Перейти до контенту

Самостійне вкладання плитки на стіну


► Правильна підготовка стіни
► Вологість стін – що потрібно знати?
► Інструменти і матеріали для вкладання плитки
► Вкладання плитки на стіну крок за кроком

Ви затіяли ремонт і вже приступили до його реалізації? Купили красиву дорогу керамічну плитку і визначили місце, де саме і як вона буде розташована... Тоді вам слід пам’ятати, що професійне вкладання плитки на стіну передбачає багато нюансів. Тільки чітко дотримуючись послідовності і правил облицювання плиткою тієї чи іншої поверхні можна отримати досконалий інтер'єр. Давайте зараз розглянемо деякі секрети успішного проведення робіт такого плану та ознайомимось з послідовністю їх виконання.

Правильно вкладена на стіни плитка виглядає дуже красиво. Вона не потребує складного догляду і чистки, характеризується довговічністю і надійністю. При бажанні справитися з такою роботою можна повністю своїми силами, не обов'язково звертатися для цього до фахівців.

Правильна підготовка стіни

Перед штукатуренням потрібно дуже ретельно очистити стіни від старої фарби, змити побілку, зняти старі шпалери та різноманітні забруднення. У випадках, якщо на підлозі та стінах раніше була плитка, її слід акуратно видалити, причому обов'язково з використанням засобів захисту (респіратор, окуляри, будівельні рукавиці). Зазвичай це роблять перфоратором, починаючи з верхнього ряду та поступово переміщаючись вниз. Проводити роботи потрібно повільно, особливо в місцях кріплення труб і сантехніки. Нехтувати процесом демонтажу і виконувати його абияк не можна, потрібно дуже скрупульозно поставитися до підготовчого етапу. Облицювання плиткою стіни можна починати після того, як вона буде досконало вирівняна, очищена і повністю висушена. В іншому випадку якісно вкласти облицювальний матеріал, навіть при його найкращій якості, не вдасться.

Важливо також визначити за допомогою рівня, наскільки поверхня стін гладка та рівна. Якщо виявиться, що степінь кривизни стін не перевищує 12 градусів, виправити такий дефект буде нескладно звичайною штукатуркою. Якщо ж нахил стін буде більшим ніж 12 градусів, то вирівнювати їх за допомогою штукатурки не рекомендується, оскільки вона може відвалитися від поверхні через деякий час. Допоможе створити ідеальну поверхню в такому випадку лише гіпсокартон. Для цього потрібно вирізати листи заданих розмірів, а потім обробити стіни ґрунтовкою глибокого проникнення, після чого дочекатися її висихання. Монтажний клей треба розвести згідно інструкції та приклеїти листи гіпсокартону на стіни. Коли клей затвердне, гіпсокартон необхідно поґрунтувати, а потім вже класти плитку.

Для того, щоб поверхня стіни міцніше зчепилася зі штукатуркою, її потрібно також поґрунтувати. Так само, як і перед наклеюванням шпалер, перед облицюванням плиткою стін рекомендується їх обробка ґрунтовкою. Зазвичай ґрунтовку розпилюють пульверизатором або наносять на суху поверхню стіни валиком та помазком.

Коли ґрунтовка повністю висохне, потрібно прикріпити до стіни рейки, які називаються в будівельній справі маяками. Розташовуватися маяки повинні один відносно одного приблизно на відстані 80 - 100 см. Завдяки цьому верхній шар штукатурки буде ідеально вирівняний та максимально гладкий. Після висихання штукатурки маяки можна видалити, хоча іноді їх залишають втопленими в стіни, якщо це не буде заважати проведенню різних комунікацій.

Вологість стін – що потрібно знати?

Якщо плитку потрібно класти там, де є підвищений рівень вологості (наприклад, у ванній), тоді рекомендується вибрати штукатурку на цементній основі. При високій вологості особливо важливо застосувати гідроізоляцію, особливо вздовж стелі та підлоги. Потім треба обробити стіни ґрунтовкою глибокого проникнення, дочекатися її висихання і лише після цього приступати до оздоблення стіни плиткою.

Якщо ж вкладання плитки на стіни планується у приміщенні з невисоким рівнем вологості, тоді цілком прийнятним варіантом буде штукатурка на гіпсовій основі.

Інструменти і матеріали для вкладання плитки

Якісне облицювання плиткою стін вимагає, як правило, застосування наступних інструментів та матеріалів:

► плитка;
► плиткоріз;
► зубчастий шпатель;
► клей для плитки;
► вода;
► пластикові хрестики;
► рейка завдовжки 2 метри;
► рівень та схил;
► олівець;
► гумовий шпатель;
► заповнювач для швів;
► губка.

інструменти для вкладання плитки
Що стосується плиткоріза, то його функції може виконувати болгарка 125 мм з алмазним диском або звичайний склоріз, хоча користуватись плиткорізом буде значно зручніше. Крім цього буде добре придбати або позичити комплект вольфрамових коронок, якими можна вирізати отвори в плитці для труб і коробок за допомогою дриля. Тож підготуйте перелічені вище матеріали та інструменти, щоб вони завжди були під рукою.

Вкладання плитки на стіну крок за кроком

Спочатку потрібно відзначити олівцем на стіні місця, де розташовується перша і остання плитка ряду. Далі, скориставшись схилом, потрібно накреслити на стіні чіткі вертикальні лінії, по яких будуть розташовуватися вертикальні ряди плитки.

вкладання плитки на стіну своїми руками
Після цього потрібно приготувати клей відповідно до інструкції, причому, вкрай важливо точно дотриматись пропорції. Якщо клей вийде надто рідким, плитка буде сповзати з поверхні стіни, а якщо він буде занадто густим, то наносити його і вирівнювати плитку на стіні буде досить важко. Під час приготування клею потрібно засинаючи суху суміш в заздалегідь підготовлену воду, ретельно все перемішуючи. Лити воду в ємність з сухим клеєм не можна, бо це ускладнить процес його приготування та погіршить якість суміші.

процес облицювання стін керамічною плиткою
Клей наносять на поверхню стіни та рівномірно розподіляють його, користуючись для цього зубчастим шпателем. Вкладання плитки на стіну повинно виконуватись після того, як плитка побуде певний час у воді. Тому необхідно підготувати відро з чистою водою і періодично класти в нього плитку, яка буде наклеюватись на стіни. Розміщення слід починати знизу. Плитка вкладається на попередньо нанесений клей і притискається з помірним зусиллям. У шви між плитками вставляються пластикові хрестики, щоб вони вийшли абсолютно однаковими. Надлишки клею, які виступили з середини швів, потрібно відразу акуратно видалити.

наклеювання плитки на стіни технологія
Правильність вкладання кожної наступної плитки потрібно обов'язково перевіряти за допомогою рівня, інакше ряд може вийти кривим. Якщо розмір плитки потрібно зменшити, то для цього слід користуватися плиткорізом або болгаркою.

перевірка рівнем при вкладанні плитки на стіни
Через добу, коли клей надійно схопить, можна переходити до заповнення швів. Гумовим шпателем потрібно ретельно заповнити шви між плитками спеціальним розчином. Приблизно через 30 - 40 хвилин після заповнення швів плитку потрібно промити, видаливши надлишки розчину. Для цього найкраще підійде губка, що має пори досить великих розмірів, змочена водою. Через годину плитку треба насухо витерти чистою ганчіркою. Щоб заповнювач висихав рівномірно, шви потрібно зволожувати звичайною водою протягом 1 - 2 днів. Який заповнювач для швів вибрати в магазині – це залежить від власного смаку, адже він повинен гармонійно поєднуватись з відтінком плитки.

Вкладання керамічної плитки на стіну буде завершене максимально якісно, якщо майстер дотримується відповідної послідовності дій. Як і на інших етапах ремонтних робіт, тут важлива акуратність і точний розрахунок, адже виправити результат в даному випадку буде майже неможливо, і для цього, швидше всього, необхідно буде докупляти плитку, що пов’язано з додатковою витратою грошей.