Перейти до контенту

Як зняти фарбу зі стіни – основні способи


► Механічні способи зняття фарби з поверхні стін
► Хімічні методи очищення стін від фарби
► Термічні способи видалення фарби зі стіни

Якщо пофарбовані стіни втратили привабливість і більше не радують око, якщо ви розумієте що потрібно змінити зовнішній вигляд вашої кімнати, значить, пора братися за ремонт квартири. Перш ніж створити на поверхні стін нове покриття, необхідно позбутися непотрібного старого шару фарби. Однак не всі знають, як швидко і легко зняти стару фарбу зі стіни. Прислухайтеся до декількох корисних порад, що вказані нижче у статті, і процес зняття старої фарби з поверхні стін не стане таким трудомістким.

Зняття зі стіни старої фарби необхідне у випадку, якщо ви вирішили заново їх пофарбувати, наклеїти нові шпалери або керамічну плитку. Знімають також старий шар фарби з поверхні стін і перед проведенням робіт для їх вирівнювання. У решті випадків очищення стін від старої фарби не має сенсу.

Механічні способи зняття фарби з поверхні стін

Ці способи по зняттю старої фарби прості та малозатратні, вони часто застосовуються при ремонті квартири своїми руками, однак вони є досить трудомісткі. Одним з таких методів є нанесення насічок. Для цього по стіні наносяться несильні удари молотком або сокиркою, роблячи на невеликій відстані одну від одної так звані насічки. Потім стіну необхідно скропити водою і почекати деякий час поки вона втягне вологу. Далі шар старої фарби знімається з поверхні стіни скребком або шпателем.

видалення старої фарби шпателем

Аналогічну операцію можна провести із застосуванням зубила і молотка, але набагато ефективніше в даному випадку буде використати для цієї роботи механізовані пристрої. Механізовані способи дозволяють підвищити продуктивність роботи і полегшити її виконання, але основним недоліком при цьому є велика кількість пилу, що утворюється. Тому при використанні даного способу рекомендується працювати в респіраторі та одягати окуляри. Давайте розглянемо за допомогою чого і як зняти фарбу зі стіни при використанні механізованих способів.

очищення стіни від фарби зубилом і молотком

По-перше, можна використовувати перфоратор зі спеціальною насадкою у вигляді лопатки, яку фіксуємо в положення «довбання без свердління». Далі виконуємо збивання фарби, тримаючи перфоратор по відношенню до стіни під кутом 70 - 80 градусів. Застосування у якості насадки для перфоратора вольфрамових коронок для свердління цегли допоможе зняти фарбу навіть з бетонних стін. Не забудьте тільки переключити інструмент в режим «свердління».

Для зчищення фарби зі стін можна також скористатися і саморобним пристроєм, що складаються з шматка ланцюга і болта. Перфоратор або дриль з таким пристроєм під час збивання фарби необхідно тримати паралельно стіні.

саморобний пристрій для очищення стіни від старої фарби

Наступним способом для зняття фарби є застосування круглої щітки, яка закладається на дриль або болгарку 125 мм. Ця металева щітка ефективно очистить поверхню стін від фарби, але приготуйтеся захистити себе і все навколо від великої кількості пилу.

очистка стін від фарби болгаркою 125 мм

Застосування механічних способів виправдано, якщо ви збираєтеся потім провести облицювання стін керамічною плиткою, адже негладка поверхня є найкращим варіантом для кращого зчеплення плитки зі стіною.

Хімічні методи очищення стін від фарби

Фарбу також можна зняти за допомогою спеціальних хімічних речовин, які у великому асортименті випускаються сучасної хімічною промисловістю. В магазинах вони продаються під назвою знищувачів фарби.

Така речовина наноситися помазком або валиком на пофарбовану поверхню стіни і залишається на деякий час, ящо необхідний (зазвичай 10 - 15 хвилин) для розм'якшення фарби. Далі пом’якшена фарба разом з нанесеною хімічною речовиною легко видаляється скребком або жорстким шпателем.

Незважаючи на всі переваги даного способу, суттєві недоліки дещо обмежують коло його застосування. При змиванні фарби зі стін хімічним способом потрібно дотримуватись наступних правил.

▼ Працювати в гумових рукавичках і окулярах;
▼ Подбати, щоб шкіра та очі були захищені від попадання хімічних реагентів;
▼ Працювати в приміщенні, яке добре провітрюється;
▼ Завжди щільно закривати покришку банки з хімічною речовиною.

Якщо після першого змивання не вдалося видалити всю фарбу зі стіни, тоді слід повторити процедуру ще раз.

Термічні способи видалення фарби зі стіни

Такий спосіб передбачає зняття старої фарби у важкодоступних місцях або там, де неприпустима вібрація, удари і вплив їдких хімічних речовин. Для цього будівельним феном нагрівають пофарбовану поверхню стіни до тих пір, поки фарба не розм'якшиться. Потім, поки фарба ще м'яка, її зчищають скребком або твердим шпателем. Якщо немає фена, то можна спробувати прогріти фарбу праскою через лист фольги.

При використанні термічного способу приміщення також необхідно добре провітрювати, бо при нагріванні фарба виділяє їдкий запах. Отже, тепер ви знаєте, як зняти фарбу зі стіни, але яким з вищенаведених способів скористатися – вибір залишається за вами. Можливо також для досягнення найкращого результату комбінування описаних способів.