Перейти до контенту

Фактурна штукатурка – стильно і сучасно


► Склад фактурної штукатурки
► Матеріали для фактурних штукатурок

Фактурна штукатурка не втрачає своєї актуальності на будівельному ринку протягом багатьох десятиліть, але сьогодні спостерігається особливий сплеск інтересу до цього оздоблювального матеріалу. Чим викликаний цей підвищений інтерес, особливо під час проведення ремонту, пояснити нескладно:

фактурна штукатурка відрізняються високою декоративністю в поєднанні з цілком демократичною ціною;
► широке розмаїття фактур і кольорів дозволяє втілювати необмежену кількість дизайнерських рішень;
► просте і швидке нанесення, доступне будь-якому непрофесіоналові;
► цілісне покриття без стиків, на відміну від оздоблення рулонними матеріалами;
► пожежна та екологічна безпека;
► простота ремонту, можливість багаторазового фарбування.

Крім цих особливостей необхідно також зазначити, що на відміну від рулонних матеріалів, фактурна штукатурка прекрасно витримує підвищену вологість повітря і чудово служить навіть в дуже вологих приміщеннях. Там, де шпалери відклеяться і впадуть, фактурна штукатурка буде служити без проблем, зберігаючи свій первинний вигляд. Ще одна її перевага в тому, що поверхня має шорстку зернисту структуру, яка служить хорошим захистом від бажання юних художників на ній помалювати, а представників котячого племені - поточити кігті.

різновиди фактурної штукатурки

Склад фактурної штукатурки

Фактурна штукатурка складається із сполучної основи та наповнювача. Оскільки склад сполучної основи має багато різних варіантів, а види наповнювача відрізняються широкою різноманітністю, то вибір фактурних штукатурок є дуже широкий.

Наповнювачі фактурної штукатурки розрізняються як по виду матеріалу, так і за розмірами гранул. Найбільш поширеними матеріалами наповнювача є подрібнений мармур, граніт, кварц та волокна деревини.

Зовнішній вигляд оштукатуреної поверхні багато в чому визначається величиною гранул наповнювача. Фактурна штукатурка, що містить дрібні гранули, називається тонкофактурною. Вона утворює дрібнозернисту, порівняно гладку поверхню і, як правило, використовується для обробки житлових кімнат.

Декоративна штукатурка на основі великих гранул має назву грубофактурної. Така обробка підходить для приміщень з великою площею: адміністративних і великогабаритних офісних приміщень. У зв'язку з тим, що грубофактурна штукатурка наноситься досить товстим шаром, її витрата на одиницю площі істотно перевищує витрату аналогічного матеріалу тонкої фактури.

Матеріали для фактурних штукатурок

Матеріали сполучної основи фактурних штукатурок можна розділити на дві групи - натуральні і синтетичні.

До складу натуральної сполучної основи, як правило, входить вапно або його суміш з цементом, нерідко використовується силікат кальцію. Продається натуральна фактурна штукатурка у вигляді насипної суміші і розводиться водою безпосередньо перед початком штукатурних робіт. Її перевагами є екологічна чистота, відмінна гігроскопічність і повітропроникність. У приміщенні, обробленому натуральною фактурною штукатуркою, створюється сприятливий мікроклімат, тобто, як кажуть, в такій кімнаті легко дихається. До недоліків цього оздоблювального матеріалу можна віднести його недостатньо високу зносостійкість (з часом гранули наповнювача можуть обсипатися), а також те, що його не можна мити.

Синтетична сполучна основа виготовляється з акрилу, поліуретану та інших полімерів. Для додання їй необхідних властивостей застосовуються спеціальні добавки. Фактурна штукатурка на синтетичній основі продається у відрах, готова до застосування. Її перевагами є зносостійкість і довговічність, оброблену нею поверхню можна багаторазово мити.