Перейти до контенту

Підвіконня з штучного каменю – краса і зручність


► Штучний (акриловий) камінь
► Переваги підвіконня з штучного каменю
► Правила експлуатації підвіконь з штучного каменю

Підвіконня з штучного каменю у нас з'явилися порівняно недавно і зараз швидко набирають популярність. Втім, їх популярність можна було передбачити вже з моменту виникнення ідеї використовувати акриловий камінь для виготовлення підвіконь. Дуже добре підійшов цей матеріал для даної мети, можна навіть сказати про його ідеальну відповідність всім вимогам, які ставляться до підвіконь. В першу чергу, це, звичайно, відповідність одній з найважливіших вимог, що стосується естетичного зовнішнього вигляду, а саме, підвіконня з штучного каменю є дуже красиві. Вдало підібрані за кольором, вони вносять в інтер'єр ноту розкоші та аристократизму.

Ефектний вид полірованого каменя нагадує про палаци, замки, і викликає інші приємні асоціації. Навіть за це можна віддати перевагу саме даному матеріалу, хоча підвіконня з штучного каменю відрізняються ще й масою інших переваг, які зумовлені властивостями штучного каменю. Давайте на цьому зупинимося більш детально.

Штучний (акриловий) камінь

Штучний камінь спочатку замислювався його винахідником Дональдом Смоуком як матеріал для медичних цілей, а саме, для створення імплантатів кісток. У цій якості він і був запатентований в США, в 1967 році. Однак, як замінник кісткової тканини штучний камінь так і не набув популярності. Зате його властивості були високо оцінені дизайнерами і будівельниками, в результаті чого він отримав масову популярність як оздоблювальний матеріал.

кам'яні підвіконня для квартири
За складом штучний камінь належить до композитних матеріалів. Він виготовляється з суміші акрилової смоли, мінеральних наповнювачів та мінеральних барвників. Акрилову смолу отримують з нафти, в застиглому вигляді вона схожа на скло, а її питома вага вдвічі менша від питомої ваги скла. Вся товща штучного каменю виходить однорідною за складом і за кольором. Це дозволяє піддавати його обробці - різати, фрезерувати, полірувати і т.д.

Сьогодні дуже поширені наступні марки штучного каменю для підвіконь та стільниць: Corian (Коріан) DuPont, Montelli (Монтеллі), Staron (Старон), Tristone, Bitto.

Переваги підвіконня з штучного каменю

Штучний камінь - довговічний матеріал, який здатен прослужити не менше часу, ніж вироби з натурального каменю. При цьому акриловий камінь не вигоряє і не втрачає блиску під впливом ультрафіолетового випромінювання. До того ж, акриловий камінь при необхідності легко відремонтувати. Подряпини, відколи, оплавлення з його поверхні можна легко видалити, якщо звернутися до професіоналів. Підвіконня з штучного каменю, якщо їх торкнутися, не здаються холодними, і це позитивно характеризує їх порівняно з бетонними і кам'яними виробами. По здатності проводити тепло штучний камінь є ближчим до деревини, ніж до натурального каменя та бетону. Цю якість особливо високо цінять любителі кімнатних рослин, а також люди, які не проти посидіти інколи на підвіконні.

Завдяки своєму забарвленню, підвіконня з штучного каменю завжди виглядають чистими. Навіть якщо їх забули вчасно протерти, на їх поверхні не помітний бруд і патьоки води. Штучний камінь вологостійкий і гладкий, тому його чистоту підтримувати дуже легко. Для цього достатньо час від часу промивати підвіконня нейтральним миючим засобом і регулярно протирати вологою серветкою.

Віконні укоси з гіпсокартону зроблені своїми руками будуть прекрасним доповненням до підвіконь зі штучного каменю. Виготовляються такі підвіконня з цілісного масиву, на відміну від своїх широких дерев'яних побратимів. Така конструкція дає переваги в міцності, довговічності, а також в гігієні, адже відсутність стиків на поверхні виключає розмноження небажаних мікроорганізмів типу цвілі, грибка і т.п.

яке варто купити підвіконня з каменю
Ще одна перевага штучних підвіконь полягає в різноманітті варіантів дизайну. Підвіконня з штучного каменю можуть мати яку завгодно форму, колір і розмір. Кутові, еркерні з цілісного масиву, каскадні, з плавним переходом у стільницю… Легка обробка акрилу дозволяє створювати вироби будь-якої форми, яку тільки побажає замовник і нафантазує дизайнер. В кольорі та фактурі теж практично немає ніяких обмежень, адже можна втілити все, що завгодно. Можна отримати глянсові або матові поверхні, фактури натуральних гірських порід або взагалі фантазійні композиції. Навіть ефект старого каменю створюється досить легко, застосовуючи так званий метод зістарювання каменю під назвою «антик».

Ціну підвіконь з штучного каменю низькою не назвеш, але і надто високою вона теж не є, особливо в порівнянні з підвіконнями, які виготовлені з масиву цінних деревних порід або натурального каменя.

Правила експлуатації підвіконь з штучного каменю

Хоча акрил є досить стійкий до впливу хімічних речовин, але його контакту з агресивними хімікатами краще не допускати. Якщо ж це все-таки сталося, необхідно терміново змити активні речовини великою кількістю води, а потім промити місце їх попадання мильним розчином. Не слід при цьому забувати при власну безпеку.

Це ж стосується і контакту з гарячими предметами. Акрил цілком здатний витримати контакт з киплячим чайником, але краще його не випробовувати на міцність температурою. Якщо наслідки небажаної зустрічі все ж залишилися на поверхні підвіконня, їх можна усунути, вдавшись до послуги професіонала з ремонту штучного каменю.

як чистити підвіконня з штучного каменю
Для догляду за цими підвіконнями підійдуть звичайні миючі засоби. При регулярному догляді цілком достатньо буде вимити підвіконня звичайним мильним розчином.

При всіх перевагах підвіконь з штучного каменю є один нюанс, зневажаючи яким, можна спричинити негативні наслідки і значно скоротити термін експлуатації таких виробів. Суть в тому, що в морозні дні частина підвіконня, яка прилягає до вікна, переохолоджується, в той час, як інша частина, розташована над радіатором опалення, нагрівається. Це може зіпсувати підвіконня за дуже короткий термін. Щоб уникнути цього, необхідно, щоб установку здійснювали досвідчені, висококваліфіковані майстри. Їм відомі технології, що дозволяють уникнути температурних перепадів та негативного впливу, в результаті чого життя підвіконня буде максимально довгим.

Підвіконня з штучного каменю дуже корисне і приємне нововведення, яке привносить в наші будинки красу і затишок. Вибравши такі елементи інтер’єру, ви обов'язково оціните всі переваги цього чудового сучасного матеріалу.