Перейти до контенту

Утеплення стелі мінеральною ватою – основні моменти


► Склад і властивості мінеральної вати
► Зовнішнє утеплення стелі мінеральною ватою
► Внутрішнє утеплення стелі мінватою

Тепле повітря, як відомо, завжди рухається знизу вверх, тому для скорочення тепловтрат не варто нехтувати утепленням стелі. Залишається тільки вирішити питання, який матеріал використовувати в якості теплоізоляції. Теплоізоляція стелі мінеральною ватою є тим варіантом, який при найменших витратах дасть максимально ефективний результат.

При проведенні монтажу з утеплення стелі необхідно також прийняти до уваги ряд чинників, про які багато хто може не знати, але пам’ятати цю специфіку технології потрібно обов'язково. Виконати роботи з утеплення стелі можна цілком самостійно, використовуючи інформацію, отриману в цій статті, та приклавши певні зусилля.

Склад і властивості мінеральної вати

Мінеральна вата представляє собою теплоізоляцію з базальтового волокна. Також відомі такі назви цього мінерального утеплювача, як кам’яна вата, ековата, базальтова вата, базальтове волокно, мінвата. Склад мінеральної вати кнауф, роквул, ізовер практично нічим не відрізняється один від одного. Завдяки своєму складу мінвата має відповідні властивості, які є причиною широкого застосування такої теплоізоляції. Давайте їх перерахуємо:

► незначна теплопровідність;
► високий коефіцієнт звукоізоляції;
► довговічність;
► екологічна безпека;
► негорючість;
► хімічна нейтральність;
► доступна ціна;
► зручність та легкість монтажу.

При використанні мінвати в ролі утеплювача слід пам’ятати про такий недолік, як здатність матеріалу вбирати вологу, що може призвести до значних втрат корисних властивостей.

Незалежно від марок і виробників мінеральна вата виготовляється у вигляді матів, рулонів або пухкої маси для засипання.

Утеплення мінеральною ватою може проводитися як із зовнішнього боку стелі, так і з внутрішньої сторони. Вибір способу проведення робіт буде залежати тільки від особливостей приміщення. У деяких випадках можливе застосування комбінованого способу утеплення стелі мінеральною ватою.

З інструментів, які будуть необхідні для роботи, слід приготувати:

► будівельний степлер;
шурупокрут;
► гострий ніж;
► ножівку та ножиці для різання металу.

Залежно від того, які саме роботи проводитимуться при утепленні стелі, список інструментів може змінюватися. При укладанні мінеральної вати по можливості намагайтеся використовувати такі засоби індивідуального захисту, як респіратор і спецодяг.

Зовнішнє утеплення стелі мінеральною ватою

Там де неможливе утеплення стелі всередині приміщення, або це економічно невигідно, роблять утеплення стелі з зовнішньої сторони. При цьому весь робочий процес проходить на горищі. Попередньо приберіть там сміття і позбудьтеся від непотрібних речей, які можуть перешкодити роботі.

Першим укладається шар пароізоляційної плівки. Плівку вкладають між лаги таким чином, щоб не було зазорів і теплоізоляція щільно заповнювала всю поверхню. Цей етап особливо важливий, адже шар пароізоляції запобігає поглинанню мінеральною ватою водяної пари, що надходить з приміщення.

утеплення стелі будинку

Далі теплоізоляція з мінвати щільно притискається і накривається зверху шаром гідроізоляційної плівки. До лаг плівка кріпиться будівельним степлером. Після закінчення робіт підлогу на горищі, залежно від призначення приміщення, покривається фанерою та відповідним покриттям.

Внутрішнє утеплення стелі мінватою

Даний спосіб утеплення стелі буде актуальний для людей, що живуть на останніх поверхах багатоповерхівок, і давно знайомі з проблемою втрат тепла, що втікає з приміщень через стелю квартири. Основним недоліком такого способу теплоізоляції стелі є зменшення ефективної висоти приміщення.

утеплення стелі мінватою

Спочатку з металевого профілю або дерев'яного бруса збирається підвісний каркас, на який потім будуть кріпитися листи з гіпсокартону. Потім, розміщуючи мінеральний утеплювач між стелею і каркасом, рівномірно і без зазорів розподіляють його по всій площі поверхні. Бажано прикріпити базальтову вату до стелі спеціальним клеєм. Деякі види утеплювачів вимагають вкладання додаткового шару з пароізоляційної плівки. Зверніть на це увагу під час монтажу.

мінвата для утеплення купити

При утепленні стелі мансарди (утеплення похилої поверхні) спочатку в крокви забиваються цвяхи з кроком 15 см. Потім, по ходу вкладання між кроквами теплоізоляції, вона кріпиться переплітанням за допомогою міцного шнура.

Весь процес внутрішнього утеплення стелі завершується обшивкою каркасу гіпсокартоном з подальшою обробкою поверхні.

Слід також пам’ятати про необхідність зазорів між світильниками і теплоізоляцією, щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря. Це допоможе захистити лампи від перегріву та частої заміни. Однак, якщо планується застосування світлодіодних освітлювальних приладів, то зазором між мін ватою і світильником можна знехтувати.

Як бачите утеплення стелі мінеральною ватою - це нескладний технологічний процес, з яким впораються навіть новачки. Всі матеріали, які потрібні для утеплення стелі коштують порівняно недорого і доступні у вільному продажі.