Перейти до контенту

Правильний догляд за ламінатом в домашніх умовах


як чистити ламінат від бруду
► Особливості підлоги з ламінату
► Засоби для догляду за підлогою
► Чим не варто користуватися?
► Як правильно доглядати за ламінатом?
► Ремонт пошкоджень ламінату

Ламінат - доступний і простий в експлуатації матеріал для покриття підлоги. Зазвичай він імітує такі природні матеріали, як дерево, плитка або камінь. Головною його особливістю є висока зносостійкість. Дерев'яна підлога, тим більше паркетна, при високій інтенсивності рухи швидко стає непридатною для експлуатації. Тому дерево не застосовується для обробки робочих та публічних приміщень, де передбачається великий потік відвідувачів.

Ламінат відповідного класу розрахований на високе навантаження. Догляд за ламінатом нескладний і не вимагає великої кількості часу та зусиль, але дотримуватися деяких правил все ж доведеться. Тільки в такому випадку підлоги з ламінату будуть служити тривалий час. Розглядаючи різні покриття для підлоги ламінат можна вважати одним за найстійкіших та найдовговічніших матеріалів.

Особливості підлоги з ламінату

Ламінат на бетон або чорнову підлогу завжди вкладається із застосування спеціальної підкладки, яка виконує роль компенсатора нерівностей поверхні. Саме підлогове покриття складається з шарів, що виготовлені з різних матеріалів, кожен з яких виконує певну функцію. Давайте перерахуємо всі шари, з яких складається це підлогове покриття.

▼ Стабілізуючий шар - зазвичай крафт-картон.
▼ Несучий шар - ДВП високої щільності.
▼ Декоративний - папір, що імітує колір та малюнок природного матеріалу.
▼ Захисний шар.

з чого складається ламінат фото
Матеріал і спосіб формування захисного шару власне визначає клас ламінату, або, кажучи простіше, рівень зносостійкості.

Показники категорії ламінату нормується директивою EN13329. Цифра 2 означає побутовий клас, тобто матеріал, призначений для обробки підлоги в оселях, а 3 - комерційний, зносостійкість якого вища. На сьогоднішній день випускається і використовується матеріал тільки комерційного класу.

Друга цифра маркування вказує на показник зносостійкості. Але тут є один нюанс. Вказана величина визначається не захисним, а несучим шаром, тобто говорить про стійкість ламінату до навантаження і механічних ударів. Стійкість до стирання позначається AC і може змінюватись у межах від 3 до 6.

Ламінат класу 31 (AC3) розрахований на незначні навантаження і застосовується тільки для житла.

Ламінат класу 32 (AC4) може використовуватися як для житла, так і для робочих приміщень з невисоким рівнем відвідуваності. У квартирі він прослужить близько 15 років.

Ламінат класу 33 (AC5) призначений для великих навантажень і застосовується для обробки офісів, ресторанів і танцювальних залів. Основною відмінністю у догляді за ламінатом 33-го і 32-го класів є стійкість до води, тобто, таку підлогу можна часто мити.

Ламінат класу 34 клас (AC6) вкладається в спортзалах, автосалонах, аеропортах і вокзалах. Зносостійкість матеріалу чудова, але в побуті він використовується рідко. Настільки висока стійкість для квартири надлишкова, та й вартість його дуже висока.

Засоби для догляду за підлогою

прибирання ламінату в квартирі Гладкий верхній шар ламінату виглядає дуже привабливо. Але саме він створює труднощі при догляді, бо на підлозі залишаються розводи. Видаляти з його поверхні важко. Щоб прибирання було більш швидким і якісним, використовуються описані нижче прийоми.

В якості засобу для догляду за ламінатом застосовується старовинний відомий рецепт для очищення скла. Для цього 1 столова ложка 9%-го оцту розбавляється у 5 літрах ледь теплої води. Розчин добре очищає пил і бруд. Інструментом для очищення ламінату є губки, м'які ганчірки та щітки з мікрофіброю. Для видалення жирних плям використовується зазвичай рідке мило або спеціальна паста. Кольорові плями від соку, вина, кави видаляються розчином нейтральних миючих засобів. Речовини на полімерній основі (вакса, взуттєвий крем, лак для нігтів, сліди від фломастера або маркера) очищаються ацетоном, уайт-спіритом або іншим доступним розчинником.

догляд за ламінатом корисні поради Стеарин, парафін від свічки, мастика прибираються пластмасовим скребком. Якщо залишається масна пляма, то її обробляють рідким милом. Жувальна гумка і кольоровий віск вимагають індивідуального підходу. Для якісного видалення ці речовини потрібно заморозити, приклавши лід або охолоджуючий гель. Після того як віск або жуйка затвердне, їх видаляються з підлоги скребком. При необхідності повторюються маніпуляції з рідким милом.

Засоби для догляду за ламінатом бувають не тільки домашніми, але й професійними. Такі засоби, як правило, мають нейтральну реакцію, випускаються у вигляді концентрату або дозованих пакетиків. Вони застосовуються для щоденного прибирання або при спеціальному догляді та поліруванні.

Чим не варто користуватися?

Ламінат для підлоги - покриття механічно міцне, але високою стійкістю до агресивних речовин не воно не може похвалитися. Тому для догляду за підлогою підходять далеко не всі засоби.

чим не можна чистити ламінат Абразивні речовини, навіть м'які, можуть пошкодити твердими частинками ламіноване покриття, а от видалити таке пошкодження буде неможливо. Для цього доведеться замінювати пошкоджену ділянку. Миючі засоби з кислотною та лужною реакцією не можуть застосовуватись як засоби для догляду за ламінатом. Заборонено використовувати також щітки і сітки з металу, які дряпають ламінат. Не рекомендується використовувати для догляду віск. Ламіноване покриття само по собі досить гладке., а покриття його воском перетворить підлогу на справжню ковзанку.

Як правильно доглядати за ламінатом?

водостійкий ламінат Догляд за ламінатом різного типу в квартирі включає два види прибирання, застосування кожного з яких залежить від класу матеріалу. Тож як і чим можна мити ламінат?

Сухе прибирання є найбільш рекомендоване. Матеріал класу до 33 чутливий до вологи і не любить миття. Підлога просто підмітається або пилососиться. Застосувати миючий пилосос для 31 і 32 класу ламінату небажано.

Тепер розглянемо, як мити ламінат, адже вологе прибирання також необхідне. При догляді за ламінатом 32 класу вологе прибирання проводиться раз на 2-3 тижні. Матеріал 33 і 34 класу можна мити частіше. Води він не боїться, та й використовується зазвичай в приміщеннях, де забруднення носить постійний характер. У воду рекомендується додавати спеціальні засоби або оцет. Таким чином уникають появи розводів на підлозі. Після миття ламінат необхідно відразу протерти насухо. Полірування та покриття воском або мастикою не потрібно.

Ремонт пошкоджень ламінату

Догляд за підлогою з ламінату включає також дрібний ремонт. Матеріал 33 і 34 класу стійкий до механічного навантаження, але подряпини це не виключає. Більш поширений в житлових приміщеннях 32 клас - тим більше схильний до пошкоджень.

У випадку потертості від взуття пошкодження видаляються звичайною гумкою або фланелевою ганчірочкою. На тканину бажано капнути оливкової або соняшникової олії.

Неглибока подряпина зафарбовується восковим олівцем відповідного відтінку. Можна покрити слід від неї лаком, але це не обов'язково.

Глибокі подряпини та відколи заповнюються акриловою шпаклівкою або спеціальною пастою. Потрібно ретельно підібрати колір, при цьому врахувати, що шпаклівка при засиханні потемніє. Засіб має сохнути не менше доби. Потім ділянку обережно шліфують наждачним папером і покривають лаком.

Ламінат - красиве і практичне покриття. У квартирі він може служити десятки років. Але для цього необхідно правильно оцінити навантаження на підлогу та підібрати відповідну категорію матеріалу.

Головним правилом догляду за ламінатом є негайне видалення пошкоджень і плям при їх виявленні. Відчистити підлогу від крапель жиру, кавових або винних слідів набагато легше, якщо відразу ж приступити до їх збирання. Те ж саме стосується звичайного бруду та пилу. Щоденне просте підмітання не дозволяє бруду накопичуватися та в'їдатися в поверхню, а це, як відомо, зменшує термін експлуатації матеріалу і перетворює генеральне прибирання в каторжну працю.