Перейти до контенту

Мокрий фасад – технологія та специфіка монтажу


► Сучасна утеплена штукатурка
► Важливі переваги та ефективність утеплення мінеральною ватою
► Інструменти і пристрої для виконання роботи
► Технологія монтажу мокрого фасаду

Відомо, що технологія обробки поверхні під назвою мокрий фасад була розроблена в Німеччині, так само, як облицювання стін сайдингом. В європейських країнах ця система обробки застосовується вже досить довго, оскільки будинки з таким утепленням фасаду характеризуються дуже великим терміном експлуатації, що дозволяє економити час і трудовитрати. Загалом штукатурка мокрий фасад представляє собою своєрідний багатошаровий пиріг, в якому кожен шар призначений для виконання конкретної функції і є незамінною складовою конструкції в цілому.

Сучасна утеплена штукатурка

У зв'язку з тим, що вартість опалення зокрема та енергоресурсів та цілому, як і більшості будівельних матеріалів, постійно зростає, актуальності набули нові розробки, що сприяють підвищенню теплоізоляційних якостей будівельних конструкцій. Тобто, вони допомагають зберегти тепло всередині будівель. Яскравим прикладом таких систем є мокрий фасад, технологія виконання якого доступна навіть для новачків. Цей спосіб нанесення захисного теплоізоляційного покриття відмінно зарекомендував себе під час експлуатації будівельних конструкцій і, як один з методів зовнішнього утеплення стін, дозволяє досягти високої ефективності при відносно низьких грошових і часових витратах.

Сьогодні теплоізоляційні системи такого типу продаються у вигляді повністю укомплектованих наборів, що не потребують застосування будь-яких додаткових матеріалів. Проста технологія монтажу гарантує зручне і правильне виконання всіх етапів роботи за рахунок добре продуманих елементів і деталей. Всі ці елементи між собою відмінно поєднуються, тим самим забезпечуючи максимальну довговічність і міцність кінцевої конструкції, ціна якої виходить доступною для більшості власників житла. Як правильно наноситься штукатурка на мінеральній ваті, радимо прочитати нижче у статті.

мокрий фасад своїми руками
Всі складові елементи такої конструкції повністю відповідають будівельним нормам і правилам, та виготовляються з дотриманням всіх діючих вимог, які стосуються будівельних матеріалів для оздоблення фасадів одноповерхових і багатоповерхових будівель. Крім того, технологія мокрої обробки стін із застосуванням мінвати, як і виробництво пластикових вікон, враховує відповідні температурні умови експлуатації різних кліматичних зон. Тому, як і при замовленні вікон для будинку, необхідно враховувати умови експлуатації будівлі та купувати систему теплоізоляції фасаду в комплексі, адже складання її з матеріалів різних виробників навряд чи дозволить досягти необхідної ефективності. Важливу роль при виборі системи мокрого фасаду відіграє також вологість, що характерна для конкретної місцевості.

Важливі переваги та ефективність утеплення мінеральною ватою

У зв'язку з тим, що ця технологія монтажу розрахована для зовнішнього утеплення, її використання дозволяє істотно зекономити внутрішній простір приміщень. Крім того, штукатурка мокрого фасаду легко облицьовується штучним каменем, керамічною плиткою та іншими оздоблювальними матеріалами. Теплоізоляція швидко і легко вкладається навколо вікон, не вимагаючи використання додаткових пристроїв та матеріалів. Незважаючи на мокрий спосіб нанесення, теплоізоляційна система мокрий фасад має порівняно малу вагу і не створює значного навантаження на цоколь і фундамент будинку.

Ціна готової конструкції виходить трохи більша, ніж вартість звичайної декоративної штукатурки. Технологія виконання власними руками доступна навіть для людини, у якого немає будівельного досвіду. Для виконання всіх робіт достатньо лише уважно прочитати цю статтю і переглянути фото обробки фасаду, щоб запам'ятати весь технологічний процес. Використання такого зовнішнього покриття покращує не тільки теплоізоляційні властивості стін, але й виконує функцію звукоізоляції. Як і застосування пластикових вікон, це особливо важливо для будинків, розташованих у великих містах, де завжди високий рівень шуму. Таким чином, доступна ціна та відмінні експлуатаційні якості забезпечують цій технології передові позиції на сучасному будівельному ринку.

Інструменти і пристрої для виконання роботи

Як вже згадувалося, складнощів при нанесенні такої мокрої обробки практично не виникає. Для того, щоб виконати весь процес повністю своїми руками, слід підготувати такі інструменти:

► драбину (або інший пристрій необхідної висоти);
► монтажний ніж і ножівку (для різання теплоізоляції);
► відро для замішування розчину;
► рулетку і будівельний маркер;
► кельму і кілька шпателів.

Необхідно пам'ятати також про спецодяг, наколінники, окуляри та інші засоби індивідуального захисту, які використовуються в будівельній справі.

Технологія монтажу мокрого фасаду

Оздоблювальні матеріали, які будуть використовуватися для обробки фасаду, повинні бути виготовлені одним виробником і в даному випадку ціна не є критерієм вибору. Їх якість повинна підтверджуватися відповідними сертифікатами, що видані організаціями, які мають відповідну акредитацію. Це необхідно пам'ятати при покупці не тільки пластикових вікон або дверей, але й під час придбання системи мокрий фасад. Послідовність виконання робіт складається з перерахованих нижче етапів.

▼ На стіну фасаду наноситься спочатку ґрунтовка, яка підвищить адгезію поверхні. Потім штукатурка стін покривається тонким шаром клейової суміші, яка призначена для міцного з'єднання поверхні стін з плитами теплоізоляції. Дана клейова суміш зазвичай виготовляється на основі полімерів, мінеральних компонентів і спеціальної марки портландцементу. Склад компонентів цієї суміші забезпечує необхідний коефіцієнт паропроникності.

технологія виконання мокрого фасаду
▼ Зверху на клейову суміш накладаються плити теплоізоляції, які при необхідності підрізають по краях ножівкою для забезпечення необхідної форми. Вкладання плит повинно виконуватися дуже ретельно, не допускаючи зазорів між листами теплоізоляції. Таким методом покривається вся зовнішня поверхню стін.

▼ Після схоплювання клейової суміші, на що зазвичай необхідно декілька годин (час зазначено в інструкції виробника), поверхня теплоізоляції покривається свіжим шаром клейового розчину, на який відразу ж накладається спеціальна синтетична сітка. Легкими рухами шпателя з незначним натисканням сітка втоплюється в поверхню м'якого шару клею, в кінцевому результаті виходить суцільне армоване покриття, яке після затвердіння характеризується достатньо високою міцністю і стійкістю до фізичних пошкоджень.

наклеювання сітки на мокрий фасад
▼ Зверху на шар клею з сіткою, після його повного затвердіння, можна (на наступний день) накласти ще один додатковий тонкий шар клейового розчину, і користуючись майстерно шпателем, довести поверхню до ідеально рівного та гладкого стану.

От і все, тепер тільки залишиться створити на мокрому фасаді декоративний шар, але це вже зовсім інша тема, яку ми будемо розглядати в іншій статті з ремонту приміщень та будівель своїми руками. Як і при виконанні інших ремонтних робіт, тепер варто було б надати кілька порад, що стосуються догляду та обслуговування фасаду. Але описана обробка є не останнім, а лише проміжним етапом облицювання стін будинку, тому догляд за поверхнею мокрого фасаду не передбачений. Рекомендуємо ще раз уважно прочитати наші поради і взятись за роботу.