартирному будинку ламінована підлога буде чудово передавати всі звуки. Для цього використовується підкладка під ламінат, яка вкладається в стик зверху на гідроізоляцію. Цю підкладку не слід приклеювати до чорнової підлоги.

Підготовка дерев'яної підлоги

Поверхня її також перевіряється на нерівності та міцність. Якщо вона дерев'яна і наявні тріщини або деформація, однак повністю демонтувати і замінити покриття неможливо, поверхню можна вкрити фанерою або ДСП плитами. При цьому потрібно пам'ятати, що такі плити дуже чутливі до вологи і підійдуть не для кожного приміщення.

підготовка покриття підлоги з ДСП під ламінат
Спочатку необхідно видалити деформовані елементи дерев'яної підлоги, замінити їх при необхідності. Потім, після відповідної підгонки дерев'яної поверхні, на рівне покриття встановлюється фанера. Потрібно стежити, щоб між листами фанери залишався технологічний зазор шириною 5 - 7 мм, який необхідний для того, щоб листи могли розширюватися під час зміни вологості, не деформуючи при цьому покриття.

вирівнювання підлоги фанерою під укладання ламінату
Після цього проводиться захисна обробка дерева, підлога шліфується. Для виконання робіт з облицювання дерев’яної підлоги ламінатом також допускаються перепади висоти до 3 міліметрів.

Якщо в будинку підігрів підлоги

Якщо необхідно вкласти ламінат на підлогу з підігрівом, поверхню потрібно підготувати додатково та просушити. Для цього підігрів включається приблизно на 2 - 3 тижні, а потім, за дві доби до виконання робіт вимикається. Приміщення повинно провітрюватись, а загальна температура поверхні підлоги не повинна перевищувати +25 градусів. В іншому випадку, незалежно від типу підлоги з підігрівом, процедура підготовки основи під ламінат повністю ідентична двом попереднім залежно від поверхні.

Таким чином, якщо дотримуватися послідовності дій та бути уважним до якостей чорнової підлоги, процес підготовки підлоги під вкладання ламінату буде простій і доступний для кожного.