► Горизонтальні (венеціанські) жалюзі
► Вертикальні жалюзі
► Рулонні жалюзі
► Жалюзі плісе
Практичність, зручність і функціональність жалюзі робить їх дуже популярними у використанні, як в житловому будинку, так і в робочому офісі. На сьогоднішній день на ринку доступний дуже широкий асортимент моделей жалюзі для вікон, що відрізняються конфігурацією і будовою, недоліками і перевагами, а також сферою використання.
Ознайомлення, запропоноване в даній статті з різними типами жалюзі, допоможе вам у виборі оптимальної за ціною моделі з найкращим варіантом конструкції та врахуванням особливостей ваших вікон, їх кількості та розмірів. Всі моделі жалюзі тісно пов’язані зі своїми цінами.
Жалюзі - це суттєвий елемент інтер'єру, який повністю або частково ізолює приміщення від проникнення зовнішнього світла. Розглянемо докладно, які існують види жалюзі для вікон.
Горизонтальні (венеціанські) жалюзі
Даний вид жалюзі на вікна вважається класикою і користується найбільшим попитом. Основним елементом конструкції горизонтальних жалюзі є ламелі - горизонтальні планки, виготовлені з таких матеріалів, як тканина, дерево, алюміній, пластик і бамбук.
▼ Для виготовлення тканинних ламелей застосовується бавовна, поліестер або матеріали з жаккардовим плетінням, просочені речовинами, що відбивають частинки пилу. Істотним недоліком є їх деформація через деякий проміжок часу. Крім того, часте прибирання змиває заводський антистатик і ламелі починають активно притягати пил.
▼ Пластикові ламелі не бояться частого прибирання. Вони не деформуються при змінах температури і вологості приміщення. Не женіться за дешевизною, бо дешевий пластик є дуже недовговічний.
▼ Ламелі з алюмінію практичні і довговічні. Вони не деформуються від впливу на них сонячних променів. Основним недоліком можна вважати характерний звук, що виникає при зіткненні алюмінієвих планок.
▼ Дерев'яні ламелі є екологічно безпечними, оскільки виготовляються з натурального матеріалу (бамбук і деякі породи дерева). Тому горизонтальні жалюзі з дерева і бамбука відносяться до дорогої категорії. Незважаючи на свою натуральність цей вид жалюзі на вікна не дуже практичний.
Конструкція горизонтальних жалюзі дуже проста в монтажі і легка в управлінні. Ламелі приводяться в рух за допомогою системи шнурів, які протягнуті через кільця, розміщені по краю пластин. Кріпляться такі жалюзі як на простінки, так і на віконні рами. На пластикові вікна горизонтальні жалюзі можна закріплювати без свердління, застосовуючи спеціально призначені кронштейни. Останнім часом все частіше починає користуватися популярністю міжрамне розміщення пристроїв такого типу.
Вертикальні жалюзі
Цей тип віконних жалюзі передбачає вертикальне положення ламелей. Вертикальні жалюзі підходять для будь-яких кімнат і до любого інтер'єру за рахунок своїх функціональних та естетичних якостей. Вони дозволяють візуально збільшити висоту приміщення, а також вони є надійні і прості в експлуатації.
Вертикальні жалюзі на пластикові вікна встановлюються рідко, так як розташовані впритул до скла ламелі не повертаються, тому регулювання освітлення практично неможливе. В основному механізм вертикальних жалюзі кріпиться над віконним отвором, на верхній віконний укіс або безпосередньо на стелю.
Ламелі для вертикальних жалюзі на вікна можуть бути як тканинними, обробленими спеціальними складами, так і пластиковими, дерев'яними або алюмінієвими.
Механізм управління вертикальних жалюзі для вікон передбачає ручний (ланцюжок або шнур) і дистанційний (кнопка або пульт) способи управління. Розташовуючи вертикальні ламелі під відповідним кутом, можна плавно регулювати надходження ззовні приміщення світлових променів. Крім того, вертикальні жалюзі можна розвести від центру в сторони, звільняючи доступ до вікна або підвіконня.
В основному вертикальні жалюзі - це класика офісного інтер'єру, оскільки завдяки своєму строгому та елегантному вигляду, вони максимально підкреслюють ділову обстановку.
Рулонні жалюзі
Цей різновид жалюзі відомий також під назвою рулонні штори. Вони виготовляються з тканин, що мають різну щільність, фактуру, колірну гамму, зносостійкість і ступінь світлопроникності. Також тканини для рулонних жалюзі просочують спеціальними речовинами, що надають їм антистатичні, пиловідштовхуючі та антибактеріальні властивості.
Всі типи рулонних жалюзі передбачають простий механізм роботи та управління. При підйомі полотно, рухаючись по спеціальних напрямних, накручується на спеціальний вал. При цьому можлива фіксація на будь-якому рівні, використовуючи ланцюжок при ручному управлінні або пульт.
Спеціально для пластикових вікон застосовуються такі види рулонних жалюзі:
► варіант «міні», коли штора за допомогою спеціальних кріплень встановлюється прямо на раму пластикового вікна;
► варіант «уні», або касетні жалюзі, коли рулон розміщений в касеті, яка також прикріплена безпосередньо до віконної ПВХ рами спеціальним кріпленням.
Жалюзі плісе
Хоча плісировані штори сьогодні для багатьох і є новинкою, вони набувають все більшої популярності, оскільки дозволяють вирішувати елегантні та складні завдання в декоруванні вікон будь-якої форми.
Плісировані жалюзі представляють собою зібране в гармошку полотно з тканини, яке кріпиться до невеликого карнизу. За допомогою ручного або дистанційного керування жалюзі плісе збираються в складки, нічим не виділяючись на фоні вікна.
Завдяки оригінальному зовнішньому вигляду, компактності, простоті в експлуатації та невибагливості у догляді плісировані жалюзі можна використовувати в будь-якому інтер'єрі. Жалюзі плісе будуть однаково доречні в заміському будинку і в квартирі, на мансарді та веранді, в оранжереї і зимовому саду, в офісі та кафе.
Як бачите, всі розглянуті типи жалюзі для вікон відрізняються за своїм зовнішнім виглядом і функціональними особливостями. Застосовуючи спеціальні кріплення всі представлені різновиди жалюзі можна застосувати для пластикових вікон.