Перейти до контенту

Яку купити ланцюгову електропилу?


► Оптимальна потужність електропили?
► Система натягу ланцюга і довжина шини
► Ергономічність, зручність та вага електропили
► Системи захисту електричних ланцюгових пил

По суті будь-яка ланцюгова електрична пила є адаптованим для домашніх умов варіантом звичайної бензопили. Однак недооцінювати всі можливості такого інструменту не варто, адже електричні ланцюгові пили характеризуються багатьма перевагами в порівнянні із бензопилами. Тому, якщо цей інструмент буде використовуватися на присадибній ділянці або подвір’ї, та підключатися до будинкового електроживлення, більш вигідного та зручного інструменту для таких умов не існує. Давайте розглянемо основні переваги електропили над бензопилою.

В першу чергу відмітимо, що всі електропили є менш вибагливими в плані обслуговування і використання. Для використання цього інструменту не потрібно буде готувати палива і посезонно виконувати технічне обслуговування. Крім цього, ланцюгова електропила не виділяє шкідливих продуктів згоряння і працює значно тихіше, ніж бензопили. Однак слід зазначити, що при однакових габаритах електропили програють в потужності бензиновим пилам, хоча продуктивності роботи такого інструменту цілком достатньо для виконання будь-яких робіт.

Іншими словами, коли виникає питання про те, яку купити ланцюгову електропилу чи бензинову, потрібно оцінити всі характеристики двох типів інструменту, а потім співставити переваги і недоліки. А тепер у статті ми розглянемо типові характеристики бюджетних електропил та відповісти на питання: «яка ланцюгова пила краща для дому

Оптимальна потужність електропили?

Потужність двигуна, без сумніву, можна вважати основним параметром, що впливає на продуктивність роботи. Саме від потужності електропили буде залежати те, наскільки швидко можна буде виконати навіть дуже складні завдання. Кажучи іншими словами, при більшій потужності пила зможе легше впоратися з обробкою кругляка, товстих брусів та дощок.
купити ланцюгову електропилу макіта
Негативним моментом можна вважати збільшення споживання електроенергії при збільшенні потужності двигуна. Тому, щоб виконувати сезонні роботи в саду або періодичні будівельні роботи на подвір’ї, краще всього купити електричну ланцюгову пилу потужністю до 2500 Вт. У випадку, коли виконувати роботу доводиться частіше, а товщина і розміри деревини бувають досить великі, краще все-таки віддати перевагу потужнішим моделям електропил від 2500 Вт.

Яку потужність ланцюгової електропили вибрати – визначати повинен кожен самостійно. Для цього потрібно передбачити, які саме роботи будуть виконуватися, та як часто цей інструмент буде застосовуватися. Однак для використання електропили на дачі при садових роботах рекомендується купити бюджетну побутову недорогу ланцюгову електропилу. Не потрібно ускладнювати свій вибір, якщо мова йде про аматорство і побут.

Система натягу ланцюга і довжина шини

Довжина шини ланцюгової пили підбирається залежно від того, наскільки товсту деревину потрібно розпилювати. Від цього буде залежати швидкість роботи і продуктивність. Саме на довжину шини потрібно звернути увагу малодосвідченим майстрам, що раніше не користувалися таким інструментом і не мають відповідного досвіду по розпилюванню та зрізанню дерев. Для виконання будівельних робіт в побутових умовах і на садовій ділянці цілком достатньо буде купити електропилу з довжиною шини від 300 до 400 мм.
купити ланцюгову електропилу спаркі
Важливим показником, окрім розміру шини ланцюгової пили, є система натягу самого ланцюга. Найпоширеніша система працює за принципом натяжного гвинта, який можна плавно викручувати і вкручувати, регулюючи таким чином силу натягу ланцюга. Більш сучасні моделі електропил мають так званий безінструментальний принцип натягу ланцюга, що має вигляд регулятора круглої форми. Більшість професійних майстрів радять віддавати перевагу традиційній гвинтовій системі, що служить більш надійно, хоча є досить примітивною. Але точно визначити, яка система натягу ланцюга краща – неможливо, оскільки значна кількість сучасних виробників застосовують у своїх пилах обидва принципи. При цьому для побуту безінструментальна система натягу вважається кращою, хоча загалом надійність залежить в першу чергу від якості виготовлення інструменту.

Ергономічність, зручність та вага електропили

Якщо ж все-таки потрібно купити потужну ланцюгову електричну пилу, потрібно відразу усвідомити, що вона буде мати значно більшу вагу, ніж звичайні бюджетні електропили. В принципі, потужність інструменту і його вага зв’язані між собою майже пропорційно. Однак, якщо планується тривале виконання робіт, важкий інструмент буде гіршим варіантом. При використанні важкої ланцюгової пили людина значно швидше виснажується і втомлюється, що необхідно врахувати при купівлі такого інструменту.
купити ланцюгову електропилу бош
Не менш важливою характеристикою, якою зазвичай нехтують покупці, є ергономіка ланцюгової ручної пили. Як правило, всім здається, що ергономічність інструменту не впливає на продуктивність, а лише на зручність роботи, що не зовсім правильно. Якщо ж загадати про безпеку роботи, то відразу відчувається важливість зручного використання інструменту при тривалому застосуванні. Саме тому, коли виникає питання, яку ланцюгову електропилу краще купити, доцільно буде взяти в руки інструмент і певний час його потримати. Це допоможе хоча б приблизно визначити зручність моделі та її безпеку.

Системи захисту електричних ланцюгових пил

Ні в кого не викликає сумніву той факт, що ланцюгові електричні пили є не замінимим і дуже ефективним інструментом. Але потрібно пам’ятати про ймовірність травмування. Тому при виборі ланцюгової електропили завжди потрібно враховувати її безпечну експлуатацію. Саме дотримання правил безпеки при роботі з електроінструментом такого типу дозволить зберегти не лише своє здоров’я і життя, але й оточуючих людей. Адже відомо, що переважна більшість серйозних травм та нещасних випадків під час роботи з інструментом стається з вини людини, яка його використовує. Тим не менш, крім дотримання вимог безпеки, потрібно при покупці врахувати відповідність електропили встановленим нормам.
купити ланцюгову електропилу хітачі
Наприклад, ланцюгові електропили повинні обов'язково мати у свої конструкції механізм ручного гальмування ланцюга, що зупиняє рух ланцюга відразу, як тільки пила відскакує від матеріалу. Крім цього електропили мають забезпечуватися системами блокування включення, щоб інструмент не зміг випадково включитися. Та й про тепловий захист двигуна теж потрібно пам’ятати, адже при перегріванні можливі не лише опіки, але й пробивання напруги на корпус інструменту, що вкрай небезпечно для користувача. Узагальнюючи сказане слід додати, що якісна ланцюгова електрична пила повинна бути забезпечена максимальною кількістю захисних пристроїв.