► Конструкція біметалічних радіаторів
► Переваги біметалічних радіаторів
► Про що свідчать технічні характеристики?
► Розрахунок кількості секцій радіатора
Біметалічні радіатори опалення з'явилися в масовому продажі порівняно недавно, на початку ХХI століття, і відразу ж склали неабияку конкуренцію іншим видам опалювальних батарей. За основними споживчими характеристиками біметалічні радіатори перевершують як традиційні чавунні та сталеві батареї, так і порівняно нові алюмінієві радіатори. Можна сказати, що на сьогоднішній день біметалічні радіатори є найбільш привабливою пропозицією на сучасному ринку сантехніки.
Конструкція біметалічних радіаторів
На принцип виготовлення біметалічних радіаторів недвозначно натякає їх назва, яка свідчить про те, що такі пристрої складаються з двох металів. Внутрішня частина радіатора, по якій протікає теплоносій, виготовляється із сталевих або мідних труб, а зовнішня частина, що служить для передачі тепла навколишньому повітрю, зроблена з алюмінію.
Переваги такої конструкції очевидні. Сталеві труби здатні легко витримувати високий тиск в опалювальній системі. Крім цього, на відміну від труб з алюмінію, вони хімічно стійкіші до різних шкідливих домішок, які можуть міститися в теплоносії. Алюмінієвий корпус має найкращі в порівнянні з іншими матеріалами показники тепловіддачі. Це позитивно позначається на габаритах, вазі та вигляді біметалічних радіаторів, робить їх дуже чутливими до сигналів терморегулюючої апаратури.
Біметалічні радіатори опалення, сердечник яких виготовлений з міді, мають найкращі характеристики, але вартість таких пристроїв доступною не назвеш. Мідно-алюмінієві радіатори рекомендується до установки в системі з газовим котлом, яка має мідний теплообмінник. Для котлів зі сталевими теплообмінниками підійдуть алюмінієво-сталеві біметалічні радіатори.
Біметалічний радіатор - це сукупність секцій, з'єднаних між собою за допомогою різьбового з'єднання. Кожна секція містить пару сталевих труб (верхню і нижню), що з'єднані перемичкою. До зовнішньої поверхні сталевих труб за спеціальною методикою лиття під тиском щільно приєднується алюмінієвий корпус, який виконує функції теплообмінника. Для максимальної віддачі тепла навколишньому повітрю алюмінієвий теплообмінник має складну форму з численними протоками для кращої конвекції.
Крім чисто біметалічних радіаторів випускаються ще напівбіметалічні, у яких сердечник виготовлений із сталі лише частково, тобто, його вертикальні канали сталеві, а горизонтальні алюмінієві. Ціна таких радіаторів приблизно на 20 % нижча, ніж вартість батарей з повністю сталевими трубами, але вони й менш міцні, оскільки існує ризик протікання в місцях стиків двох металів та осердя. Для опалювальних систем багатоповерхових будинків характерний високий робочий тиск та низька якість теплоносія, тому для них краще застосовувати біметалічні батареї з повністю сталевими трубами.
Переваги біметалічних радіаторів
Переваги біметалічних батарей є наслідком їх конструктивних особливостей. Сталевий (мідний) сердечник відповідає за зручність монтажу до стандартних опалювальних трубопроводів, стійкість до високого тиску, гідроударів та неякісного теплоносія. При цьому алюмінієвий корпус відповідає за хорошу тепловіддачу.
Давайте розглянемо перелік основних переваг та характеристик, якими біметалічні радіатори відрізняються від батарей, виготовлених з інших матеріалів. Отже, такі пристрої:
► надзвичайно міцні та надійні, їх робочий тиск сягає 25 атмосфер, вони здатні витримати гідро удари до 60 атмосфер. За цим показником біметалічні радіатори опалення залишають далеко позаду алюмінієві радіатори;
► не чутливі до хімічних домішок теплоносія. Сталь, труби з якої контактують з теплоносієм, стійка до різних агресивних хімічних сполук. В цьому біметалічні радіатори теж дають фору алюмінієвим.
► мають максимальну тепловіддачу, яка недосяжна для чавунних і сталевих батарей;
► довговічні, що підтверджується двадцятирічною заводською гарантією. За цим показником з ними можуть змагатися тільки батареї з чавуну;
► легкі та порівняно компактні завдяки високій тепловіддачі. За розмірами їх не порівняти з громіздкими чавунними батареями;
► мають мінімальну теплову інерцію, тобто, майже миттєво реагують на команди терморегулюючої автоматики;
► універсальні, вони відмінно підійдуть для приватних котеджів, багатоповерхівок з високим тиском в системі опалення, і старих опалювальних систем, теплоносій яких містить всі елементи таблиці Менделєєва.
Слід також додати, що біметалічні радіатори опалення є досить акуратні та красиві вироби. Вони мають прекрасний сучасний дизайн, їх міцне порошкове покриття забезпечує легкість у догляді та ідеальний вигляд протягом практично всього експлуатаційного терміну.
Про що свідчать технічні характеристики?
▼ Тепловіддача - вимірюється у ватах і вказується для температури води в системі 70 градусів (середнє значення становить 180-190 Вт).
▼ Робочий тиск - зазвичай становить 16-35 атмосфер, що задовольняє вимоги будь-яких опалювальних систем з великим запасом.
▼ Міжосьова відстань - вказує яка відстань між центром нижнього і верхнього колектора. Може становити 200, 300, 350, 500 та 800 міліметрів. Однак вибирати висоту радіатора краще не за цим показником, а за габаритами.
▼ Максимальна температура теплоносія - зазвичай становить 95 градусів. Якщо вказано менше значення, слід звернути увагу на температуру в системі, щоб уникнути роботи радіатора на зазначеній межі.
▼ Габарити - знадобляться для визначення необхідної висоти радіатора з урахуванням відступу 15 см від підлоги та підвіконня.
▼ Вага - приблизна вага однієї секції з міжосьовим відстанню 50 см складає всього 1,6-1,7 кг.
Розрахунок кількості секцій радіатора
Розрахунок кількості секцій радіатора для панельної багатоповерхівки в середній смузі нашої країни може здійснюватися по одному з двох алгоритмів.
Метраж кімнати множимо на 100, після цього ділимо отриманий результат на тепловіддачу (з технічних характеристик) одної секції відповідної моделі радіатор.
Якщо вибраний радіатор має міжосьову відстань 50 см, тоді площу кімнати ділимо на 2 і отримуємо необхідну кількість секцій.
Для приватного будинку розрахунок кількості секцій біметалічного радіатора опалення більш складний, його краще довірити фахівцям.
Біметалічні радіатори опалення - найсучасніший вид опалювальних батарей, який поєднав у собі кращі властивості опалювальних радіаторів з алюмінію і сталі. Це найкращий вибір для будь-яких систем опалення, як централізованих, так і автономних.