Перейти до контенту

Багатофункціональний електроінструмент


специфіка використання бормашини
► Високошвидкісний інструмент
► Дриль та шліфмашина - що краще?
► Багатофункціональний віброінструмент
► Від шліфування до полірування
► Додаткові допоміжні пристрої

Багатофункціональний інструмент - це ціла система механізмів, що складається з корпусу, електродвигуна, насадок, приставок та інших пристроїв для здійснення найрізноманітніших операцій. Невеликий за розмірами, він дозволяє добратись у важкодоступний куточок, щоб підрізати трубу, цвях що стирчить, очистити іржу з поверхні, просвердлити отвір. Промисловістю випускається багатофункціональний інструмент, який дозволяє заточити ланцюг для бензопили, зачистити міжплиточні шви у ванній, відполірувати дорогоцінні камені. Буває також інструмент, що призначений для гравірування в домашніх умовах.

Високошвидкісний інструмент

Величезну кількість різноманітних операцій дозволяє виконати прямошліфувальна машина малої потужності. Цей інструмент часто називають в народі бормашиною, гравером, міні-дрилем, мульти-тулом. Високооборотні, оснащені роторним електродвигуном малої потужності, такі машини призначені для точних і делікатних, можна сказати навіть ювелірних робіт. Завдяки тому, що вал утримують два підшипники, крім роботи під прямим кутом є можливість здійснення операцій, що передбачають бокове навантаження, тобто полірування, фрезерування, гравірування. Те, чого годинами домагаються за допомогою напилка, наждачного паперу та інших засобів, ця чудова машина робить за лічені секунди.

Дриль та шліфмашина - що краще?

Якщо вдома вже є дриль, то навіщо потрібна ще міні-дриль? Ну, по-перше, високошвидкісний інструмент характеризується великою кількістю обертів та малою потужністю, що забезпечує високу ефективність при ергономічності та компактності. Крім цього вертикальна шліфмашина дозволяє працювати значно спритніше. Якщо у дрилі близько 3500 обертів на хвилину, то у високошвидкісного інструменту цей показник майже в 10 разів вищий. А за здатністю пробиратися в малодоступні місця змагатися з бормашиною може хіба що шурупокрут, хоча й не завжди успішно через свою пістолетну форму.

Іноді виробники поділяють насадки для мультиінструменту на групи за призначенням і видом робіт. Користувачам пропонуються спеціалізовані набори, націлені на конкретну область застосування: ремонт приміщень, підлоги, кухні та ванни, для автомайстерні тощо.

Крім цього дриль дозволяє лише отримати отвори (маленькі - свердлом, великі - коронкою), а високошвидкісний інструмент може свердлити, різати, шліфувати, полірувати, гравірувати і т.п.

Багатофункціональний віброінструмент

Існує ще мультиінструмент принципово іншої конструкції, що виготовлений на основі осцилуючого приводу. Іншими словами його робочий вал не крутиться, а робить швидкі зворотно-поступальні рухи. Туди-сюди, туди-сюди - і так близько 20000 коливань на хвилину. Однак ці коливання дуже малої амплітуди (1 - 2 градуси). Віброінструментом не вийде свердлити або гравірувати, він тільки пиляє, полірує та шліфує, однак він:

► не дає відцентрового викиду матеріалу;
► дозволяє отримувати заглибні пропили;
компактна ручна високошвидкісна шліфувальна машина
► працює без віддачі та зворотного удару;
► кроїть, видаляє, обробляє еластичні матеріали.

По суті такий мульти-тул є конкурентом болгарки і лобзика. І там, де потрібен делікатний підхід, перевага завжди на його стороні.

Від шліфування до полірування

Насадки для заточування і шліфування в свою чергу діляться на групи для роботи з матеріалами різної твердості. До м'яких відносяться такі матеріали, як дерево або алюміній, а до твердих - камінь, скло, залізо.

Насадка у вигляді латунної щітки жовтого кольору призначена для полірування м'яких металів, бо вона практично не дряпає поверхню. Крім цього, латунь при роботі не дає іскри, що дуже важливо при очищенні деталей, які знаходяться в безпосередній близькості від бензобака машини та інших легкозаймистих елементів. Для зняття іржі використовуються жорсткі щітки з вуглецевої або нержавіючої сталі.

Додаткові допоміжні пристрої

Для насадок часто можна підібрати корисний пристрій - додатковий елемент, що забезпечить точність, зручність та акуратність роботи.

Одним з найбільш популярних таких пристроїв наприклад, є гнучкий вал, що дозволяє тримати робочу частину як кулькову ручку. З його допомогою зручно працювати у важкодоступних місцях, навіть під стелею: різати, шліфувати, полірувати і т.п.

Свердлильні стійки та різного роду штативи призначені для фіксації інструменту в певному положенні. Лещата дозволяють фіксувати як інструмент, так і опрацьований матеріал.

У продажу можна знайти ще один досить цікавий пристрій, що виконує функцію циркуля. З його допомогою прямошліфувальну машину можна застосовувати для отримання отворів будь-якого діаметру. Також можна використовувати ці пристрої для паралельної різки.

Більшість таких стаціонарних пристроїв та додатків мають не одну, а декілька корисних функцій.