Перейти до контенту

Як штробити стіни під проводку?


► Найпростіший спосіб штроблення стін
► Як штробити стіни під проводку перфоратором
► Штроблення стін під проводку болгаркою
► Професійне штроблення за допомогою штроборіза

Одним з етапів проведення робіт з монтажу електричної проводки під час ремонту або будівництва є штроблення стін. Штроба - це паз або борозна в стіні, яка необхідна для прокладання електричної проводки. Мало хто знає, як правильно та швидко штробити стіну, адже з такою роботою рідко хто стикався під час ремонту. Відповідно, виникає безліч питань щодо правильності підготовки каналів для подальшого укладання в них ліній електропроводки. В цій статті буде коротко охарактеризовано поширені способи штробления стін під проводку, і наведено їх основні переваги та недоліки.

Прокласти нову електропроводку можна двома способами:
▼ прокласти проводку зверху по стінах;
▼ заховати проводку всередині стін.

При використанні першого способу електропроводка укладається в короби, але виглядати це буде неестетично, особливо якщо настінні покриття є дорогими і красивими. В такому випадку залишається використання другого варіанту вкладання електропроводки. І ось тут виникає питання про те, як правильно штробити стіни під проводку, щоб затратити мінімум сили і часу.

Перед початком робочого процесу слід захистити від пилу простір навколо і, залежно від обраного способу штробления, приготувати робочий інструмент. Спочатку потрібно зробити схему розведення електропроводки на папері і тільки потім, коли все буде враховано, проводити розмітку стіни під штроблення, дотримуючись таких правил:

► перед розміткою, використовуючи спеціальний індикатор або детектор, переконайтеся, що в місцях прокладки нової проводки відсутня стара прихована електропроводка;
► штроблення стін під проводку потрібно проводити строго вертикально або горизонтально (паралельно до основних ліній конструкції), виняток становить прокладання проводки по похилих стінах мансарди;
► намагайтеся, щоб кількість вигинів каналу для проводів була мінімальною;
► горизонтальні штроби рекомендується робити на відстані 15 - 20 см від стелі (плит перекриття). Забороняється прокладати горизонтальні штроби в несучих конструкціях;
► вертикальні штроби розташовуйте на відстані не менше, ніж 10 - 15 см від дверних та віконних прорізів, і не менше, ніж на 40 см від газових труб;
► розміри пазів не повинні бути більші, ніж 2,5 см в ширину і глибину. Не рекомендується робити штроби довжиною більше 3 метрів.

Найпростіший спосіб штроблення стін

При даному способі весь робочий процес здійснюється вручну, а саме за допомогою молотка, зубила і сили рук. Незважаючи на те, що цей спосіб найпростіший і найдешевший, він, тим не менш, є найбільш трудомістким. Спочатку, б'ючи молотком по зубилу, розмічаємо поглиблення по краях пазу вздовж розмітки, а потім, розташовуючи інструмент поперек борозни, вибиваємо частини стіни на потрібну глибину.

штроблення стіни зубилом
Даний метод буде марний при штробленні бетонної стіни, для якої необхідне використання спеціального обладнання.

Як штробити стіни під проводку перфоратором

Цей спосіб штроблення відмінно підійде для оштукатурених стін. Для цього перфоратором свердлимо по розмітці отвори на глибину 2,5 см з кроком 10 - 15 міліметрів один від одного. Потім, змінивши бур для перфоратора на спеціальну лопатку, формуємо паз необхідних габаритів.

штроблення стіни перфоратором
В цьому способі також можна використовувати зубило і молоток після того як будуть просвердлені отвори по всій довжині розмітки.

Штроблення стін під проводку болгаркою

Штробити стіни даними способом дуже просто, бо він не вимагає яких-небудь особливих навичок. Для цього в болгарці використовується диск з алмазним покриттям. Метод підходить для стін з цегли та бетону.

Згідно розмітки робимо болгаркою два паралельні надрізи, потім користуючись перфоратором або зубилом, видовбуємо середину щоб вийшов паз. Основною перевагою цього способу є те, що пази під проводку виходять рівними і акуратними, тому їх потім дуже легко заштукатурити.

вирізання штроби під проводку болгаркою
Негативним фактором використання болгарки для штробления є багато пилу під час самого процесу, якщо звичайно інструмент не обладнаний пилососом. Для захисту від пилу обов'язково використовуйте рукавички, окуляри і респіратор.

Професійне штроблення за допомогою штроборіза

Штроборіз істотно спрощує прокладання електропроводки. Цей інструмент чимось нагадує болгарку. Апарат комплектується двома алмазними дисками і спеціальним кожухом, який закриває небезпечну частину інструменту та відводить пил в пилосос. Завдяки ріжучим колам та кожуху можна регулювати ширину і глибину прорізання штроби.

різання стіни штроборізом
Істотним недоліком даного способу є висока вартість штроборіза. Якщо є можливість взяти інструмент в оренду або на прокат, значить, це потрібно зробити.

Після того як штроби будуть готові, їх потрібно поґрунтувати, укласти в них електропровід, а зверху заштукатурити. Незважаючи на трудомісткість процесу, штроблення стіни під проводку зможе виконати навіть людина без спеціальних навичок. Якщо технологічний процес для вас залишився все-таки незрозумілим, тоді проконсультуйтеся по даному питанню в досвідчених будівельників.