Перейти до контенту

Підкладка під ламінат – різновиди і застосування


► Підкладки під ламінат з пінополіетилену і пінополістиролу
► Коркові підкладки під ламінат
► Комбіновані і спеціальні підкладки
► Яку вибрати підкладку під ламінат?

Кожен фахівець знає, що саме підкладка під ламінат є тим елементом, без якого неможлива довга експлуатація цього покриття для підлоги. Підкладкою називається спеціальний матеріал, який вкладається на основне покриття підлоги при монтажі ламінату та інших підлогових матеріалів. За допомогою підкладки для ламінату можна вирівняти основу підлоги, виключити тертя між покриттям підлоги і його бетонною основою, забезпечити додаткову гідро- і шумоізоляцію.

Багато хто задається питаннями, яка підкладка під ламінат краща, які її переваги і недоліки, які типи підкладок бувають. В цій статті ми докладно розглянемо, які види підкладок під ламінат існують, і які критерії варто враховувати при їх виборі для покупки.

Підкладки під ламінат з пінополіетилену і пінополістиролу

Підкладка під ламінат цих типів найбільш популярна завдяки своїй високій вологостійкості, хорошій теплоізоляції і відсутності інтересу до неї з боку різних бактерій, грибків, комах і гризунів. Цей матеріал зручний і легкий у роботі, дешевий і дає мало відходів. Нерідко пінополіетилені та пінополістиролові підкладки покривають шаром металізованої плівки. Також багато виробників випускають фольговані підкладки, в яких поверхня покривається алюмінієвою фольгою. Найчастіше це робиться на підкладках з пінополістиролу.

пінополіетиленова підкладка для ламінату
Але, незважаючи на таку велику кількість позитивних властивостей, пінополіетиленові та пінополістиролові підкладки мають деякі недоліки. Наприклад, вони бояться ультрафіолетового випромінювання, легко розриваються і погано зберігають свою форму під тиском.

Коркові підкладки під ламінат

Це більш жорсткий ізоляційний матеріал. Випускається як в рулонах, так і в листовому вигляді. За своїм складом підкладка представляє пресовані натуральні коркові крихти або коркові крихти з гумою. Коркова підкладка під ламінат - це екологічно чистий матеріал, з високою зносостійкістю і стійкістю до навантажень, що має прекрасні звуко- і теплоізоляційні властивості. В основному підкладку з корка використовують як основу під плаваючу підлогу. До недоліків даного виду ізоляційного матеріалу можна віднести його високу вартість і боязнь вологи.

коркова підкладка для ламінату ціна
Перед використанням коркової підкладки обов'язково обробіть її поверхню бітумною мастикою або водовідштовхувальним складом з вмістом гуми, бо дія конденсату значно скорочує термін її експлуатації.

Комбіновані і спеціальні підкладки

Синтетичні комбіновані підкладки сьогодні досить широко представлені на ринку ізоляційних матеріалів. За своєю будовою комбінована підкладка нагадує бутерброд, що складається із зовнішніх шарів поліетиленових пластин, простір між якими заповнено кульками з пінополістиролу. Однією з відомих марок такого матеріалу є підкладка під ламінат Tuplex. Цей матеріал випускається в рулонах з товщиною полотна 2-3 мм. Основними перевагами комбінованих підкладок можна назвати їх гнучкість, здатність зберігати первинну товщину, міцність, вирівнювання дефектів чорнової підлоги.

комбінована підкладка для ламінату властивості
Деякі виробники випускають підкладки під ламінат з власних матеріалів. Цей різновид спеціальних підкладок дозволяє видаляти вологу під підлоговим покриттям за рахунок природної вентиляції, що забезпечується специфічно конструкцією. Ще одним достоїнством спеціальної підкладки є скорочення часу вкладання ламінату на підлогу в два-три рази за рахунок вмонтованої стійкої до вологи мембрани. Але, перш ніж купити підкладку під ламінат з нетрадиційного матеріалу, почитайте про нього відгуки. Слід зазначити, що покращені експлуатаційні характеристики спеціальних підкладок під ламінат істотно збільшують їх вартість.

Яку вибрати підкладку під ламінат?

При виборі підкладки під ламінат враховуйте свої фінансові можливості. Перед покупкою уважно вивчіть її характеристики і співвідношення ціна-якість.

Товщина підкладки під ламінат не повинна перевищувати 4 мм, відмінно, якщо вона буде 2-3 мм.

Перепад висот і нерівностей підлоги повинен становити не більше 2 мм. В іншому випадку підлогу доведеться вирівняти.

Не обов'язково, щоб підкладка і ламінат були однієї фірми. Зверніть особливу увагу при покупці на якість матеріалу.