Перейти до контенту

Як вибрати акумуляторний шурупокрут – корисні поради


► Параметри для вибору акумуляторного шурупокрута
► Змінні акумулятори та зарядні пристрої
► Швидкість обертання
► Обертаючий момент
► Фірми і моделі популярних акумуляторних шурупокрутів

Важко уявити собі сучасну будівельну галузь без шурупокрутів. Вони вже багато років успішно застосовуються будівельниками, різноробочими і просто майстрами-аматорами в приватному будівництві. Важко недооцінити значущість цього інструменту, адже ще кілька десятків років тому людям доводилося вручну закручувати кожен шуруп за допомогою викрутки, що забирало досить багато часу.

Шурупокрути дозволяють за лічені секунди вкрутити і викрутити шуруп, не докладаючи при цьому ніяких зусиль, а наявність акумуляторів дозволяє використовувати інструмент незалежно від того, чи є неподалік електрична мережа. Вага пристрою не перевищує півтора кілограми, що забезпечує цьому інструменту ще більшу зручність та мобільність. Різноманітність моделей таких інструментів досить велика, тому багато людей не знають, як вибрати акумуляторний шурупокрут. Давайте ретельно розглянемо основні параметри, на які в обов'язковому порядку потрібно звертати увагу, а також проаналізуємо, які найбільш популярні та перевірені виробники представляють свою продукцію на будівельному ринку.

характеристики та параметри акумуляторних шурупокрутів

Параметри для вибору акумуляторного шурупокрута

Одним з визначальних параметрів вважається ємність акумулятора, від якої залежить потужність шурупокрута і тривалість його роботи без підзарядки. Для побутового використання підійдуть акумулятори з напругою дванадцять-п'ятнадцять вольт. Але якщо шурупокрут буде використовуватись як дриль, то краще вибирати більш потужні моделі, бажано з трьома роторами (вони дозволяють перемикати швидкості). Що стосується ємності, то найчастіше вибрати акумулятори від 1,1 до 1,5 ампера на годину. При необхідності частого та тривалого використання інструменту перевагу потрібно віддавати більш ємнісним моделям (потрібно враховувати, що їх маса також буде зростати). В будь-якому випадку, якщо ви сумніваєтеся і не знаєте, як вибрати акумуляторний шурупокрут, краще звернутися за допомогою до менеджера торгового підприємства або регіонального представника даної компанії.

Змінні акумулятори та зарядні пристрої

При виборі обов'язково треба звертати увагу на наявність ще одного акумулятора, він відсутній лише в дуже дешевих бюджетних моделях. Таким чином, можна істотно збільшити час роботи шурупокрута. Але не варто відкладати на задній план зарядний пристрій, адже він також може бути неякісним. Повний цикл однієї зарядки на професійному зарядному пристрої становить 30-60 хвилин, тоді як на дешевих моделях він може досягати 3-6 годин.

Швидкість обертання

Цей параметр надзвичайно важливий для тих шурупокрутів, у яких є додаткова функція дриля. Від швидкості обертання безпосередньо залежить акуратність та швидкість просвердлювання отворів. Чим більша швидкість - тим якісніші отвори.

Обертаючий момент

Це один з найважливіших показників якості шурупокрута, який впливає на потужність інструменту. Чим вищий цей коефіцієнт - тим більш потужним буде інструмент. Виробники, як правило, вказують потужність на упаковці або в документах.

Фірми і моделі популярних акумуляторних шурупокрутів

Однією з найбільш довговічних і затребуваних фірм є відома німецька компанія Bosch, яка вже багато років лідирує в багатьох галузях виробництва. З нею конкурують японська компанія HITACHI та англійський бренд DEWALT. Також досить популярним є бренд японської компанії MAKITA. У всіх перерахованих вище виробників в модельному ряду знаходяться не тільки висококласні професійні інструменти, а й звичайні бюджетні, призначені для дрібних побутових робіт.

шурупокрути відомих фірм вибір
Наприклад, у фірми Bosch найякіснішою професійною моделлю вважається шурупокрут GSR 1440-LI, який чудово себе зарекомендував на будівництві. Не набагато гіршою є модель японської компанії Hitachi DS12DVF3. Якщо ви не знаєте, як вибрати акумуляторний шурупокрут більш низької цінової категорії, то зверніть увагу на такі бюджетні моделі, як Bosch PSR 10.8 LI та Makita 6723DW. Ці обидва інструменти користуються величезним попитом у покупців.