Перейти до контенту

Підлогові газові котли опалення – характеристики, відгуки та поради


► Принцип дії підлогових газових котлів
► Який теплообмінник кращий
► Популярні типи котлів для опалення
► Яку марку підлогового газового котла вибрати

Більшість з вас пам'ятають, як ще донедавна опалювалися приватні будинки та квартири у нашій країні. Навіть сьогодні у багатьох населених пунктах, особливо в селах, будинки все ще опалюються вугіллям і дровами, однак тверде паливо отримало останнім часом нову перспективу. Тому перевага газового опалення є в деяких аспектах спірним питанням, проте застосування газових котлів для приватного сектора, ціна яких приблизно така ж, як і вартість твердопаливного опалювального обладнання, є вигідним у зв’язку з більш високою зручністю експлуатації.

Незалежно від того, який котел для опалення будинку ви збираєтеся купити, Protherm чи вітчизняний АОГВ, це буде пов'язано зі значними грошовими витратами, адже ціна всіх опалювальних пристроїв на сьогоднішній день досить висока. Сьогодні в продажу є одноконтурні та двоконтурні котли, які вимагають підключення до мережі 220 вольт, та незалежні від електричного живлення опалювальні прилади. Тому, який саме купити опалювальний котел, найкраще підкажуть відгуки користувачів та корисні поради, які постійно залишають на сайтах покупці. Відразу відзначимо, що найкращий опалювальний прилад - це той, який буде максимально адаптований до конкретного приміщення та місця установки всередині будинку або квартири. Компанії Vaillant, Ariston, Protherm серійно випускають двоконтурні котли та одноконтурні опалювальні прилади, хоча асортимент останніх став значно менший. З кожним роком все рідше у продажу зустрічаються енергонезалежні АОГВ, хоча вони все ще утримують свій споживчий сектор на українському ринку.

підлогові газові котли опалення
На даний момент асортимент газових котлів у продажу постійно розширюється. Сьогодні все ще можна купити чавунний котел АОГВ для приватного будинку, хоча попит на такі системи опалення істотно знизився. В цілому одноконтурні та двоконтурні підлогові котли розрізняються за потужністю і матеріалом виготовлення. Відповідно, ціна такого товару теж може значно відрізнятися. Найкращий варіант опалювальної системи для більшості населених пунктів України, як свідчать відгуки користувачів, це енергонезалежні одноконтурні котли, ціна яких значно нижча за імпортні двоконтурні пристрої, що містять електронні блоки управління. Зокрема, підлогові котли Protherm завоювали сьогодні величезну популярність. У них відмінні технічні характеристики і компактні розміри, а ціна такого обладнання для приватного будинку набагато нижча ніж двоконтурних котлів таких відомих виробників, як Vaillant та Ariston.

Принцип дії підлогових газових котлів

Всі підлогові двоконтурні газові котли опалення представляють собою досить прості пристрої. Серед таких виробів зустрічаються енергонезалежні моделі, що працюють за принципом АОГВ, хоча більшість котлів вітчизняного та зарубіжного виробництва передбачають установку електронної автоматики, насосного обладнання та інших пристроїв, що працюють від мережі 220 вольт. Майже всі імпортні підлогові газові котли опалення можуть споживати газ із газопроводу та газових балонів, як і старі вітчизняні АОГВ.

Відгуки користувачів свідчать про те, що чавунний теплообмінник котла, який сьогодні вже практично не використовується, має свої переваги, хоча ККД таких опалювальних приладів набагато нижчий ніж сучасних котлів з тонкостінними сталевими, латунними і мідними теплообмінниками. Тому найкращий варіант визначити важко.

будова газового підлогового котла
Принцип роботи опалювальних котлів одноконтурного і двоконтурного типу відомий багатьом людям. При спалюванні газу теплова енергія передається через теплообмінник до теплоносія, роль якого зазвичай виконує вода. Потім теплоносій, завдяки природній циркуляції (енергонезалежні котли) або за допомогою насоса подається до радіаторів опалення, а вони в свою чергу віддають тепло повітрю в приміщенні. Якщо ви хочете купити АОГВ для приватного будинку, необхідно пам'ятати, що такий котел повинен бути розташований в найнижчій точці опалювальної системи, щоб забезпечити природну циркуляцію теплоносія. Якщо проаналізувати відгуки, котел Protherm є найоптимальнішим варіантом для більшості будинків, що пов'язано з його високою надійністю і деякими особливостями конструкції.

Досить хорошим варіантом для приватного будинку або квартири буде підлоговий газовий котел Лемакс, ціна якого буде залежати від потужності та моделі приладу. Слід зазначити, що ціна і якість опалювального обладнання даного виробника, присутнього на вітчизняному ринку вже більше 20 років, приблизно така ж, як і котлів Protherm. Можна зустріти різні відгуки покупців, які свідчать про переваги тих і недоліки інших котлів, проте всі вони є суб'єктивні та актуальні лише для кожного конкретного випадку. Тому, перед тим як купити той чи інший котел, краще все-таки порадитися з фахівцем.

Який теплообмінник кращий

Як вже було сказано, теплообмінники бувають з різних металів та сплавів. Найпоширенішими є сталеві, чавунні та мідні теплообмінники, хоча останній тип використовується вкрай рідко через високу вартість. Найнадійнішим вважається чавунний теплообмінник, хоча в імпортному опалювальному обладнанні такі теплообмінники не використовуються. Наприклад, котли Protherm випускаються зі сталевими теплообмінниками, тому їх ціна є доступною для більшості споживачів. Як відомо, в старих котлах АОГВ чавунний теплообмінник міг працювати протягом 40-50 років. Два недоліки, якими характеризується чавунний теплообмінник, це його велика вага і крихкість. Тому різкий перепад тиску або температури може пошкодити такий пристрій.

Менш надійними вважаються сталеві теплообмінники, проте їх ціна набагато нижча ніж чавунних та мідних. Незважаючи на те, що сталеві теплообмінники котлів Protherm та інших опалювальних приладів більше схильні до корозії, у зв'язку з чим їх термін експлуатації становить не більше 10-15 років, вони набагато краще витримують гідроудари, різкі стрибки температури та механічну деформацію. Як відомо, сталь прогорає швидше від чавуну, але, враховуючи низьку вартість таких теплообмінників, їх співвідношення ціна/довговічність є найоптимальнішим. Численні відгуки в мережі Інтернет віддають перевагу саме сталевим теплообмінникам.

Популярні типи котлів для опалення

Давайте розглянемо декілька порад на рахунок того, як вибрати підлоговий газовий котел для квартири або приватного будинку. З вибором теплообмінника і загальним принципом функціонування в цілому ми вже розібралися, і тепер залишилося лише розглянути найпопулярніші типи опалювального обладнання, щоб купити оптимальний варіант за габаритами, потужністю і ККД.

Відомо, що всі котли опалення діляться на одноконтурні та двоконтурні. Газові підлогові одноконтурні котли, принцип дії та конструкція яких ідентичні до АОГВ, можна купити порівняно дешево, адже таке обладнання виготовляється кількома вітчизняними підприємствами. Для приватного будинку це непоганий варіант, але в цьому випадку доведеться ще купити газову колонку або електричний бойлер, оскільки одноконтурні пристрої розраховані тільки на обігрів приміщень.

схема роботи двоконтурного та одноконтурного котла
Двоконтурні опалювальні котли можуть бути з окремим або поєднаним водогрійним контуром. Всі підлогові котли, що працюють за принципом АОГВ, містять зазвичай пасивний суміщений водогрійний контур, який розташований всередині основного теплообмінника. Більш сучасні автоматизовані котли підвісного типу в переважній більшості випадків мають окремі контури підігріву води, що дозволяє досягти більш ефективного нагріву, але конструкція таких опалювальних приладів набагато складніша ніж звичайних двоконтурних котлів з пасивним бойлером для нагріву води. Та й купити котел з пасивним підігрівом води можна набагато дешевше.

Яку марку підлогового газового котла вибрати

Підлогові опалювальні котли сьогодні виробляються багатьма зарубіжними та рядом українських компаній. Вони бувають в різному виконанні, як двоконтурному, так і одноконтурному, та можуть комплектуватись автоматикою різного типу. Враховуючи досить часте відключення електроенергії в населених пунктах нашої країни, купувати котел з електронним управлінням не рекомендується. Оптимальним варіантом у даному випадку можна вважати різні варіанти опалювального обладнання Protherm. При високій якості збірки котли Protherm максимально адаптовані до вітчизняних умов експлуатації. При цьому їх вартість значно нижча, ніж виробів інших відомих світових виробників опалювальних систем.

Але яким би не був підлоговий газовий котел опалення, слід пам'ятати, що у порівнянні з підвісними котлами, підлогові є завжди більші за габаритами і можуть розвивати більшу потужність. Тому при проектуванні будинку для підлогового опалювального котла необхідно виділити приміщення, що відповідає нормам пожежної безпеки.