Перейти до контенту

Як правильно знести стіну при переплануванні?


► Вибір необхідного інструменту
► Як швидко знести стіну в квартирі?

Рано чи пізно кожен з нас втомлюється від звичної обстановки всередині будинку або квартири і виникає природне бажання що-небудь змінити, провівши перепланування житлового приміщення. Такий захід передбачає часткову зміну розмірів стін або повне їх знесення. У цій статті ми розповімо про те, як правильно знести стіну залежно від матеріалу, з якого вона зроблена, та які інструменти для цього знадобляться.

Вибравши на свій розсуд ідеальний проект перепланування, необхідно отримати дозвіл на його виконання у відповідних державних інстанціях. Без письмового погодження перепланування буде вважатися незаконним, що надалі може ускладнити продаж або переоформлення житла.

Пам'ятайте, що зміна розмірів стін при переплануванні може викликати їх зміщення, яке у свою чергу призведе до порушення стійкості будинку та інших непередбачених наслідків. В любому випадку, перед тим як зносити бетонну стіну або стіну з цегли необхідно порадитися з професіоналами будівельної сфери.

Вибір необхідного інструменту

Основними причинами для прийняття рішення про знесення або видозміну стін є необхідність в об'єднанні двох суміжних кімнат (наприклад, ванни з туалетом або кухні з балконом), а також створення наскрізного отвору. Чіпати несучі стіни професіонали категорично не рекомендують, бо це загрожує негативними наслідками для безпеки мешканців будинку.

Несучі стіни дещо товщі звичайних, однак для точного їх визначення потрібно попередньо подивитися проектну документацію або доручити роботу по знесенню стін фахівцям.

Якщо ви вирішили знести стіну самостійно, то після отримання дозволу на перепланування залишається тільки вибрати спосіб демонтажу. Незважаючи на матеріал, з якого зведена стіна, на практиці найчастіше застосовуються три основні способи зносу стінових перегородок:

► застосування відбійного молотка;
► використання болгарки;
► за допомогою потужного перфоратора.

як швидко знести стіну у квартирі
Вибір конкретного інструменту буде прямо залежати від трудомісткості виконуваної роботи і виникаючих при цьому незручностей. Так як зламати стіну без будівельного пилу та сміття не вдасться, не зайвим буде надіти спецодяг та засоби індивідуального захисту (окуляри, каску, респіратор).

Як швидко знести стіну в квартирі?

Яким би інструментом і способом не проводився демонтаж стіни, необхідно дотримуватися ряду правил щодо проведення робіт:

▼ При наявності дверного отвору в стіні, що демонтується, необхідно зняти з завісів двері, а потім видалити дверну коробку.

▼ Потрібно обов'язково відключити електроенергію, якщо в стіні прокладена проводка. Також необхідно видалити зі стіни розетки і вимикачі, а кінці проводів на сусідніх стінах ізолювати ізоляційною стрічкою.

▼ Демонтувати решту інженерних комунікацій, які можуть бути приховані в стіні.

▼ По можливості зняти покриття підлоги біля стіни і покласти настил з дощок, який буде пом'якшувати удари від падаючих кусків стінового матеріалу.

▼ Перед тим як зносити стіну, необхідно розмітити її на ділянки невеликого розміру. Всі роботи по знесенню стіни обов'язково починати зверху.

▼ Для виносу сміття і демонтованих шматків матеріалу потрібно заздалегідь приготувати достатню кількість будівельних мішків, які продаються в будь-якому будівельному магазині.

Найбільш акуратним і найменш гучним способом знесення стіни є використання болгарки. З її допомогою в стіні, відповідно до попередньо нанесеної розмітки, вирізаються шматки невеликого розміру, які потім вибиваються кувалдою. Для даного виду роботи велике значення має потужність інструменту і діаметр кола для бетону, яке буде встановлене на болгарку. Істотним недоліком цього способу є велика кількість пилу під час роботи. Тому, якщо ремонт проводиться не у всій квартирі, від цього способу бажано відмовитися. Це дійсно правда, пил буде скрізь по всій квартирі. Єдиним виходом є тільки використання будівельного пилососа.

знесення стін під час ремонту квартири
Найшвидшим способом демонтувати стіну є використання відбійного молотка або потужного перфоратора, що оснащений спеціальним зубилом. Розібрати стіну таким методом не є складним завданням. Істотним недоліком в даному випадку буде лише сильний шум під час роботи перфоратора. Однак домашньому майстрові можна цілком обійтися перфоратором меншої потужності або ударним дрилем. Тому, перш ніж зносити стіну, подумайте який краще перфоратор купити для власного використання.

як правильно розібрати перегородку в квартирі
Робота починається з того, що по лініях розмітки висвердлюються інструментом наскрізні або глибокі отвори, які незначно віддалені один від одного. Далі кувалдою акуратно вибивається шматок зі стіни, по можливості не допускаючи його падіння на підлогу. Таким чином можна розібрати стіну самостійно і досить швидко.

видалення перегородок у квартирі під час ремонту
Як бачите, знести цегляну або бетонну стіну без пилу та шуму просто не вийде, тому слід заздалегідь попередити про планування робіт сусідів. Найкращим варіантом в даному випадку буде залучення фахівців з професійним обладнанням, але вартість виконання демонтажних робіт сьогодні є досить високою. Скільки коштує знести стіну можна взнати у робітників будівельних бригад вашого міста, однак це в значній степені буде залежати від матеріалу, з якого виготовлена стіна, її розмірів та способу демонтажу. Тому виконати демонтаж стіни своїми руками буде значно вигідніше, а більш важливим буде питання про отримання дозволу у відповідних інстанціях.