Перейти до контенту

Що робити коли в приватному будинку з витяжки капає вода?


конденсар з витяжки ► Коли у витяжці утворюється конденсат?
► Як не допустити утворення конденсату?
► Висновок

Всі ті, хто має власний будинок, задоволені своїм житлом, адже це затишне і красиве житло, на відміну від квартир у багатоповерхівках. Від красивого особняка радіє око і приємно на душі. Але такий піднесений настрій може миттєво зіпсуватись, якщо раптом на голову починає щось сипатись або капати. Поширеною причиною неприємностей у приватному будинку вважається утворення і витікання конденсату з витяжки. Від постійної вологи починають псуватись стіни, на їх поверхні може утворитись цвіль і навіть грибок, які негативно впливають не лише на настрій мешканців, але й на їх стан здоров'я. Як можна швидко і з мінімальними зусиллями ліквідувати ці неприємності? Чи можна самотужки зробити так, щоб з витяжки не капала вода і в ній не накопичувався конденсат?

Причини утворення конденсату всередині вентиляції

Загалом причин такого неприємного явища, як утворення конденсату, внаслідок чого з витяжки починає капати вода, існує досить багато. І щоб дійсно визначити, яка саме з причин призвела до накопичення вологи у вентиляції, необхідно підходити до питання комплексно. Іншими словами, слід усунути всі причини, які перелічені нижче. Привести до настільки неприємного явища може безліч причин. І визначити справжню можна тільки шляхом послідовного усунення кожної. Зверніть увагу на такі можливі проблеми:

► підвищена вологість фундаменту, підвалу або інших підземних елементів будинку при відсутності дренажної системи;
► витяжка (вентиляція) виготовлена з матеріалів низької якості;
► недостатня або пошкоджена теплоізоляція;
монтаж вентиляційної системи виконаний неправильно;
► неправильна робота вентиляційної системи;
► протікання води з водопроводу або каналізації;
► значний перепад температур повітря всередині будинку і на вулиці.

Відразу зазначимо, що саме остання причина буває найчастіше, як свідчить статистика. Як відомо, при різкому охолодженні теплого повітря, що виходить з приміщення назовні, завжди супроводжується утворенням крапель конденсату. Ці краплі поступово наростають на поверхні вентиляційних труб і згодом починають стікати по похилій поверхні до витяжки. І при постійній роботі такої вентиляційної системи конденсат буде дуже швидко накопичуватись і швидко витікати назовні.

Як усунути утворення конденсату в трубі?

Враховуючи той факт, що проблема утворення конденсату у вентиляції існує вже давно, фахівцями і звичайними будівельниками було запропоновано чимало цікавих ідей. Отже, щоб не капало з витяжки, загалом було запропоновано три основні рішення, які ґрунтуються на зміщенні так званої "точки роси" назовні будинку і ремонті (модернізації) вентиляційної системи загалом.

▼ Перше рішення буде ефективним для приватного будинку, однак для квартири воно застосовуватись не може. В першу чергу слід утеплити трубу вентиляції мін ватою або іншим утеплювачем. Товщина повинна складати від 5 до 10 см. Верхівку труби, яка виходить вертикально, потрібно оснастити дефлектором щоб теплоізоляція не намокала. В місцях між окремими вентиляційними каналами потрібно ретельно усунути всі отвори. Для цього можна застосувати опалубку, яку після закріплення заливають розчином. Це допоможе захистити внутрішню частину каналу від холодного повітря. Якщо назовні виходить не металева а цегляна труба, її поверхню слід обстежити і заповнити розчином всі дірки між цеглинами. Однак цього теж буде недостатньо. Зовні трубу доведеться теж утеплити. Для цього підійде як рулонна теплоізоляція, так і матеріал у формі плит. Ним потрібно щільно обгорнути (обкласти) трубу і міцно закріпити на поверхні за допомогою. обрешітки, металевої сітки і т.п. Зверху теплоізоляцію можна оздобити металевим листом або обшити іншим матеріалом щоб надати естетичного вигляду. Який варіант утеплення обрати - кожен визначає з урахуванням власного бюджету. Але в любому випадку бажано використовувати якісні матеріали з мінеральної вати, яка не боїться гниття і корозії, не горить і стійка до інших негативних чинників.

як утеплити витяжку мінватою

▼ Друге рішення - відведення конденсату назовні будинку. Такий спосіб буде ефективний у випадку, якщо фінансів на утеплення недостатньо або зробити його неможливо. Простіше кажучи, доведеться просто відвести воду назовні, щоб вона стікала по трубі за межі будинку. Так буде значно простіше, дешевше і практичніше. На трубу, що розташована на горищі, потрібно одягнути трійник. повернувши його на дев’яносто градусів таким чином, щоб конусна заглушка знаходилась "проти шерсті". Саме вона і буде виконувати роль стоку для води з вентиляції. Потім до цього трійника підключається вертикальна труба, що виходить за межі даху. Також слід зазначити, що таке відведення конденсату буде ефективним при додатній температурі на вулиці або незначному морозі. У випадку сильного морозу вона просто буде замерзати всередині конструкції.

замащування щілин цегляної витяжки

▼ Третє рішення вважається найкращим, але воно потребує найбільших фінансових витрат. Таке рішення застосовується тільки у випадку, коли попередні два з тих чи інших міркувань втілити в реальність неможливо, або вони виявились малоефективними. Загалом третє рішення проблеми зводиться до повної заміни вентиляційної системи, яка буде встановлюватись на місці старої. Як відомо, витяжку встановлюють саме на кухні, бо тут виникає найбільша потреба у виведенні пари і диму за межі будинку. Саму витяжку можна вставити безпосередньо в стіну, адже вона буде просто викидати повітря з кухні на вулицю. Щоб така конструкція нормально працювала, знадобиться встановлення в стіни припливних клапанів, які зазвичай розміщують біля пристроїв опалення (обігрівачів, радіаторів).

Щоб отримати дійсно ефективну систему вентиляції краще буде доручити проектування її спеціалізованій організації, хоча коштувати це буде чималі гроші. Що стосується матеріалів, які знадобляться, їх сьогодні є більш ніж достатньо у вільному продажі. Достатньо зайти в будь-який солідний будівельний магазин і просто закупити все що вказане в проекті вентиляції.

Висновок

Розглянувши основні три способи "війни" з конденсатом, а також ознайомившись з рядом причин такого негативного явища, ми можемо прийняти багато ефективних рішень, що допоможуть уникнути витікання конденсату з витяжки. При цьому кожен спосіб передбачає більші або менші фінансові витрати і різний обсяг робіт. Який саме метод обрати думати доведеться власнику приватного будинку, адже відповідальність за позитивний або негативний результат буде саме за ним. Тому поспішати не слід, але й нехтувати таке неприємне явище тривалий час теж не рекомендується.