Перейти до контенту

Який перфоратор купити для дому?


► Характеристики, яких достатньо для побутових перфораторів
► Вага перфоратора
► Ударна сила перфоратора
► Швидкість ударів та обертання
► Режими роботи перфоратора
► Огляд брендів і моделей перфораторів

Перфоратор призначений для свердління або видовбування отворів. Його ударний механізм дозволяє знімати плитку і руйнувати стіни. Він широко використовується в будівництві, де за допомогою перфораторів розбирають стіни, видовбують ніші та канали під проводку, роблять отвори в бетоні та цегляних стінах під анкерні кріплення і т.п. Досить часто його застосовують в побуті як дриль для бетону або інших стінових матеріалів. Умовно всі моделі цього інструменту можна поділити на професійні та побутові. Вартість і функціонал таких перфораторів кардинально відрізняється, тому, сьогодні ми розглянемо питання про те, який перфоратор купити для власного будинку, не переплативши при цьому зайвих коштів.

Характеристики, яких достатньо для побутових перфораторів

Почати, мабуть, потрібно з визначального параметра - потужності. Наприклад, як зламати стіну з міцного матеріалу, якщо потужність перфоратора не дозволяє цього зробити? Саме тому потужність визначає можливості цього інструменту і його пробивну силу. Потужність сучасних перфораторів варіюється від п'ятисот до кількох тисяч ват. Від призначення інструменту безпосередньо залежить його потужність. Приміром, для побутових цілей чудово підійде перфоратор з максимальною потужністю в 0,7-1 кВт. Такої потужності цілком достатньо для того, щоб періодично свердлити отвори в цегляних і блочних стінах. Якщо ж інструмент потрібен для постійної роботи, то перевагу треба віддавати моделям з потужністю від 1,5 кВт.

Вага перфоратора

Професійні моделі важать більше дев'яти кілограм, у той час як простенькі перфоратори з мінімальним набором функцій мають масу, що не перевищує чотирьох кілограм. Від ваги інструменту практично не залежить його ударна потужність. Тому не варто віддавати перевагу найбільш важким і громіздким моделям.

Ударна сила перфоратора

Не менш важливою є ударна сила інструменту, яка визнає глибину отворів, що їх зможе свердлити перфоратор. Для побутових цілей цілком підійде перфоратор з ударною потужністю 3-4 джоулі. Якщо інструмент буде використовуватися рідше ніж два рази на рік, то перевагу потрібно віддавати моделям з ударною силою в 1-2 джоуля. Таким чином, вам вдасться заощадити.

Швидкість ударів та обертання

В середньому нормальний побутової перфоратор має швидкість обертання біля 1000 обертів на хвилину. Показник ударів на хвилину може змінюватись від 4 до 5 тисяч. Чим менша швидкість обертання - тим кращий перфоратор (показник, що не перевищує 200 обертів за одну хвилину є типовим для професійних моделей перфораторів).

Режими роботи перфоратора

Однорежимні моделі є найбільш простими і дешевими. Вони практично не відрізняються від звичайної дрилі. Тому, якщо ви не знаєте який перфоратор купити для дому, то краще звернути увагу на дворежимні перфоратори. Такий вибір буде оптимальним з точки зору вартості та функціоналу. Перфоратори з двома режимами здатні виконувати великий обсяг робіт, в тому числі й обертове свердління.

Огляд брендів і моделей перфораторів

Серед найнадійніших і довговічних брендів можна виділити фірми Hilti, DeWalt, Makita, Bosch. Всі виробники без винятку випускають дешеві й дорогі моделі. Сплутати їх буде досить важко, так як всі фірми-виробники забарвлюють перфоратори в два різних кольори залежно від їх класу.

вибір перфоратора для дому
Якщо ви не знаєте, який перфоратор купити для дому, то можете звернути свою увагу на популярні моделі бюджетних перфораторів, які представлені нижче.

▼ Makita HR2470 - прекрасно підходить для екстремальних навантажень, має три режими роботи і зигзагоподібне покриття якоря.

▼ Bosch GBH 2-20 D - обладнаний обмежувачем глибини, регулятором обертів і запобіжною муфтою.

▼ Bosch PBH 2100 RE - режимний перфоратор з функцією безперервної роботи.

▼ Sturm RH2592P – має блокування кнопки включення і додатковий патрон.

▼ Hitachi DH24PC3 - має зручну пересувну передню ручку і різні захисні муфти.

Тепер ви знаєте, який перфоратор купити для будинку, не переплативши при цьому зайвих коштів. Головне чітко визначитися, для яких цілей буде використовуватися інструмент.