Перейти до контенту

Герметик – його види, властивості та застосування


► Акрилові герметики
► Поліуретанові герметики
► Тіоколові герметики
► Силіконові герметики
► Бітумні герметики
► Який герметик вибрати: пам'ятка для покупця

Напевно, немає такого чоловіка, якому б хоч раз в житті не доводилося використовувати в побуті герметик. Що ж це таке? Герметик - це спеціалізована речовина, призначена для заповнення різних порожнин та стиків. Герметики дуже активно використовуються в будівельній справі та побутовому ремонті приміщень. Підбирати таку речовину потрібно відповідно до умов її використання і поставлених цілей.

Залежно від типу матеріалу, який був використаний в якості основи для виробництва, всі герметики поділяються на такі види: акрилові, силіконові, поліуретанові, тіоколові та бітумні.

різновиди герметиків

Акрилові герметики

Акрилові герметики відмінно підходять для роботи з цегляними, бетонними і дерев'яними поверхнями. Їх важливою перевагою є еластичність, тому вони можуть бути застосовані для малорухомих, а не тільки для стаціонарних стиків. Прекрасно підходять для проведення внутрішніх робіт і найчастіше використовуються при ремонті тріщин на стінах, а також для встановлення вікон, дверей і підлогових покриттів. Сохне такий матеріал протягом доби, після чого його можна обштукатурити, пофарбувати або покрити іншим видом оздоблювального матеріалу.

Поліуретанові герметики

Поліуретанові герметики прекрасно підходять для роботи з пластмасами, каменем, деревиною, керамікою, бетоном і металом. Такий матеріал відрізняється підвищеною стійкістю до дії хімічних сполук - солей, кислот, лугів та інших речовин. Крім цього, він чудово захищає металеві поверхні від корозії. Варто відзначити і високу швидкість висихання, адже первинна захисна плівка утворюється вже через півтори години після нанесення поліуретанового герметика.

Тіоколові герметики

Герметики на основі тіоколу найчастіше застосовуються при проведенні різних зовнішніх робіт. Вони відрізняються високою міцністю і можуть бути застосовані в діапазоні температур від -55 до +130 градусів, а також підвищеною стійкістю до впливу зовнішніх атмосферних факторів, допускають незначну деформацію обробленої поверхні. Шов, заповнений такою речовиною, застигає приблизно через 2-3 доби.

Силіконові герметики

Силіконові герметики вважаються найбільш універсальними, оскільки вони можуть бути використані не лише для внутрішніх, але й для зовнішніх робіт. Вони прекрасно витримують експлуатацію обробленої поверхні при температурі від -50 до +200 градусів. Однак, покривати фарбою такий матеріал не можна. Як же бути, якщо герметик не підходить за кольором? Це питання вирішується дуже просто, адже на ринку є герметики, пофарбовані в різні кольори. Первинне схоплювання шва відбувається приблизно через 30 хвилин, а повне затвердіння - через добу.

Бітумні герметики

Герметик цього виду використовується для ремонту покрівельних матеріалів. До його складу входить бітум і гума. До переваг бітумних герметиків можна віднести їх водостійкість, хорошу адгезію до багатьох будівельних матеріалів і низьку вартість. Істотними недоліками герметиків на основі бітумів є неможливість їх фарбування, а також вони розм'якшуються при контакті з мінеральними маслами.

Який герметик вибрати: пам'ятка для покупця

Герметиків на ринку будівельних матеріалів безліч, але не намагайтеся вибрати універсальний для всіх поверхонь. Для кожного матеріалу є певний вид герметика, тому перед покупкою порадьтеся з продавцем-консультантом і уточніть, який вид герметика буде ефективний у вашому випадку. Потрібну інформацію також можна знайти в Інтернеті на спеціалізованих сайтах або форумах.

Хоча побутові герметики і не боятися вологи, не намагайтеся використовувати їх для герметизації басейну або акваріума. Також ні в якому разі не використовуйте герметики з антигрибковими добавками для герметизації акваріуму, бо це призведе до загибелі риб. Для таких цілей використовуйте спеціальний герметик для акваріума.

Для роботи в зимовий час вибирайте продукти, які не втрачають своїх властивостей при низьких температурах.

При обробці стиків великої протяжності з високою рухливістю застосовуйте герметик з підвищеною еластичністю.