Перейти до контенту

Італійський стиль інтер’єру квартири


► Принципи обробки вітальні в італійському стилі
► Оформлення кухні під італійський стиль
► Дизайн спальні під італійський стиль
► Специфіка оформлення ванни в італійському стилі
► Декілька слів на закінчення

М'які теплі відтінки стін, стель та аксесуарів, які виражають вишуканість і простоту, є характерною особливістю оформлення квартири в італійському стилі. Традиція такої обробки приміщень бере свій початок з часів стародавнього Риму. Розкішні античні елементи масивних яскравих аксесуарів - це італійський стиль інтер'єру. Слід зазначити, що у формуванні даного стилю важливе місце зайняла Франція. Саме з цієї країни були запозичені деякі особливості витонченої обробки спальні, вітальні, ванни, кухні та інших приміщень. Таким чином в італійців, яким близьким по духу є стиль кантрі, був сформований специфічний стиль, дизайн якого вражає розкішністю і простотою.

Однією з очевидних специфічних особливостей квартири, оформленої в італійському стилі, є присутність в дизайні природних матеріалів, які виражають гармонію з природою і навіть певну недбалість. Важливе місце в оформленні спальні, вітальні та кухні в італійському стилі відіграють шпалери, які можуть мати різну фактуру та колір. Така абстрактність від стилю кантрі забезпечує житловим приміщенням комфортну теплу атмосферу.

класичний італійський інтер'єр кімнати
Необхідно також додати, що сучасний класичний італійський стиль в інтер'єрі має дуже мало спільного з сформованими століттями канонами Італії. Тим не менш, деякі принципи та особливості оформлення житлових приміщень все-таки продовжують підкреслювати переваги такої стилістичної концепції. З огляду на широкий асортимент оздоблювальних матеріалів на сучасному ринку, обробку квартири під італійський стиль цілком можна виконати своїми руками при наявності мінімального досвіду в ремонтно-будівельних роботах.

Принципи обробки вітальні в італійському стилі

При оформленні вітальні в італійському стилі рекомендується використовувати антикварні модні аксесуари. Всі меблі в кімнаті повинні бути виготовлені в класичному стилі, бажано з дерева. На поверхні меблів вітаються ковані та різьблені елементи. Наприклад, диван для інтер'єру вітальні в італійському стилі зазвичай вибирають великий, шкіряний, а на його поверхні потрібно розкласти різнокольорові невеликі подушки.

З огляду на те, що ця кімната квартири призначена для відпочинку та гостей, в ній рекомендується встановити невеликий журнальний столик з декількома низькими м'якими кріслами. Хорошою ідеєю оформлення вітальні в даному випадку буде присутність масивного винного бару та комоду в старовинному дизайні. Що стосується стін, на їх поверхні відмінно виглядатимуть ажурні шпалери оливкового, теракотового або вохристо-жовтого відтінку.

Крім природного освітлення у вітальні італійського стилю необхідно розмістити додаткові джерела світла. Тут уже все залежить від фантазії дизайнера, який може використовувати світлодіодну підсвітку декоративних елементів, стелі та аксесуарів. Все це ви можете побачити на фото.

класичний італійський інтер'єр вітальні
Ще більшої вишуканості вітальні в італійському стилі додадуть керамічні і мармурові фігурки і статуетки, позолочені рами старовинних картин, бронзові масивні підсвічники та інші аналогічні елементи, що підкреслюють достаток і комфорт. Можна також використовувати аксесуари, виготовлені своїми руками.

Оформлення кухні під італійський стиль

Відразу потрібно зазначити, що це саме той стиль оформлення квартири, який дозволяє в кухні використовувати шпалери. Дизайн оформлення кухні в італійському стилі відрізняється від інших стильових рішень атмосферою комфорту і спокою. Яскрава тепла палітра відтінків, природні оздоблювальні матеріали та контрастні фактури забезпечують інтер'єру кухні колорит і достаток. Особливості обробки приміщення - підлога з натурального дерева або каменю і дерев'яні балки, що знаходяться на стелі.

Крім декорації стін кухні, оформленої під італійський стиль, потрібен продуманий підхід до вибору меблів. Всі предмети повинні бути підібрані з урахуванням антикварного стилю, що добре видно на фото. Відмінним варіантом буде мармурова стільниця, кована фурнітура кухонних шаф, різьблені дверцята та інші аналогічні елементи в старовинному стилі. У цьому ж стилі повинен бути підібраний для кухні стіл з кріслами. Сидіння стільців бажано вибирати м'які, а ніжки столу та його бічні поверхні мають бути ажурні, покриті різьбленням по дереву.

класичний італійський інтер'єр кухні
Хорошим рішення буде розташування в кухні цегляного каміну. Відкрите вогнище забезпечить приміщенню ще більше домашнього комфорту. Не слід забувати про важливість освітлення. Для кухні в італійському стилі оптимальними будуть настінні світильники у формі вуличних ліхтарів або аналогічні по дизайну освітлювальні прилади. Добре буде виглядати дизайн, в якому присутні фактурні шпалери і декілька світильників на різних стінах.

Дизайн спальні під італійський стиль

У приміщенні спальні найважливішим можна вважати оформлення стін. Найбільш вдалим варіантом будуть елементи ліпнини, фактурна штукатурка і красиві ажурні шпалери. Освітлення спальні в італійському стилі має бути бічним і контрастним. Тут на поверхні стін бажано почепити картини із зображеннями краєвидів. В кутку кімнати рекомендується встановити величезний керамічний горщик з високим кімнатною рослиною. У всіх кутах спальні бажано розташувати великі декоративні аксесуари (колони, статуї). З меблів, крім ліжка, тут необхідні будуть кушетка і невисока тумба. А ось дрібні аксесуари в дизайні спальні майже відсутні. Максимум, що можна тут використовувати, це невелику композицію з квітів в невисокій вазі з темного скла та декілька красивих келихів для вина на дерев'яній полиці.

Дзеркала для спальні в італійському стилі повинні представляти собою елементи декору. При цьому бажано встановити дзеркало над поверхнею будуарного столика, щоб воно було одним з елементів меблів. Купуючи дзеркала для стін спальні перевагу краще віддавати круглій або овальній формі та не дуже великим розмірам.

класичний італійський інтер'єр спальні
І звичайно ж особливо важливим є вибір ліжка або дивана. На його поверхню бажано накинути однотонне або строкате покривало, що звисає до підлоги. Кількість та розміри подушок можуть бути різними, залежно від власного смаку, але чим їх більше - тим буде краще виглядати дизайн кімнати. На підлозі відмінно виглядатиме м'який невеличкий ворсистий килим. Приклад оформлення спальні під італійський стиль ви можете побачити вище на фото.

Специфіка оформлення ванни в італійському стилі

Дизайн ванни під італійський стиль передбачає використання окремих аксесуарів та елементів середземноморського стилю інтер'єру. При уважному огляді фото ванни в італійському стилі відразу помічаєш, що при формуванні інтер'єру цього приміщення головною ціллю було досягнення витонченості, затишку і простоти.

Незважаючи на популярність в наші дні керамічної плитки для обробки ванни, італійський стиль дозволяє використовувати шпалери з натуральними відтінками палітри. Справа в тому, що ажурні шпалери теплого кольору забезпечують не тільки красивий вигляд приміщення, але й підкреслюють природність. Проте, обробка ванни в італійському стилі передбачає також використання кераміки, мозаїки та декоративної штукатурки.

класичний інтер'єр італійської ванни
При формуванні інтер'єру ванни зазвичай переважають рослинні орнаменти, які можуть бути присутніми на поверхнях стін і підлоги. Що стосується сантехнічних приладів і ванни зокрема, їх краще підібрати під колір обробки. Значно спростять обробку шпалери, які можна легко вибрати під колір кераміки раковин. Змішувачі для ванни повинні бути хромованими і масивними, дзеркала можна використовувати нестандартної форми. Все це разом забезпечить теплу і комфортну обстановку не тільки в цьому приміщенні, але й всередині всієї квартири.

Для оздоблення підлоги у ванні італійського стилю рекомендується використовувати мармур або граніт. Стелю приміщення, як і в інших кімнатах, бажано прикрасити ліпниною. З огляду на високу вартість гранітної та мармурової плитки, її можна замінити звичайною керамічною з відповідною фактурою і кольором поверхні.

Декілька слів на закінчення

Для забезпечення розкішного вигляду інтер'єру в італійському стилі потрібне використання дорогих меблів. В умовах невеликої квартири їх цілком можна замінити сучасними меблевими виробами, виготовленими під старовинний стиль.

Яскравість та динаміка тонів італійського стилю, м'яке розсіяне світло, наявність великої кількості великих аксесуарів та масивні старовинні меблі - все це разом дозволить відчувати атмосферу великого особняка в стилі античного Риму. При цьому наявність простих, навіть іноді примітивних форм забезпечить природність та естетичність дизайну.