Перейти до контенту

Опалення двоповерхового будинку – три можливі способи


► Опалення газовим котлом
► Опалення котлом на рідкому паливі
► Опалення твердопаливним котлом
► Електричне опалення будинку

Часто виходить так, що купити або побудувати великий будинок - це пів справи, а от правильно організувати в ньому опалення набагато складніше, ніж здається. Багато хто думає, що опалення двоповерхового будинку не може бути недорогим, а значить і економним. В таку оману потрапляють ті, хто занадто вірить думкам інших людей, які часто бувають некомпетентні.

Почнемо з того, що сьогодні продаються нові величезні заміські котеджі, тобто, коробка будинку з підведеною водою, але без обробки та опалення. Ставши власником такого житла, більшість людей спочатку засмучуються і сумніваються в правильності вибору, вважаючи, що покупка будинку «під ключ» звільнила б їх від турбот, пов’язаних з обробкою приміщень та опаленням двоповерхового будинку. Щоб вселитися в такий будинок, часто потрібно потратити ще 30-50 % коштів від вартості покупки такої новобудови.

Як ви думаєте, яке опалення для власного будинку буде найкращим та найдешевшим? Давайте розглянемо всі види опалення, а також перевагу і недоліки кожного з них для великого двоповерхового будинку.

Опалення двоповерхового будинку газовим котлом

Можна сказати, що воно саме вигідне, але в той же час не завжди газова магістраль проходить в конкретному заміському районі. Є ще одна проблема - висока вартість обладнання та інших матеріалів для монтажу такого опалення. Додайте до цього списку ще й те, що за монтаж газового опалення потрібно заплатити не менше 30-40 % від вартості всіх матеріалів і котла, включаючи радіатори і труби.

система опалення для будинку
Дуже складно законно підключитися до газопроводу, а значить, вам доведеться шукати якісь обхідні шляхи, знайомства, і знову ж таки платити гроші. Інша справа, якщо ви тільки будуєте будинок. В такому випадку будівництво слід доручити серйозній міській організації, яка має право та можливість підключити будинок до газової магістралі. Якщо ж ви купили незавершене будівництво, тоді необхідно буде побудувати котельню біля будинку, щоб отримати дозвіл згідно з правилами.

Опалення будинку котлом на рідкому паливі

Можна зробити опалення двоповерхового будинку на рідкому паливі, але цей варіант не можна назвати економним і безпроблемним. Наприклад, вам не доведеться ходити на уклін до міської влади і це важлива перевага, але, купуючи такий котел, необхідно буде придбати і ємність на кілька тонн рідкого палива. В середньому на сезон потрібно від 2 до 5 тон солярки, залежно від ККД котла та розмірів будинку. Тобто, витрати лише на паливо за кілька місяців зими складуть від 2 до 5 тисяч доларів.

система опалення будинку своїми руками на рідкому паливі
Знову ж таки, це буде залежати від температури на вулиці. Вхід в котельню теж має бути з вулиці і потрібно встановити хорошу вентиляцію. За таким котлом потрібно постійно наглядати, чистити і міняти пальник.

Опалення будинку твердопаливним котлом

Цей варіант для двоповерхових котеджів взагалі не варто розглядати. Вугілля і дрова підходять для будинків площа яких не більша, ніж 55 квадратних метри.

Електричне опалення двоповерхового будинку

З точки зору економії опалення будинку електроенергією можна порівняти з газом, але тільки якщо стіни будинку, дах і підлоги будуть з додатковим утепленням. Як утеплювач можна використовувати плити пінополістиролу або ж два шари мінеральної вати. У такому випадку стіни обшиваються гіпсокартоном. Але приготуйтеся до того, що у вас не буде розводки від електричного котла по всьому будинку. Як правило, такі котли мають невелику потужність, тому їх встановлюють тільки в будинках площею до 100 квадратних метрів. Сьогодні можна купити спеціальні економні радіатори, що працюють напряму від мережі. Вони самі будуть регулювати температуру в кожному приміщенні за попередньо заданими параметрами.

монтаж системи опалення будинку електроенергією
Тепер уявіть собі, що вам не потрібно купувати дороге обладнання і «вибивати» дозвіл для підключення газу. Це ж чудово! Але, як і в попередніх двох варіантах є своє «але». Все одно вам потрібно якось застрахуватись на випадок, якщо раптом відключать електроенергію. В основному кожен заміський котедж господар облаштовує каміном і це правильне рішення. Але найкраще встановити закритий камін, тому що від нього більше тепла, ніж від відкритого вогню. ККД каміна із закритою топкою сягає 85 %. Якщо в двох-трьох кімнатах встановити піч-камін, то екстрений випадок з відключенням електроенергії можна пережити абсолютно безболісно.

Приготування їжі можна доручити індукційній плиті, яка у багато разів ефективніша, ніж будь-яка інша звичайна електрична з ТЕНом чи газова плита.

Опалення будинку електричним котлом не можна назвати проблемним або безпроблемним. Воно точно таке ж, як і два попередні варіанти. В кожного типу опалення є свої переваги і недоліки. Звичайно, кожен повинен вирішити сам, що йому краще, але одне можна сказати напевно - економне опалення двоповерхового будинку буде у випадку, якщо сам будинок добре утеплений. В іншому випадку доведеться в тій чи іншій степені прогрівати повітря на вулиці.