► Чому варто зупинити вибір на руберойді?
► Покриття даху руберойдом - правильна технологія
Всім відомо, що покрівля будинку повинна бути надійною і довговічною. Вона захищає будівлю від несприятливого впливу атмосферних явищ та забезпечує будинку довершений естетичний вигляд. Фахівцями доведено, що руберойд сьогодні є дійсно одним з кращих покрівельних матеріалів. Давайте розглянемо в статті всі його властивості та характеристики, щоб отримати достовірну інформацію про те, як покрити дах руберойдом максимально якісно, швидко і без клопоту. Ми розкриємо вам секрети професійного монтажу. Завдяки нашим рекомендаціям навіть новачки зможуть повністю освоїти технологію укладання руберойду на дах.
Чому варто зупинити вибір на руберойді?
Використання руберойду для покриття даху пов'язано з його відмінними експлуатаційними властивостями. Він є добре відомим рулонним матеріалом, що складається з основи (папір або картон), яка просочена спеціальним бітумним складом. З одного або двох боків на нього наноситься покривний шар у вигляді посипки, товщина матеріалу може бути різною. Основна функція - використання в якості гідроізоляційного покриття. Випускають рулони шириною 1 м, 0,75 м та 1,05 м. Довжина рулону зазвичай становить 10 або 15 м. Однією з варіацій руберойду є пергамін, який не має покривних шарів з посипки і використовується виключно як підкладковий матеріал.
У чому ж причини популярності матеріалу? Основними позитивними якостями руберойду є низька вартість, простота застосування та прекрасні гідроізоляційні властивості. До недоліків руберойду відносять лише його горючість, недостатню довговічність і можливість розм'якшення під дією температури. Перед тим, як покрити дах руберойдом, потрібно знати, що позбутися недоліків допомагає додавання полімерів.
Скориставшись маркуванням, можна з'ясувати основні характеристики руберойду. Воно включає в себе позначення, що складається з букв та цифр. Наприклад, РКМ-300. Перша літера означає руберойд. Друга вказує на тип матеріалу: підкладковий (П), покрівельний (К). Третя за рахунком буква описує тип посипки зовнішнього шару: дрібнозерниста (М), луската (Ч), грубозерниста (К), пилоподібна (П). А ось числове значення вказує на щільність матеріалу, яка визначається в грамах на квадратний метр.
Покриття даху руберойдом - правильна технологія
Точна кількість шарів матеріалу при укладанні залежить від кута нахилу покрівлі. Для плоскої поверхні їх потрібно 4-5. При збільшенні нахилу кількість шарів зменшується. Укладання руберойду на дахах різної форми має свої особливості.
Для монтажу горизонтальної покрівлі з руберойду потрібно пам’ятати кілька основних правил.
▼ Уважно підготувати основу для вкладання матеріалу. Для цього слід очистити поверхню даху від сміття, пилу і залишків старого покриття. Якщо є ушкодження, нерівності, то їх слід усунути до того, як покрити дах руберойдом. Найкраще зробити цементну стяжку, надавши їй незначний ухил в сторону водостоку.
▼ Після застигання розчину поверхню необхідно ретельно покрити ґрунтовкою.
▼ Вкладання першого шару руберойду починається з найнижчої точки покрівлі. При застосуванні мастики нею змащують невелику ділянку (близько 1 м) тонким шаром, потім розгортають руберойд, не допускаючи бульбашок. Після того як весь лист наклеєний, зверху бажано прокатати поверхню катком.
▼ Наступний лист руберойду вкладається з накладкою в 10 см. Постійно необхідно стежити за напрямком листа, уникаючи зморшок і розбіжності напрямку.
▼ Після укладання всього першого шару його залишають для висихання і полімеризації на 12-24 години.
▼ Другий, основний шар, починають вкладати, відступивши на півширини листа з метою уникнення збігу швів. Монтаж виконується в такій же послідовності. Для запобігання протіканням в місцях контакту з дахом розміщується третій, додатковий шар руберойду.
При вкладанні руберойду на похилий дах послідовність робіт буде трохи інша.
▼ Підготовка основи у вигляді обрешітки з обрізної або необрізної дошки, фанери виконується перед тим, як починати вкладання на дах руберойду. Зверху на обрешітку для забезпечення пароізоляційних і теплоізоляційних властивостей рекомендується вкласти пергамін.
▼ Вкладання руберойду на дах починається від нижнього краю покрівлі в горизонтальному напрямку. На мастику розкочують лист, додатково закріплюють його цвяхами, що мають широкі головки. Накладка листів повинна бути не менше 10 см.
▼ Вкладання другого шару здійснюється таким чином, щоб шви не збігалися. Потім виконується додаткове кріплення до обрешітки металевими смугами або дерев’яними рейками.
▼ Ретельно потрібно закріплювати краї. Для цього край листа заводять під карниз і прибивають до дошок, закріпивши дерев'яними рейками або металевими смугами.
Для того, щоб покрівля з руберойду була змонтована правильно, всі роботи слід виконувати акуратно, ретельно дотримуючись технології вкладання. Так, крок за кроком слідуючи наведеним в статті рекомендаціям, будь-який власник будинку, навіть якщо в нього немає професійних будівельних навичок, зможе впоратися з усіма етапами вкладання руберойду на дах. Слід також пам’ятати, що якість покриття з руберойду в значній мірі буде залежати від вибору самого матеріалу, тому під час придбання руберойду потрібно бути максимально уважним.