Перейти до контенту

Камін в інтер’єрі вітальні – красиво і затишно


► Що таке камін?
► Імітації каміну
► Де розмістити камін в кімнаті?
► Оформлення каміну – від класики до техно-стилю

Живий вогонь - одна з трьох речей, за якими можна спостерігати нескінченно. Гра полум'я, блиск і тихе потріскування гілок приваблюють набагато сильніше, ніж основне призначення вогню – зігрівати помешкання. В сучасній квартирі функцію опалення вирішують інші пристрої, а ось відчуття затишку, душевного, а не фізичного тепла, може забезпечити тільки живий вогонь.

Камін в інтер'єрі вітальні і є тим самим способом отримати атмосферу тепла і безтурботності. У маленькій кімнаті або величезній, в класичному дизайні чи стилі хай-тек, у вигляді печі або крихітної настільної конструкції - вогнище доречне скрізь і всюди воно буде служити чудовою прикрасою.

Що таке камін?

Це відкрита піч, в якій тепло генерується безпосередньо в зоні згоряння і звідти передається оточуючим предметам. Такий пристрій належить до обігрівачів радіаційного типу, так як в більшій степені нагріває він не повітря, а об'єкти і поверхні. Якщо говорити точніше, то опис відповідає саме відкритим камінам, що призначені для опалення тільки одного приміщення. Варіант каміна із закритою топкою працює так само як і піч, але при цьому відмінно справляється з обігрівом будинку.

будова та конструкція каміна опис
Складається справжній камін в інтер'єрі класичної або сучасної вітальні з наступних елементів:
► портал - корпус каміну, його передня і бічні декоративні частини;
► топка - робочий простір, де згоряє паливо (вугілля, дрова, газ);
► димозбірник - проміжна камера, яка дозволяє зібрати газ з топки і вивести в димохід, що необхідно для камінів з відкритою топкою;
► димохід - труба, по якій дим виводиться назовні.

Побудувати камін самостійно майже неможливо, бо для цього потрібно залучати фахівця-пічника. Хоча деякі умільці, які вміють класти цеглу, можуть зробити камін своїми руками.

Дизайн каміну є настільки різноманітний, що перерахувати всі варіанти просто неможливо. Мармур і порцеляна, піщаник і цегла, дерево і метал, скло та гіпсокартон - використовується маса матеріалів у різних комбінаціях. На фото, де представлені каміни в інтер'єрі вітальні, відображена лише крихітна частка моделей.

Імітації каміну

Таку солідну споруду встановити можна далеко не в кожній квартирі. По-перше, облаштувати димохід майже завжди складно, а тим більше в умовах квартири. По-друге, конструкція має чималу вагу, тому стіна та підлога, тобто міжповерхові перекриття, повинні бути розраховані на високе навантаження. По-третє, чистка каміну і транспортування палива, якщо житло розташоване на 12-му поверсі, перетворюється на складну задачу.

штучний камін в інтер'єрі кімнати
В інтер'єрі вітальні штучний камін цілком може впоратися з естетичною роллю сьогодення. Різновидів фальш-камінів превелика безліч.

Електричний камін - імітує живий вогонь за допомогою різних світлових ефектів. При цьому все частіше застосовуються світлодіоди. Такий портал для каміну може бути оформлений як справжній, а може мати власний корпус в такому виконанні, як, наприклад, продаються настінні підвісні моделі камінів. Електричний камін в інтер'єрі вітальні не тільки привабливий, але він є й діючим обігрівальним приладом, таким як тепловентилятор або інфрачервоний обігрівач. Цей варіант хороший тим, що не вимагає облаштування димаря і не потребує чищення. Та й умови щодо міцності підлоги та стіни в такому випадку не висуваються. Електрокамін можна встановити навіть в дуже маленькій кімнаті.

Газовий камін - паливом для нього служить балонний або природний газ. Він подається на пальник і згорає в газовій камері. Топка закрита товстим жароміцним склом, продукти згоряння виводяться через димохід. Дизайн інтер'єру вітальні з газовим каміном розробляється так само, як і з твердопаливним. По суті це є та сама газова піч, причому з експлуатаційною вартістю нижчою, ніж електричний камін, оскільки газ є дешевшим паливом. Вага конструкції порівняно мала, прибирання такий пристрій не потребує. Однак, так само як і на піч, на газовий камін потрібно отримувати дозвіл. Монтувати газовий камін мають право тільки фахівці.

Біокамін - пристрій, що складається з пальника і порталу, в якому власне замасковано цей пальник. Паливом служить біоетанол, горіння відбувається у відкритій камері, сформованій скляними стінками. Оскільки біоетанол згорає цілком, для такого вогнища не потрібна навіть вентиляція. Для інтер'єру маленької вітальні з каміном цей варіант ідеальний. Слід зауважти, що біокаміни випускаються в настінній, підлоговій, настільній модифікації з будь-яким дизайном.

Штучні або фальш-каміни - це чисто архітектурна конструкція, яка опальну функцію не виконує. Вогонь може імітуватися за допомогою відеоекрану, або може бути відсутнім взагалі. Сучасний дизайн дозволяє оформляти фальш-камін муляжем складених дров, декоративними камінними гратами, свічками або взагалі використовувати його як стінну нішу.

Декорується така споруда будь-яким способом. Вага і вартість визначається виключно матеріалом облицювання - від натурального каменю до гіпсокартону. Розміщення може бути будь-яке. Штучний кутовий камін в інтер'єрі вітальні так само доречний, як дров'яний або газовий. Фальш-каміни часто створюють своїми руками, оскільки крім терпіння і художнього смаку тут ніяких навичок не потрібно.

Де розмістити камін в кімнаті?

В класичному інтер'єрі вітальні з каміном останній розміщується в центрі довгої стіни. Це рішення і зараз користується найбільшою популярністю, бо в такому випадку прогрів кімнати найкращий, якщо йде мова про електричний або газовий камін, а світло від вікна йде по дотичній і не спотворює зображення, якщо встановлений штучний камін. Та й пропорції вітальні в цьому випадку змінюються, наближаючись до ідеального квадрату. Однак це не єдиний варіант.

пристінний камін фото
Пристінний камін - це класичний варіант з порталом, димоходом або його імітацією. Піч або газове вогнище передбачає саме цей спосіб. Реалізується він у великих приміщеннях, оскільки має масивну конструкцію, яка є великою не лише на вигляд. На фото представлені інтер'єри віталень з пристінним каміном.

вбудований камін фото
Вбудований камін - монтується в ніші таким чином, що на виду залишається тільки топка. Варіант дуже естетичний, але й вельми витратний, оскільки вимагає демонтажу й нової кладки майже всієї стіни. Фальш-каміни, особливо символічні, імітують цей метод установки, але спосіб монтажу використовується для всіх різновидів камінів. Влаштовуватися він може не тільки над підлогою, як звичайний камін, але й на рівні очей.

острівний декоративний камін фото
▼ Дизайн інтер'єру вітальні з острівним каміном справляє приголомшливе враження. Острівний такий варіант можна виконати із цегли, але тільки у власному будинку. У квартирі таке перепланування неможливе. Але встановити газовий камін або біокамін таким способом цілком можливо. Причому існують підлогові конструкції в більш звичному виконанні та підвісні варіанти.

кутовий камін фото
▼ В інтер'єрі вітальні з кутовим каміном важливо дотримуватися рівноваги. Кут в приміщенні звичайно простоює, використовувати його не стільки незручно, скільки психологічно некомфортно. Камін візуально «прибере» кут, зміщуючи при цьому центр кімнати в свою сторону. Це неможливо компенсувати навіть установкою в протилежному кутку масивних меблів.

дизайн кутового каміну в інтер'єрі вітальні
Інтер'єр вітальні з кутовим каміном вимагає ретельного опрацювання. Між каміном і телевізором у вітальні перевага залишиться за каміном, а тому розташування всіх меблів орієнтується на кут кімнати, а не на центр. Кутовими можуть бути як справжні, так і фальш-каміни.

переносний малогабаритний камін
Переносний камін є одним з варіантів біокаміну. Дизайн найрізноманітніший - від скляного контейнера до круглої кованої чаші, яка може бути досить великою. Розташування вибирається довільно, що й приваблює більшість покупців.

вогнище настільне камін фото
Настільний камін – це вже не архітектурна конструкція, а чисто декоративний аксесуар. По суті це біокамін, адже лише його конструкція дозволяє такі маленькі розміри. Корпус пристрою добре теплоізольований, тому його можна встановлювати на стіл, на полицю, на підставку - куди завгодно. Настільний камін у вітальні здатен мінімально змінити інтер'єр.

Перевага всіх мобільних моделей полягає в тому, що вони не зміщують увагу в кімнаті в свій бік. При цьому стаціонарний фальш-камін або дров'яний камін змінює вигляд кімнати радикально.

Оформлення каміну - від класики до техно-стилю

Немає такої стилістичної концепції, яка не могла б включати камін. Справа лише в способі обробки і декоративних елементах.

Класичний стиль інтер'єру припускає традиційне розміщення і обробку: пристінна модель, виготовлена з натурального, штучного каменю або його імітації. Класичний дизайн включає колони та античний орнамент. Чавунні грати та автентичні аксесуари для каміну доповнюють враження.

Інтер'єр вітальні в стилі бароко або ампір з каміном потребує більш багатої обробки вогнища: бронзовими химерними гратами, густим барельєфом з можливою позолотою, прикраси статуетками.

Камін для інтер'єру вітальні в стилі рустікал є кращим варіантом. Можливий як пристінний, так і острівний варіант, хоча останній в квартирі рідко реалізується. Для обробки використовується цегла або аналогічний обробний матеріал. Крім дров'яного вогнища прекрасно підійде газовий пальник. Фальш-каміни для цього стилю не годяться.

Інтер'єр вітальні в стилі модерн з кутовим каміном прекрасно вписується в загальну концепцію квартири, оскільки модерн не припускає збереження рівноваги та симетрії. Тут вогнище може мати будь-яку фантастичну форму, а тому встановлюються частіше моделі на біоетанолі або фальш-каміни. У цьому стилі для оформлення застосовується камінь, скло і метал.

Стиль прованс – це переважно мобільні ковані конструкції. Прованс родом з теплого краю, тут підійде або традиційна пристінна модель невеликих розмірів в дуже простому оформленні, або біокамін на металевій підставці. Кутових камінів для вітальні в стилі прованс не буває.

Хай-тек і техно - визнають тільки газові або фальш-каміни в інтер'єрі квартири. Вбудовані та острівні моделі зі скла і металу мінімалістичних строгих форм - це найкращий варіант. Саме тут можна побачити найбільш сміливі рішення. Наприклад, камін може бути виготовлений як підвісне острівне вогнище, яке кріпиться до стелі.

Кількість моделей камінів неможливо перерахувати. Вони бувають різними за конструкцією, видом палива, оформленням і формою. Тому можна підібрати виріб на будь-який смак. Звичайно, коли мова йде про таку капітальну споруду, як дров'яний камін, труднощів виникає безліч, починаючи від отримання дозволу на обслуговування. Але підібрати мобільні легкі конструкції та імітації цілком під силу для будь-якого бюджету.