Перейти до контенту

Поради щодо вибору міжкімнатних дверей


► Класифікація систем відкривання
► Вибір дверей по функціональності
► Розмір приміщення
► Параметри дверного отвору
► Звукоізоляція і теплоізоляція
► Матеріали для міжкімнатних дверей

Способів оформлення дверних прорізів існує безліч і встановлення дверей є лише одним з варіантів. Безсумнівною перевагою дверей є можливість не просто захистити власну територію від сторонніх очей, але й обмежити доступ в те чи інше приміщення.

Міжкімнатні двері в цьому аспекті не є винятком. Міцність їх, звичайно, менша ніж вхідних дверей, але й захисна функція для них не настільки важлива. Зате декоративність і стильність міжкімнатних дверей є обов'язковим фактором. Тому вибір внутрішніх дверей залежить від багатьох речей. В цій статті ми розглянемо корисні поради щодо правильного вибору міжкімнатних дверей, а також звернемо вашу увагу на те, що потрібно врахувати при їх покупці.

Класифікація систем відкривання

Правильно вибрати відповідні міжкімнатні двері допоможе перше знайомство з різними способами їх відкривання.

▼ Орні двері. Полотно відкривається традиційним способом. Для цього типу дверей необхідна достатня площа в кімнаті або в коридорі.

▼ Розсувні двері. Полотно пересувається вздовж стіни, ховаючись всередину або накладаючись на стіну. Для відкриття таких дверей потрібна рівна ділянка стіни поруч з дверним отвором.

▼ Радіусні двері. Це варіант розсувної системи, в якому дверне полотно переміщається по дузі. Вибрати таке рішення рекомендується при нетипових і дуже великих дверних отворах.

▼ Розкладні двері. Дверне полотно при відкриванні вбік складається. У відкритому стані воно займає певну площу і ширину дверного отвору.

▼ Роторні двері. Вони обертаються навколо своєї осі. Полотно у відкритому стані займає одночасно в коридорі та кімнаті місце, ширина якого дорівнює радіусу обертання, тобто, половині ширини полотна.

Вибір дверей по функціональності

Розміри приміщення, необхідність в звукоізоляції або теплоізоляції, можливість установки замка, оформлення, матеріал - всі ці критерії допоможуть у виборі міжкімнатних дверей.

які є міжкімнатні двері

Розмір приміщення

Має значення як площа кімнати, так і розмір другого приміщення - іншої кімнати або коридору.

Велика площа приміщень. В цьому випадку питання як вибрати правильно міжкімнатні двері можна замінити питанням про довільний вибір. Орні, розсувні, розкладні – тут доступні всі варіанти. Яким чином буде відкриватись полотно, всередину чи назовні, буде визначатися лише зручністю.

Велика кімната і вузький коридор. Тут можна вибрати як орну конструкцію з відриванням всередину приміщення, так і розсувну. Складні системи в даному випадку небажані.

Між маленькою і просторою кімнатами. Вибір міжкімнатних дверей при цьому зводиться до двох варіантів конструкції: орна з полотном, що відкривається назовні, або розсувна система. Якщо дозволяє матеріал і стан стіни, то можливий також варіант касетних розсувних дверей, при якому полотно ховається у фальш-стіні.

Два маленьких приміщення. Звичайна орна система в такій ситуації не рекомендується. При малій площі обох кімнат економія місця стає важливим пріоритетним питанням. Правильно буде вибрати розсувну систему, а якщо відсутня вільна ділянка стіни – тоді складну систему.

Параметри дверного отвору

Поради щодо вибору міжкімнатних дверей в цьому випадку полягають у визначенні оптимального розміру дверного полотна.

Ширина:

► при величині більш ніж 1,2 м рекомендується вибрати міжкімнатні двері з двома активними або одним активним і одним пасивним полотном. При цьому розсувне полотно може бути навіть більших розмірів. Однак при висоті дверей, що перевищує 2,5 м, з'являється небезпека провисання. Рухати настільки масивне полотно буде стулку нелегко, складати полотно великого розміру буде незручно, а от роторна система буде в такому випадку найкращою;

► при ширині 80 см або менше асортимент для вибору звужується. Можлива установка тільки орної або розсувної конструкції з одним дверним полотном. Монтаж роторних або складних дверей в такій ситуації не розглядається.

Висота:

► відповідно до ГОСТу висота стандартного дверного отвору повинна бути 2,0 - 2,3 м. Такий діапазон не обмежує вибір полотна, адже навіть масивні дерев’яні двері легко відкриваються;

► якщо висота перевищує 2,5 м, то кількість варіантів зменшується. Правильно було б встановити розсувні двері типу купе. При монтажі орних дверей використовується такий прийом: верхня частина отвору відсікається і зашивається фальш-панеллю, а полотно виготовляється стандартних розмірів.

Розташування:

► якщо з одного боку дверного прорізу є вільні ділянки стіни, можна вибрати розсувну систему або касетний варіант;

► якщо двері розташовуються впритул до стін, застосовується орна або складна конструкція. Таке ж значення мають меблі. При розміщеній біля дверей шафи-купе виключається можливість монтажу розсувної системи;

► розташування впритул до кута дозволяє реалізувати як звичайне, так і нетипове рішення. Якщо стіна не відноситься до несучої, то допускається видалення кута та розміщення замість нього радіусних дверей.

Поради як вибрати міжкімнатні двері, звичайно, не виключають інших нетипових варіантів, які мають власні переваги.

Звукоізоляція і теплоізоляція

Степінь шумоізоляції цілком залежить від системи відкривання дверей. Додаткову роль відіграє товщина полотна і матеріал.

Рівень звукоізоляції та теплоізоляції в орних дверей найвищий, адже полотно щільно прилягає до дверної рами по периметру. При необхідності така конструкція дозволяє підвищити ізоляцію. Для цього контур полотна оббивається ущільнювачем.

В розсувних дверей цей показник набагато нижчий. Полотно лише перекриває проріз, але не прилягає до нього. Частково вирішити проблему дозволяє монтаж ущільнювача на бічні сторони, але рівень орної системи залишається недосяжним.

Складні міжкімнатні двері мають найнижчий рівень теплоізоляції та звукоізоляції. Також марні в цьому сенсі роторні двері.

Матеріал може підвищити звукоізоляцію, але поради щодо його вибору актуальні тільки для орної конструкції.

Матеріали для міжкімнатних дверей

Натуральне дерево, шпон, пластик, бамбук, тканина, шкіра, скло та їх комбінації є стандартним полем для вибору. Існують куди більш екзотичні варіанти. Наприклад, таким варіантом є двері з набірними панелями, виготовленими з штучного каменю, або металеве профільоване полотно.

купити міжкімнатні двері тернопіль, львів, черкаси, луцьк
Як вибрати міжкімнатні двері з такого розмаїття? Потрібно врахувати всі необхідні вимоги, серед яких характеристики матеріалу займають далеко не останнє місце.

Натуральне дерево, починаючи від сосни і до дуба. Якість виробу помітно залежать від породи дерева. Так, наприклад, бук характеризується чудовою міцністю і довговічністю, а модрина абсолютно нечутлива до дії вологи. Спільними для будь-якої деревини є висока звукоізоляція та краса. При цьому правильно буде вибирати не тільки колір і структуру, але й звертати увагу на вартість та вагу дверей.

Шпон - варіант менш дорогий. Рівень шумоізоляції нижчий, надійність менша. Однак красу дерева він передає повністю і відрізняється меншою вагою. В такій системі як розсувна вага полотна впливає на її вартість.

купити двері міжкімнатні рівне, київ, черкаси, житомир
ЛДСП, ДВП - різні версії деревоволокнистих плит. Досить стійкі до дії вологи, гірше реагують на перепади температур, як ізолятор мають середні показники. Їхні переваги - низька ціна і легкість. Однак ці матеріали недовговічні.

Пластик зазвичай використовується для міжкімнатних складних дверей, але не в житлових приміщеннях, а в прибудовах, коморах, складах. Однак в стилях хай-тек і футуризм цей матеріал користується досить високим попитом.

Матерія та шкіра виконують тільки декоративну функцію. Найчастіше ці матеріали використовуються при оформленні міжкімнатних перегородок, при зонуванні приміщень, або в гардеробних кімнатах.

Скло традиційно застосовується як декоративна вставка в полотно з іншого матеріалу, хоча може використовуватися і самостійно. Скляні двері, як правило, розсувні, дуже популярні в інтер'єрах сучасних стилів.

Міжкімнатні двері поєднують в собі практичну і декоративну функції. Часом складно зрозуміти, яка саме з них важливіша. Нестандартний дверний проріз вимагає оригінального рішення, що в свою чергу вплине на дизайн кімнати. Традиційний варіант, який повністю відповідає високим вимогам щодо звукоізоляції та захисту, не так вже й складно стилізувати або прикрасити. Площа приміщень обмежує вибір, а звільнення ділянки стіни біля дверей цей вибір розширює. Що буде правильно при виборі дверей, а що ні - визначає особистий смак, простота, зручність і ціновий діапазон.