Перейти до контенту

Оздоблення стін рідкими шпалерами


► Підготовка стін до нанесення рідких шпалер
► Готуємо рідкі шпалери до нанесення на стіни
► Технологія оздоблення стін рідкими шпалерами

Рідкі шпалери - це сучасний вид настінного і стельового покриття. Характеризуючись рядом переваг, вони міцно завоювали собі нішу на ринку облицювальних матеріалів. Оздоблення стін рідкими шпалерами якісно перетворить інтер'єр і лише незначно вдарить по гаманцю.

Що стосується нанесення цього матеріалу на стіни, то тут може впоратися зможе навіть новачок. Особливих тонкощів та секретів в даному випадку не існує, тому ми розглянемо загальний процес роботи з цим матеріалом та докладно розповімо, як правильно виконати обробку стін рідкими шпалерами самостійно, без допомоги кваліфікованих спеціалістів.

рідкі шпалери на стінах кімнати

Підготовка стін до нанесення рідких шпалер

Робота з нанесення рідких шпалер на поверхню стіни нескладна і для цього необов'язково бути будівельником-професіоналом. Однак, щоб обробка стін рідкими шпалерами була якісною, їх необхідно перед цим підготувати відповідним чином.

Поверхня стіни повинна бути однорідною, без нерівностей і дефектів. На стіні не повинно бути перепадів висоти, слідів масляної фарби, грубої штукатурки та металевих предметів, що стирчать з поверхні. Тому необхідно зняти зі стіни старі шпалери, очистити стіни від старої фарби, штукатурки що обсипається, а також видалити всі, що стирчать, цвяхи і шурупи. Глибокі тріщини в стінах і кути бажано попередньо заштукатурити. Далі проводиться вирівнювання всієї поверхні стіни фінішною шпаклівкою для заповнення дрібних нерівностей і надання їй однорідного білого кольору. Покриту шпаклівкою поверхню 2 - 3 рази ґрунтуємо розчином глибокого проникнення. Після ґрунтуванння стіни повинні висохнути, після чого вони вважаються готовими до нанесення рідких шпалер. Залишилося тільки приготувати суміш, інструменти і приступити до обробки.

Готуємо рідкі шпалери до нанесення на стіни

Рідкі шпалери в початковому стані є сухою сумішшю, яка продається в пакетах. Для підготовки їх до нанесення на стіну потрібно вміст пакету змішати з водою. Необхідні пропорції для змішування, звичайно, вказуються в інструкції.

приготування рідких шпалер для нанесення на стіни
Розчин рідких шпалер слід відповідним чином підготувати до початку оздоблювальних робіт. Пакет з вмістом гарненько струшується і ретельно перемішується. Потім матеріал висипається в підготовлену ємність, куди невеликими порціями по 200 мл додається тепла вода до досягнення потрібної консистенції. Не бійтеся попадання суміші на шкіру, бо рідкі шпалери – це екологічно чистий і абсолютно нешкідливий матеріал.

Для надання рідким шпалерам якого-небудь кольору в розчин додається барвник, після чого його необхідно також ретельно перемішати.

Технологія оздоблення стін рідкими шпалерами

Рідкі шпалери - відмінний матеріал для чудового і якісного перетворення вашого інтер'єру. Для того, щоб вони виглядали ефективно, дуже важливо їх правильно нанести. Давайте розглянемо кілька простих правил, дотримання яких допоможе в цій нескладній, цікавій і творчій роботі.

нанесення рідких шпалер за допомогою шпателя і терки
▼ Приготована суміш наноситься шпателем на стіну, після чого спеціальною теркою або валиком розподіляється та розрівнюється по всій поверхні. Остаточний шар повинен мати товщину приблизно 2 - 3 мм. Деякі різновиди рідких шпалер можна наносити розпилювачем, який серед будівельників називається пістолетом Хопера.

вирівнювання поверхні рідких шпалер
▼ Температура повітря в кімнаті, де проводиться обробка стін рідкими шпалерами, повинна бути меншою ніж 10 - 12 градусів.

▼ Для збільшення терміну служби рідкі шпалери можна покрити лаком, але тоді стіни не будуть «дихати». Зате стінам можна періодично влаштовувати вологе прибирання для підтримки їх в порядку і чистоті.

▼ Не поспішайте викидати залишки рідких шпалер. Вони ще обов’язково знадобляться для виправлення недоробок після кінцевої обробки стін або при необхідності ремонту покриття.

▼ Після того як обробка стін рідкими шпалерами буде закінчена, їх залишають сохнути. За часом це може зайняти до 72 годин.

▼ Проявивши фантазію, рідкі шпалери можна нанести на стіну у вигляді будь-якого малюнка, який попередньо необхідно намалювати на стіні олівцем. Такий прийом може до невпізнанності змінити інтер'єр кімнати.

Як бачите, нанесення рідких шпалер на стіни це не складний процес, який, тим не менше, вимагає акуратності та уважності. Якщо залишилися у вас якісь неясні моменти – прочитайте ще раз цю статтю та з’ясуйте питання, які вас цікавлять додатково, з професійними будівельниками.