Перейти до контенту

Світильники для натяжних стель – аналіз та вибір


► Вибір люстри для підвісної стелі стандартної висоти
► Люстра для стелі висотою понад 3 метри
► Вбудовані світильники - просто, дешево і практично
► Підсвічування натяжної стелі світлодіодною стрічкою

Для власників житла, які вперше в житті зіткнулися з монтажем натяжних стель, вибір світильників для таких конструкцій здається дуже складним. Бажаючи знайти найоптимальніше рішення, доводиться знаходити відповіді на звичайні, здавалося б, питання, що стосуються оптимального розташування, кількості джерел світла, їх спрямованості та типу освітлювальних приладів. Які купити світильники, вбудовані чи підвісні? Світлодіодні чи люмінесцентні? Чи буде залежати вибір від висоти і форми стелі? Яким має бути кріплення люстри і чи не буде підгорати полотно підвісної стелі при значному нагріванні лампи?

В рамках даної статті ми розглянемо світлодіодні та інші джерела освітлення для натяжних стель, а також визначимо, який найкраще купити світильник для натяжної стелі залежно від її висоти та інших характеристик приміщення.

світильники точкові для натяжної стелі

Вибір люстри для підвісної стелі стандартної висоти

Висота стель 2,5-2,7 метра вважається найпоширенішою в сучасних квартирах та більшості приватних будинків. Фото люстр, встановлених на невисокій стелі можна зустріти на безлічі сайтів, проте відразу виникає цілком природне запитання про те, чи не буде такий освітлювальний прилад підпалювати тканину, адже ціна натяжної стелі в рази більша за вартість самої люстри. І це дійсно дуже важливо. Якщо купити в магазині будь-який освітлювальний прилад без врахування всіх факторів, то ймовірність пошкодження тканини буде досить висока. Тому поспішати з вибором люстри не можна, як і з лампами, що будуть використовуватися в люстрі.

Важливо пам'ятати, що у випадку застосування звичайних ламп розжарювання відстань від натяжної стелі до їх поверхні має бути не менше 35-40 см. Тут важлива потужність ламп. У разі використання звичайних ламп потужністю 60 Вт відстань не повинна бути менша ніж 35 см (використовувати лампи меншої потужності для люстри немає сенсу). Саме такої відстані буде цілком достатньо для охолодження повітря, що піднімається від балонів ламп до стелі. Якщо ж буде відбуватися перегрів натягнутого полотна, воно з часом деформується і може навіть пошкодитися. На фото ви бачите одну з оптимальних конструкцій люстр для натяжної стелі.

люстра для натяжної стелі яку купити
Конструкцій люстр, які є оптимальними для даного типу стель, існує всього дві. Це можуть бути світильники для натяжної стелі у формі скляних тарілок або пластин, над якими розташовано кілька ламп, або звичайні класичні люстри з ніжками, на яких розташовані кілька окремих гілок з лампами та абажурами. Який варіант кращий - буде залежати від смаку покупця і дизайну інтер'єру кімнати. Важливо також пам'ятати, що гілки люстри з ніжками можуть бути спрямовані як вниз, так і вгору, що в свою чергу визначить спрямованість світлових променів. Ціна такої люстри може змінюватись в дуже широких межах, залежно від матеріалу та складності конструкції.

Що стосується люстр у формі тарілок, їх ціна зазвичай трохи нижча, ніж конструкцій з ніжками та гілками. Однак відстань від ламп до стелі в даному випадку становитиме всього кілька сантиметрів, тому необхідно використовувати світлодіодні або люмінесцентні лампи, які майже повністю виключають нагрів. Дуже часто ці два типи ламп називають лампами холодного світла. Проте, не можна вважати, що ці лампи взагалі не нагріваються, оскільки незначна кількість тепла з них все-таки виділяється.

Але деяким людям не до душі перераховані типи світильників, і вони бажають причепити до стелі масивні кришталеві люстри, що відомі з давніх часів. В такому випадку необхідно буде подбати про зменшення довжини підвісу та зміцненні конструкції самої стелі, яка повинна утримувати освітлювальний прилад великої ваги. Які купити лампи для такої люстри - це теж важливе питання. Справа в тому, що при значному вкорочені ланцюга підвісу свічки кришталевих люстр майже впруться в тканину стелі. Значить, оптимальним варіантом будуть світлодіодні лампи, купити які сьогодні можна в більшості господарських магазинів. Але при цьому кришталева люстра вже не буде виглядати настільки вишукано, оскільки найрозкішніший вигляд у неї буде лише при використанні ламп розжарювання або галогенних джерел світла. Тут же зауважимо, що ціна світлодіодних ламп в рази більша від ціни звичайних галогенок або ламп розжарювання.

Люстра для стелі висотою понад 3 метри

Всім вам неодноразово доводилося бачити на власні очі або на фото старі будинки, побудовані у 18-му і 19-му століттях. Багато з вас вже розглядали варіанти світильників для стель, висота яких сягає понад три метри. Які в даному випадку світильники будуть найкраще освітлювати приміщення, вписуватися в інтер'єр, і при цьому підійдуть для конструкції натяжної стелі?

Власнику такого приміщення можна позаздрити, бо він може купити для своєї кімнати яку завгодно люстру і питання буде полягати лише в довжині підвісу світильника. Тут вже вирішальну роль буде відігравати ціна і дизайн самої люстри, оскільки для неї можна буде купити як світлодіодні, так і люмінесцентні або навіть звичайні лампочки. Перевага високо розташованої натяжної стелі полягає в тому, що відстань до підлоги буде більш ніж достатня для підвішування світильника будь-якої довжини, причому в окремих випадках доведеться навіть купити додатковий ланцюжок для подовження підвісу. Тут відстань від стелі до ламп в будь-якому випадку буде більшою ніж 40 см.

Вбудовані світильники - просто, дешево і практично

Існує висока ймовірність того, що під час монтажу натяжної стелі майстри запропонують встановити на її поверхні так звані вбудовані або точкові світильники. Вони можуть бути як галогенні, так і світлодіодні. Фото таких освітлювальних приладів можна знайти на багатьох веб-ресурсах в мережі Інтернет. Це компактні акуратні світильники, які рівномірно розподілені по всій поверхні полотна і можуть бути розміщені в формі правильної геометричної фігури. Купити вбудовані світильники для натяжних стель можна в більшості Інтернет-магазинів, а ціна таких виробів набагато нижча від вартості великих люстр. Вони можуть бути без плафонів або з плафонами, у вигляді мініатюрних кульок, кубиків, пірамід, кристалів та інших геометричних фігур.

різновиди світильників для натяжних стель
Основна перевага врізних світильників полягає в їх простоті конструкції, легкому монтажі та ефективності освітлення. До того ж їх ціна більш ніж доступна і купити такі вироби сьогодні можна в будь-якому місті нашої країни. Однак найважливіша перевага, якою характеризуються точкові світильники для натяжних стель, полягає в тому, що вони не перегрівають тканину. Початковим недоліком освітлювальних приладів такого типу вважалося часте перегоряння ламп, але після того, як з'явилися світлодіодні лампи, це питання було повністю вирішене. Також допускається установка всередині натяжної стелі трансформатора, що перетворює напругу з 220 на 12 вольт, разом з яким можна застосовувати низьковольтні лампи, але вихід з ладу перетворювача напруги призведе до необхідності демонтажу натяжної стелі, що буде пов'язано з додатковим клопотом та незручностями.

лампи для натяжних стель
Деякі власники квартир і будинків використовують комбіновану систему освітлення. Вона складається з декількох вбудованих світильників та люстри в центрі кімнати. Звичайно, доведеться купити відразу кілька освітлювальних приладів, але ж буде досягнуто чудового ефекту, при якому можна регулювати освітленість кімнати відразу декількома типами світильників.

Підсвічування натяжної стелі світлодіодною стрічкою

Це дуже цікавий спосіб освітлення, що використовується як додатковий засіб до основного світильника. Світлодіодні стрічки продаються у всіх магазинах, вони бувають звичайного білого світіння, а також червоного, синього, зеленого, жовтого та інших відтінків. Велику різноманітність таких джерел світла можна побачити в сучасних магазинах по продажу освітлювальної техніки та електротоварів. Ціна світлодіодної стрічки може змінюватись у межах від півтора долари за погонний метр, тому даний тип освітлювального пристрою можна вважати одним з найдешевших. Освітлення такого типу дозволяє отримати м'яке розсіяне світло по всій поверхні полотна натяжної стелі, що створює неповторне відчуття затишку та комфорту.

світлодіодна підсвітка натяжної стелі
Майстер, що виконує монтаж світлодіодної стрічки, повинен вже мати певний досвід наклеювання такого виробу під поверхнею натяжної стелі. Це робота нескладна, але вимагає деякої спритності та вміння, оскільки відірвати виріб назад буде досить складно. При цьому наклеєна в потрібному місці під певним кутом світлодіодна стрічка повинна рівномірно висвітлювати всю площу стелі ковзаючим світлом. Якщо ж досвід наклеювання такої стрічки відсутній, тоді краще спочатку прикласти її без зняття захисної смужки в декількох місцях стелі та визначити оптимальне положення для рівномірного освітлення. Як свідчить практика, найкрасивіший ефект від світлодіодної стрічки виходить на стелі з матовою поверхнею.

Будемо сподіватися, що всі описані вище рекомендації полегшать ваш вибір освітлення для натяжної стелі, а ціна світильників, які ви придбаєте, буде повністю виправдана досягненням гарного рівномірного освітлення кімнати. Також бажаємо вам уникнути всіляких непорозумінь та неприємностей, які часто виникають через відсутність досвіду. Уважно перегляньте фото різних способів освітлення натяжної стелі та проаналізуйте всі нюанси, що стосуються вашої кімнати, її висоти, форми і способу оформлення інтер'єру. Справа в тому, що неможливо передбачити всіх тонкощів при різних способах освітлення.