Перейти до контенту

Розміри ламінату для підлоги


► Розміри ламінату та їх значення
► Яка буває ширина ламінату?
► Яка буває довжина ламінату?

Ламінат - це одне з небагатьох підлогових покриттів, що має привабливий зовнішній вигляд, високу міцність і не вимагає спеціального догляду. Сьогодні виробники готові запропонувати різноманітну колірну палітру і розміри ламінату, щоб задовольнити потреби навіть дуже вимогливих користувачів. В цій статті ми спробуємо детально розповісти про те, які стандартні розміри ламінату існують, та які геометричні характеристики необхідно враховувати при його вкладанні.

З геометричної точки зору розмір листа ламінату має три характеристики: ширину, довжину і висоту (товщину). Товщина пластини ламінату є основним параметром, на який слід звертати увагу при виборі матеріалу під час покупки.

Розміри ламінату та їх значення

Єдиного значення тут немає. Найтонший ламінат має товщину 6 міліметрів, а пластини найтовстішого покриття такого типу можуть мати товщину до 12 міліметрів. В середньому товщина листів ламінату становить 7 - 9 міліметрів. Саме таку товщину в основному і виготовляють більшість виробників, орієнтуючись на масовий попит.

розміри ламінату
Необхідно відзначити, що кращим для вкладання буде все таки ламінат з більшою товщиною, і в нього будуть також набагато кращі експлуатаційні характеристики:

► краща стійкість до навантажень;
► низька теплопровідність;
► більш довгий термін експлуатації;
► значно простіший процес монтажу.

Яка буває ширина ламінату?

Розміри ламінату по ширині теж істотно розрізняються і залежать від того, в якому випадку буде використовуватися дане підлогове покриття. Так, наприклад, при імітації дощечок паркету рекомендується використовувати ламінат шириною 90 міліметрів. Якщо ж необхідно імітувати керамічну плитку, то використовується ламінат шириною 330 міліметрів. Однак, найбільш популярним вважається ламінат з шириною планок 185 - 195 міліметрів. Саме така ширина матеріалу дозволяє максимально точно відтворити колір та фактуру різних порід дерева або якого-небудь іншого матеріалу на ламінованій поверхні.

Яка буває довжина ламінату?

Також не існує єдиного стандарту довжини ламінатних дощок. Найчастіше в побутових умовах використовується ламінат з довжиною планок 1260 - 1380 міліметрів. Значно рідше для обробки підлоги використовують ламінат більшої довжини, дошки якого мають довжину більше 1845 міліметрів. Щоб якісно виконати вкладання ламінату такого розміру, необхідно отримати ідеально рівну та гладку основу підлоги, інакше виникнуть проблеми під час експлуатації покриття, які приведуть до його швидкого руйнування.

поширені розміри ламінату таблиця
Як видно з вищенаведеної інформації, єдиного стандартного розміру ламінату не існує. Всі його геометричні параметри залежать від того, для яких цілей і де саме буде експлуатуватися це підлогове покриття. Зверніть увагу також на геометрію приміщення, в якому буде проводитись настилання ламінату. Якщо воно широке і довге, тоді, щоб прискорити і спростити монтаж, краще використовувати ламінат великих розмірів. Невелике за габаритами приміщення доцільно буде облицювати ламінатом більш малого розміру, щоб його доводилося значно рідше обрізати і підганяти.

види ламінату для підлоги по розмірах

Правильно підібрані розміри ламінату для підлоги допоможуть значно зекономити матеріал і дозволять виконати настилання його значно швидше та з меншими фізичними затратами.