Перейти до контенту

Як зняти старі шпалери – практичні поради


► Підготовка приміщення для роботи
► Інструменти для зняття шпалер
► Як зняти старі шпалери зі стін - способи і прийоми

Рано чи пізно будь-яке внутрішнє оздоблення приміщення стає неактуальним, зношується і його доводиться міняти. Найчастіше це стосується шпалер, адже це один з найпоширеніших оздоблювальних матеріалів. Паперові шпалери швидко протираються і часто забруднюються, що спонукає господарів зробити невеликий косметичний ремонт. Він, як правило, передбачає утилізацію старих шпалер, підготовку робочої поверхні і нанесення нової обробки. Але як зняти старі шпалери швидко і легко, не застосовуючи при цьому сторонню допомогу? Саме про це ми сьогодні й розповімо в нашій статті по ремонту квартири.

Робиться це для того, щоб нове покриття виглядало більш естетично і привабливо. Якщо зверху на старі шпалери поклеїти нові, то будь-які нерівності, впадини і стики будуть помітні неозброєним оком. До того ж такий спосіб не відрізняється особливою надійністю, адже нові шпалери будуть триматися на старому покритті. Саме тому прийнято видаляти стару обробку та підготовляти робочу поверхню до обклеювання новими шпалерами.

Підготовка приміщення для роботи

Перш ніж приступити до видалення старого покриття, обов'язково потрібно підготувати приміщення, щоб у процесі роботи нічого не відволікало і не заважало. Для цього необхідно винести з кімнати всі громіздкі меблі та прибрати всі наявні килимові покриття зі стін та підлоги. Після цього потрібно придбати в будівельному магазині щільну поліетиленову плівку і, склавши її вдвічі, застелити нею всю підлогу. Це необхідно для того, щоб пил і вода, які будуть падати з шпалер, не вбиралися підлоговим покриттям. На цьому підготовка приміщення закінчена, тепер можна переходити до придбання та приготування інструментів для роботи.

Інструменти для зняття шпалер

Для видалення шпалер зі стін знадобляться наступні інструменти:
► валик для перфорації шпалер;
► широкий і вузький шпателі;
► канцелярський ніж;
► тепла вода або спеціальний засіб для утилізації шпалер.

Список необхідних інструментів може бути розширений в залежності від обраного способу видалення шпалер. Нижче ми докладно опишемо декілька найбільш ефективних варіантів, які підходять не тільки для паперових, але й для найсучасніших видів шпалер.

Як зняти старі шпалери зі стін - способи і прийоми

Найбільш поширеним засобом видалення старих шпалер є звичайна тепла вода. Нею змочують кілька разів невелику частину кімнати. Робиться це за допомогою звичайної губки або малярського валика і через двадцять-тридцять хвилин вже можна приступати до зняття старих шпалер. Для цього використовують вузькі металеві шпателі, які слід тримати під кутом у тридцять градусів. Якщо шпалери паперові, то вони будуть відриватися цілими листами. Не варто поспішати і змочувати водою або розчинами всю кімнату відразу, вона буде вбиратися в стіни, текти на підлогу, а бажаного результату такий метод не забезпечить.

змочування шпалер водою
Сучасні види шпалер, що наклеєні на оштукатурені стіни, тримаються дуже міцно. Тож як зняти старі шпалери зі стін, якщо ця робота завдає чимало незручностей? Крім цього, сучасні шпалери майже не пропускають вологу, тому їх попередньо доводиться шкребти спеціальним шпалерним тигром або перфорувати валиком. Потім по всій поверхні наносять засіб для видалення шпалер або воду і через двадцять хвилин приступають до їх здирання. При необхідності використовують широкий шпатель, проте в більшості випадків шпалери злазять самостійно.

зняття шпалер зі стіни за допомогою шпателя
Іноді буває так, що жоден з вищенаведених методів і способів не працює. Як зняти старі шпалери в такому випадку? Для цього доведеться використовувати мильні пральні розчини, що містять луг, але перш ніж це робити потрібно ще раз перепробувати всі безпечні методи зняття шпалер. До лужних розчинів варто звертатися в останню чергу, так як вони негативно впливають на цементні стіни. Для початку можна спробувати відпарити покриття за допомогою звичайної праски або парогенератора, якщо він є у наявності. Але попередньо треба обробити поверхню голчастим валиком (перфоратором), щоб пара змогла проникнути всередину шпалер. Якщо ці способи не принесли бажаного результату, то можна спробувати лужний розчин. Для цього підійде будь-який пральний порошок або мило. Розведену суміш кілька разів наносять на стіну і знімають шпалери металевим шпателем. Для зручності використовуйте пульверизатори, в які можна заливати як звичайну рідину, так і лужні розчини.

обдирання старих шпалер гострим шпателем
Якщо для зняття шпалер ви застосовуєте змочування стін водою або розчинами, обов’язково відключіть електроенергію на тій ділянці, де збираєтеся проводити роботи.

В поодиноких випадках шпалери не піддаються воді та парі. Не в змозі їх зняти навіть луги. Тому старі шпалери доводиться знімати єдиним можливим способом - шліфувальною машинкою. Це найбільш важкий і гучний спосіб. При такому способі обробки стін вся кімната буде в пилу, а шпалери будуть зняті разом з невеликим шаром покриття стіни. Застосовувати його рекомендується тільки в крайніх випадках.

Щоб видалити залишки клею, який залишається після зняття шпалер, необхідно протирати стіну губкою або вологою ганчіркою. Не старайтесь сильно зволожувати стіни, інакше від цього може зруйнуватися шпаклівка або штукатурка, відновлення яких додасть багато роботи. Коли стіни підсохнуть, слід перевірити міцність штукатурки шляхом простукування підозрілих ділянок. Заново пошпаклюйте ті ділянки стіни, де шпаклівка буде відставати від поверхні.

Зняття старих шпалер – робота трудомістка, яка вимагатиме терпіння та акуратності. Від того, наскільки якісно будуть видалені залишки старого матеріалу зі стін, буде залежати красивий вигляд і довговічність нових шпалер.