Перейти до контенту

Середземноморський стиль інтер’єру популярний у Європі


► Оздоблення стін і стель в середземноморському стилі
► Дизайн підлоги в середземноморському стилі
► Меблі середземноморського інтер'єру
► Середземноморський текстиль і декор

Середземноморський стиль інтер'єру сьогодні дуже популярний, так само, як і середземноморська кухня або відпочинок на середземноморських курортах. Бажання відтворити у своєму житлі середземноморський інтер'єр більш ніж зрозуміле - кому не захочеться жити в атмосфері постійного нагадування про безтурботні дні відпочинку, проведені на теплому морі, про яскраві сонячні промені та неповторний колорит середземноморських міст. Але для того, щоб ефект від створення цього інтер'єру був максимальним, бажано подбати і про екстер'єр, бо він не повинен вступати в протиріччя з основною ідеєю середземноморського стилю.

Для того, щоб створити середземноморський інтер'єр, зовсім не обов'язково відтворювати в екстер'єрі всі архітектурні особливості будинків Середземномор'я, але ключові моменти необхідно врахувати.

інтер’єр квартири в середземноморському стилі

Цей стиль передбачає у приміщеннях велику кількість світла і повітря. А це означає, що кімнати повинні бути просторими, орієнтованими на південь або південний схід, з великими, високими вікнами. У тісних і темних кімнатках відтворити атмосферу Середземномор'я навряд чи вийде.

Помітну роль в інтер'єрах цього стилю грають живі рослини. Тому максимально доречними будуть відкриті тераси і веранди, які можна обставити діжками з великими квітами. Також «в тему» будуть балкони, які можна декорувати кашпо з ампельними квітучими рослинами.

Оздоблення стін і стель в середземноморському стилі

Для середземноморського інтер'єру не характерне помітне оздоблення стін. Вони, як правило, однотонні, матові, пофарбовані в неяскраві природні кольори: приглушений білий, блідо-жовтий, охристий, блідо-теракотовий, оливковий. Головні принципи в оздобленні стін середземноморського інтер'єру – ручна робота і натуральність. Дані принципи поширюються на всі без виключення елементи цього стилю.

оформлення кімнати у середземноморському стилі
Натуральність передбачає відсутність будь-яких синтетичних оздоблювальних матеріалів. Пластикові панелі, вінілові шпалери будуть тут недоречні. Фактурна штукатурка з грубою і матовою поверхнею, пофарбованою в традиційні кольори, набагато більше відповідає цьому стилю. Ідеальної рівності та гладкості стін домагатися не потрібно. Навпаки, деяка груба шорсткість і нерівність поверхні додадуть інтер'єру кустарного вигляду, без якого важко уявити собі середземноморський стиль. З цієї ж причини на стінах всіляко вітаються мозаїчні плити, розпис, зістарена червона цегла, однак все це повинно бути в невеликих кількостях. Так, наприклад, цеглою можна обкласти камін, проріз кухонних дверей.

Часто у забарвленні стін застосовують прийом фарбування в кілька шарів близькими по тону кольорами, коли нижній шар місцями просвічує крізь верхній. Таке забарвлення немов би зачеплене часом, воно зберігає тепло людських рук, викликає відчуття справжності, що особливо цінується в наші дні.

Стелі також переважно оштукатурені, світлі, можуть бути з дерев’яними балками, але їх в жодному разі не можна лакувати.

Дизайн підлоги в середземноморському стилі

Жаркий субтропічний клімат Середземномор'я вносить свої корективи в облаштування побуту. Підлоги тут, як правило, викладені кам'яною (переважно мармуровою) або керамічною плиткою, вони повинні викликати прохолоду в спекотні літні дні. Для інтер'єрів середньої кліматичної зони такі підлоги можуть бути рекомендовані тільки в поєднанні з системою теплих підлог. У стилізованому інтер'єрі можна замінити плитку на якісний лінолеум або ламінат з правдоподібною імітацією натурального каменю. Для того, щоб правильно вибрати лінолеум або ламінат, важливо врахувати два моменти. По-перше, бажано, щоб підлогове покриття в більшості кімнат було однаковим. Такими чином інтер'єр виглядає більш цілісним, та й площа його візуально розширюється. По-друге, підлоги в інтер'єрі не повинні домінувати. Не повинно бути яскравих кольорів та активних орнаментів, поверхня підлоги в інтер'єрі даного стилю має бути нейтральною.

обробка житла в середземноморському дизайні
Допускаються дерев'яні підлоги, але, знову ж таки, їх текстура і колір не повинні кидатися в очі, а поверхня не повинна мати глянцевого блиску. Взагалі, в інтер'єрі середземноморського стилю не використовуються лаковані та поліровані елементи. Перевага віддається матовим поверхням.

Меблі середземноморського інтер'єру

Принципи натуральності, що панує в обробці приміщень середземноморського стилю, поширюються і на вибір меблів. Тут не потрібна витонченість. Набагато краще підійдуть масивні, приземкуваті, навіть грубуваті меблі ручної роботи з пофарбованого дерева, які прикрашені кованими елементами. Також вітається наявність плетених меблів з природних матеріалів (ротанга, очерет). Для м'яких меблів бажано вибирати світлу однотонну оббивку з натуральних тканин.

середземноморський дизайн ремонту квартири
Що ще характерно для середземноморського інтер'єру, так це широке використання легких відкритих полиць, які одночасно мають бути функціональними і вносити в інтер'єр нотку декоративності, оскільки служать місцем розташування різних елементів декору, властивих даному стилю: морських раковин, коралів, статуеток та античних ваз.

Середземноморський текстиль і декор

У середземноморському інтер'єрі важко знайти вироби з текстилю, які мають чисто декоративне значення. Тут все строго функціональне - покривала на ліжках, скатертини, серветки. Все це з льону або бавовни спокійних кольорів без будь-яких виразних орнаментів та контрастів. В якості обробки може використовуватися досить грубе мереживо ручної роботи. Взагалі, чим більш помітною буде ручна робота в предметах інтер'єру середземноморського стилю - тим буде краще.

Килими з цим стилем не сумісні, хіба що циновки з натуральних рослинних волокон (сизалю, очерету, водоростей).

Не є характерним і пишне оздоблення вікон. Більш доречними будуть тільки жалюзі з природних матеріалів (бамбук, дерево) або прості римські штори з бавовни і льону.

фото кімнати оформленої під середземноморський стиль

аксесуари та елементи середземноморського дизайну

декорація приміщень в середземноморському дизайні
Середземноморський стиль інтер'єру не виблискує яскравістю фарб, не буяє декором. Яскравість і пишність в надлишку присутні тільки у природі за вікнами. Цей стиль в інтер'єрі можна впізнати по спокійному колориті, навмисній грубості обробки, ажурних завитках кованих меблів, великих екземплярах субтропічних рослин, а також по ненав'язливій, ледь відчутній атмосфері близькості до теплого південного моря.