► Підготовчі роботи
► Видалення шпалер за допомогою води
► Механічне видалення вінілового покриття
► Як зняти вінілові шпалери з гіпсокартону?
Якщо два переїзди дорівнюють одній пожежі, то один ремонт точно вартий двох пожеж та однієї повені. Причому кількість потопів можна збільшити, враховуючи, скільки води проллється, коли буде потрібно зняти шпалери або стару штукатурку. І якщо для видалення паперових шпалер достатньо тільки води, то зняття вінілових шпалер - це проблема. Давайте розглянемо корисні поради про те, як швидко і без зайвих проблем зняти старі вінілові шпалери зі стін.
Як відомо, вінілові шпалери є поєднанням двох шарів. Зазвичай перший шар (основа) виготовляється з паперу або тканини, який зверху покривається шаром полівінілхлориду. Завдяки паперовому шару шпалери легко клеїти, а полімерний шар забезпечує хорошу водостійкість та міцність.
Верхній шар обробляється по різному. Розрізняють миючі, спінені шпалери, з шовковою ниткою і так далі. Поверхню вінілових шпалер можна мити, причому деякі різновиди навіть спиртом або розчинником. Зрозуміло, що швидко зняти їх за допомогою тільки води не вдасться.
Як зняти вінілові шпалери залежить ще й від клею. Професійний клей відноситься до водорозчинних речовин. Тому при його застосуванні видалити шпалери з вінілу буде досить легко. Якщо використовувався не водорозчинний клей (ПВА, бустилат), то зусиль і часу знадобиться значно більше.
Для видалення старих вінілових шпалер з поверхні стіни досвідчені домашні майстри пропонують два підходи. У першому варіанті вплив відбувається на клейовий розчин, а в другому, коли застосовується ПВА - на вінілові шпалери.
Підготовчі роботи
До початку робіт з видалення шпалер з полівінілхлориду необхідно підготувати приміщення. По можливості кімнату потрібно звільнити від меблів, щоб вона не бруднилася і не заважала працювати. Елементи інтер'єру, що залишилися в кімнаті, накриваються поліетиленовою плівкою або старими простирадлами. Підлоги також бажано накрити поліетиленовою плівкою, а зверху постелити листи щільного паперу або картону, щоб не було слизько. На порозі дверного отвору постеліть вологу ганчірку, щоб пил і сміття не розносилися по дому.
Щоб уникнути нещасних випадків, пов'язаних з коротким замиканням при підготовці стін, обов'язково відключіть електропроводку в квартирі або кімнаті, де проводитимуться роботи. Щоб уникнути попадання вологи також накрийте плівкою розетки і вимикачі.
Для того, щоб процес зняття непотрібних вінілових шпалер пройшов швидко і легко, подбайте про наявність під рукою необхідних інструментів, матеріалів та пристроїв:
► валик з шипами;
► ніж, неширокий шпатель і металеві скребки;
► губки різного розміру і поролонові валики з короткою і довгою ручкою;
► старі ганчірки;
► ємності для води і розчину;
► драбина;
► пакети або мішки для сміття;
► рукавички для рук.
Видалення шпалер за допомогою води
Перший спосіб - вінілова поверхня обробляється голчастим валиком, потім рясно змочується теплою водою з оцтом або кондиціонером для білизни. Біля електричних розеток і вимикачів змочувати потрібно дуже акуратно. Вода проникає в дрібні надрізи, клей набухає, і через 15 хвилин шпалери можна легко зняти зі стіни.
Починати потрібно знизу. Шпателем підважується край полотна і відділяється. Дрібні шматки, що залишилися на стіні, зчищаються шпателем і грубим наждачним папером.
Другий спосіб - замість води використовується спеціальний розчин. Він змішується з теплою водою і наноситься на поверхню вінілових шпалер. Засіб діє на клей і при цьому шпалери залишаються непошкодженими. Після висихання протягом кількох годин, про що вказано зазвичай в інструкції, полотна легко знімаються майже цілком.
Третій спосіб - дійсно швидко видалити обробку дозволяє парогенератор. Під дією гарячої пари клей набухає і розчиняється набагато швидше. Можна використовувати потужну праску з опцією вертикального відпарювання.
Як зняти вінілові шпалери - вирішує сам господар квартири. Але в любому випадку рекомендується очищати стіну невеликими ділянками. Інакше, поки знімається один фрагмент, решта просто висохнуть і доведеться починати все спочатку.
Механічне видалення вінілового покриття
Як відомо, водонерозчинний клей забезпечує чудове схоплювання вінілових шпалер з поверхнею, що, звичайно, є перевагою цього способу. Але от знімати вінілові шпалери, що приклеєні за допомогою ПВА - заняття не швидке і не легке. В такому випадку очищення стін від шпалер можливе тільки механічним способом. Гострим шпателем підважується край полотна - на стику, знизу, біля розетки, і віддирається від стіни. Змочувати водою стіну повторно не варто. Навіть якщо розбухає нижній паперовий шар, залишки клею на стіні збережуться.
Швидко зіскребти фрагменти шпалер дозволяє шліфувальна машина або електродриль зі спеціальною насадкою. Використовувати інструмент потрібно правильно, тобто, для видалення дрібних шматочків і слідів клею, а не для відділення цілих полотен.
Як зняти вінілові шпалери з гіпсокартону?
Складність роботи полягає в тому, що матеріал погано переносить дію води, тому рясне змочування гіпсокартону застосовувати не рекомендується. Кращий варіант - спеціальні засоби, що розчиняють клей. Якщо ж вінілові шпалери приклеєні до гіпсокартону клеєм ПВА, то відокремити їх не вийде. Необхідно повністю замінити весь елемент.
Зняти старі шпалери швидко і легко вдається рідко. А для майбутнього зовнішнього вигляду стін ретельність і якість роботи куди важливіше, ніж швидкість. Варіанти видалення зі стін старих вінілових шпалер можуть бути різні, тому вибрати потрібно метод, який буде одночасно найдешевшим, в міру швидким і не вимагатиме спеціального обладнання.