► Догляд за тканинними жалюзі
► Як заборонено чистити жалюзі?
► Суха чистка дерев'яних жалюзі
► Догляд за алюмінієвими жалюзі
► Очищення пластикових жалюзі
Жалюзі на вікнах запилилися, а ви любите бездоганну чистоту і порядок? Ви дбайливо ставитеся до предметів інтер'єру і цінуєте свій час? Думаєте над тим, як випрати жалюзі, щоб вони не деформувалися? В цій статті ви знайдете корисні поради, які допоможуть забезпечити різним видам жалюзі відмінний зовнішній вигляд за короткий проміжок часу і затратити при цьому мінімум зусиль.
Завдяки жалюзі можна надійно захистити своє житло від палючого сонця, та й від сторонніх очей. Красиві жалюзі чудово вписуються в будь-який інтер'єр і виглядають неймовірно стильно. Але з часом на них з'являються забруднення і скупчується пил, через що вони швидко втрачають свій колишній зовнішній вигляд. Якщо жалюзі вчасно прати, наприклад, хоча б кожні три місяці, то вони надовго збережуть первісну привабливість. Зазвичай докладна інструкція про те, як правильно це робити, додається при покупці, але якщо такої інструкції немає - це не біда.
В домашніх умовах почистити або випрати жалюзі досить легко і просто. Підбираючи найбільш ефективний засіб для очищення жалюзі, слід неодмінно враховувати тип матеріалу, з якого вони виготовлені, та його властивості.
Догляд за тканинними жалюзі
Якщо у вас тканинні жалюзі, тоді питання про те, як випрати жалюзі, взагалі не повинно виникати, адже саме тканинні жалюзі найпростіше стираються. Однак, потрібно пам'ятати, якщо чистити жалюзі занадто часто, вони можуть швидко деформуватися, втратити свій вигляд і стати повністю непридатними. Прання варто проводити максимально дбайливо, щоб не зіпсувати жалюзі. Давайте розглянемо покрокову інструкцію прання та чистки жалюзі.
Спочатку треба акуратно витягти з бігунків абсолютно всі ламелі. Потім ванну потрібно наповнити злегка теплою водою (температура води від 30 до 35 градусів). Після цього у воду необхідно додати трохи нейтрального миючого засобу, наприклад, якісного шампуню. У воду дбайливо опускаємо всі ламелі та залишаємо їх замочуватись у воді приблизно на півгодини. Потім ламелі потрібно витягти з ванни і ретельно прополоскати у проточній воді і, не віджимаючи, знову встановити на вікно.
Якщо ванни немає, тоді ламелі, зняті з бігунків, необхідно звернути в не надто щільні рулони та опустити у відро або невеликий тазик, наповнений теплою водою з мильним розчином. Час від часу рулони потрібно злегка збовтувати, щоб видалити з них всі забруднення. Отже, тепер ви знаєте, як випрати жалюзі з тканини. Приблизно через півгодини такого прання ламелі треба витягти і прополоскати в чистій проточній воді. Після цього жалюзі на пластикові вікна слід повісити не віджимаючи, де вони до цього і знаходилися. Мокра тканина під власною вагою випростується і після повного просушування буде виглядати просто ідеально. Коли жалюзі на вікнах повністю просохнуть, на них можна встановити нижні обважнювачі.
Як заборонено чистити жалюзі?
Не можна терти та віджимати жалюзі, бо це може призвести до пошкодження захисного покриття, яким вони були оброблені. Справа в тому, що саме наявність цього спеціального покриття забезпечує антистатичні та пиловідштовхуючі властивості ламелей, а також високу степінь їх жорсткості.
Також ні в якому разі не варто прати ламелі в машині. Адже навіть при пранні в делікатному режимі їх деформації не вдасться уникнути. Для того, щоб очистити жалюзі з пластмаси, потрібно дотримуватися обережності, адже цей матеріал відрізняється підвищеною крихкістю.
Рекомендується час від часу протирати жалюзі своїми руками за допомогою м'якої ганчірки, змоченої в мильному або будь-якому іншому розчині, як це робиться під час догляду за керамічною плиткою та ламінатом.
Багатьох людей цікавить питання, як випрати жалюзі і затратити мінімум часу. Для цього можна скористатися послугами сучасних клінінгових компаній, щоправда, їх послуги будуть не дешеві.
Суха чистка дерев'яних жалюзі
Щоб вберегти дерев'яні жалюзі на вікна ціна яких сьогодні досить висока від сильних забруднень, адже вони не підлягають очищенню за допомогою прання, рекомендується хоча б раз на місяць проводити їх суху чистку. Для цього з них потрібно струшувати пил м'якою ганчіркою або пилососити їх, надівши на шланг спеціальну насадку.
Якщо матеріалом для виготовлення жалюзі є бамбук або дерево, то мочити їх не варто. Краще періодично очищати їх пилососом зі спеціальною насадкою або пір'яний щіткою. Також можна використовувати спеціальний пристрій для чистки жалюзі, який ви можете побачити на фото нижче.
Догляд за алюмінієвими жалюзі
Жалюзі, виготовлені з алюмінію, відрізняються простотою у догляді та міцністю. Вони чудово переносять сухе і вологе очищення. Особливо сильно забруднені жалюзі можна помити навіть у ванні, але не варто обробляти засобами для чищення, у складі яких присутні абразивні речовини. Головне не залишати їх мокрими і після кожної процедури чищення витирати насухо м'якою ганчіркою, інакше металеві елементи механізму можуть вийти з ладу або заіржавіти.
Очищення пластикових жалюзі
Для забезпечення естетичного вигляду пластикових жалюзі можна скористатися пилососом, застосувавши вузьку насадку. Добре відмиваються такі ламелі мильним розчином або очищаються сухою ганчіркою. Слід зазначити, що даний тип жалюзі найбільш крихкий, тому підвищена акуратність не завадить.
Пам'ятайте! Абсолютно всі жалюзі вимагають дбайливого ставлення та ретельного догляду, адже тільки в цьому випадку вони здатні прослужити достатньо довго. Якщо їх своєчасно чистити, дотримуючись при цьому обережності, жалюзі багато років будуть прикрашати вікна і захищати господарів будинку від сонця.