► Ткане килимове покриття
► Тафтингове килимове покриття
► Голкопробивні килимові покриття для дому - міцність і довговічність
► Як вибрати найкраще килимове покриття для дому?
► Характеристики кращих килимових покриттів
Килимові покриття (ковролін) для дому ніколи не втратять своєї популярності. Хочете вибрати дійсно якісний і безпечний варіант для квартири або інших приміщень? Скористайтесь порадами професіоналів.
Килими вперше з'явилися на Сході, але вони дуже швидко стали користуватися попитом в Європі і тепер їх можна зустріти практично в будь-якій країні. Подібні підлогові покриття можна побачити як в міських квартирах або заміських котеджах, так і в концертних залах, музеях, різних державних установах.
Ковролін, залежно від технології його виготовлення, можна розділити на кілька різних типів:
► тканий;
► голкопробивний;
► тафтинговий.
Ткане килимове покриття
Цього типу ковролін вважається найдорожчим і найбільш міцним. Його основою є натуральний джут, з вигляду він нагадує сітку, прошиту ворсовими нитками. Коштують такі килимові покриття для дому дуже дорого, але і якість їх вважається дуже високою.
Тафтингове килимове покриття
Тафтинговий спосіб виготовлення килимових покриттів досить простий. Нитку вколюють за допомогою голки в основу і кріплять до неї спеціальним клеєм. Таким чином, можна виготовляти різні види килимових покриттів, таких як ворсові, петльові та їх різновиди.
У петльового тафтингового ковроліну основа і верхні петлі досить-таки жорсткі, завдяки чому він відрізняється прекрасною зносостійкості. Для його виготовлення використовується вже готова, пофарбована стійкою фарбою нитка, тому його можна використовувати в приміщеннях з великою прохідністю, таких як коридор будинку, або в публічних установах. Як правило, в продажу можна зустріти однотонні килимові покриття неяскравих відтінків, які припадуть до душі людям, що цінують практичні та універсальні речі. Петльові покриття можуть бути однорівневими або багаторівневими (у такого типу виробів петлі розташовані на різній висоті).
Тафтингові ворсові килимові покриття для дому прийнято розділяти на:
► коротковорсові (у таких покриттів довжина ворсу становить 2-3 мм);
► середньоворсові (з довжиною ворсу 3-5 мм);
► високоворсові (з ворсом завдовжки 5 мм і більше).
Тим, хто шукає відповідне покриття для інтер'єру свого робочого кабінету або просторої вітальні, рекомендується купити коротковорсовий ковролін. А тим, кому потрібні м'які і теплі килимові покриття для дому (наприклад, ковролін для дитячої кімнати або спальні) краще віддати перевагу виробам з довгим ворсом.
Голкопробивні килимові покриття для дому - міцність і довговічність
Для того, щоб зробити якісне голкопробивне килимове покриття, нитки вкладають на спеціальну основу, після чого за допомогою особливих голок забивають їх в основу. Потім до ковроліну прикріплюють додаткову гумову основу. На вигляд це позбавлене ворсу покриття, що відрізняється чудовою зносостійкістю, дуже схоже на фетр. Воно ідеально підходить для офісів і різноманітних адміністративних будівель, де часто бувають відвідувачі.
Як вибрати найкраще килимове покриття для дому?
Вибираючи відповідний ковролін, в першу чергу треба звернути увагу на те, з чого він зроблений. У продажу можна знайти як покриття з різних натуральних матеріалів, так і вироби, виготовлені з синтетичних ниток.
Килимове покриття з натуральних матеріалів може повністю складатися з високоякісної вовни або ж бути змішаного типу (в цьому випадку в ньому міститься більше 10% вовни). Такого типу покриття практично не горить, за ним надзвичайно легко доглядати, воно пружне на дотик і майже не пропускає вологу.
Вовняне волокно відрізняється високою пластичністю, тому воно чудово відновлює первинну форму і розмір після деформації. Вовняний ковролін дуже приємний на дотик, він теплий і м'який, тому ходити по ньому дуже приємно. Дане покриття якнайкраще підійде для дитячої кімнати, затишної спальні або вітальні. У приміщеннях з високою прохідністю його використовувати не варто, оскільки такий ковролін відрізняється низькою зносостійкістю. Щоб цей натуральний матеріал не їла міль, на виробництві його обробляють спеціальними речовинами.
Вартість натурального килимового покриття для дому дуже висока, тому багато покупців роблять вибір на користь виробів з синтетичним ворсом.
Характеристики кращих килимових покриттів
Для виготовлення ковроліну широко застосовуються й такі синтетичні матеріали, як нейлон (поліамід), поліестер, олефін (поліпропілен) та поліакрил. Кращими вважаються килимові покриття з нейлону, які дуже м'які на дотик, чудово чистяться і практично не схильні до вицвітання. На такому ковроліні не залишається вм'ятин від меблів, тому він прослужить досить довго, не менше 15 років.
▼ Ковролін з поліестеру жорсткіший від нейлонового, але він не настільки довговічний (максимальний термін єксплуатації 8 років) і часто має синтетичний блиск.
▼ Ковролін з нейлону, акрилу, поліестеру та олефіну є досить дещевий. Покриття з олефіну відрізняються стійкістю до забруднень, зносостійкістю і водонепроникністю.
▼ Ковролін з поліакрилу зносостійкий, довговічний та не схильний до цвілі, тому він ідеально підійде для ванни та інших приміщень з підвищеним рівнем вологості.
▼ Килимове покриття для дому з поліпропілену не електризується, довго не втрачає свій первинний колір і структуру. Однак, воно може легко деформуватися під впливом вологи.
Фахівці рекомендують для дому вибирати якісний натуральний ковролін, який допоможе створити в приміщенні мікроклімат, сприятливий для здоров'я людини. Справа в тому, що таке покриття вбирає зайву вологу, якщо в кімнаті занадто висока вологість і виділяє її у вигляді пари, якщо повітря стає надто сухим. Добре підійде для дому також ковролін з нейлону або поліпропілену, оскільки за ним легко доглядати, він гігієнічний і довговічний.
Асортимент підлогових покриттів сьогодні дійсно надзвичайно широкий. Остаточно визначитися з вибором відповідного килимового покриття допоможе відвідування магазину і поради продавця.