Перейти до контенту

Як і який вибрати змішувач для ванни?


декоративний дорогий змішувач для ванни ► Різновиди і класифікація змішувачів
► З якого матеріалу виготовлений змішувач?
► Особливості одноважільних змішувачів
► Традиційні двохвентильні змішувачі
► Термостатичні та безконтактні змішувачі

Всі сучасні змішувачі для ванн виготовляються по високоточних сучасних технологіях і представляють собою дуже акуратні декоративні пристрої, що характеризуються тривалим терміном експлуатації та чудовим зовнішнім виглядом. Вони суттєво відрізняються від старих змішувачів, які використовувалися ще зовсім недавно для душу або ванни в побутовому інтер'єрі. Ціна таких виробів може коливатися від сотень до тисяч гривень. На вартість змішувача впливає дуже багато чинників, серед яких головними є матеріал виготовлення і принцип дії. Більшість такого роду пристроїв здатна не тільки надійно виконувати свою функцію, але й стати справжньою прикрасою для умивальника, душу або ванни.

Для створення гармонійного інтер'єру сьогодні підприємствами випускаються цілі комплекти аксесуарів, виготовлених в ідентичному дизайні, які складаються з світильників, керамічних виробів, змішувачів, поличок та інших предметів, що використовуються в інтер'єрі ванни, душа або туалету. Залежно від фірми, вартість такого комплекту аксесуарів може бути досить високою, однак вона повністю виправдовується ексклюзивністю оформлення санвузла та ідеальним поєднанням всіх предметів, що входять в композицію. Тому, перед тим, як вибрати той чи інший змішувач для душу або ванни, необхідно визначитися з вибором всіх інших аксесуарів і предметів, включаючи умивальник, вішалки, полиці та ін.

Різновиди і класифікація змішувачів

Всі змішувачі, які на сьогоднішній день виготовляються вітчизняною та зарубіжною промисловістю, прийнято класифікувати за певними властивостями та характеристиками. В першу чергу вироби такого типу, залежно від способу монтажу, поділяються на вертикальні та горизонтальні, що в свою чергу обумовлено розводкою водопровідних труб у приміщенні. Крім цього, змішувачі для санвузла також діляться на кілька типів залежно від конструкції та технології виготовлення.

Одноважільні змішувачі мають тільки один важіль, який дозволяє одночасно регулювати напір гарячої та холодної води.

Двохвентильні змішувачі містять зазвичай дві рукоятки або кран-букси, кожна з яких відповідає за подачу холодної або гарячої води.

Термостатичні змішувачі мають всередині спеціальний пристрій, який дозволяє постійно підтримувати певну, попередньо задану температуру води, поки її значення не буде змінено користувачем.

Безконтактні змішувачі є високотехнологічними девайсами, в яких застосовуються електричні клапани з блоками автоматики. Подача води починається при піднесенні рук (чи якогось предмета) до пристрою завдяки інфрачервоним датчикам.

А тепер давайте більш детально розглянемо, якого типу змішувач краще буде придбати для ванни або умивальника, та які пристрої з даного ряду краще підійдуть для душу. Деякі поради з цього приводу можна знайти, відвідавши сантехнічний форум, де користувачі висловлюють свої особисті думки про те, як правильно вибрати змішувач. Однак у таких обговореннях зазвичай не розглядаються всі аспекти вибору, тому ми перерахуємо особливості та переваги кожного типу змішувачів.

З якого матеріалу виготовлений змішувач?

Хороший якісний матеріал, як відомо, важливий не тільки при покупці сантехнічного обладнання та аксесуарів. Саме від матеріалу і буде найбільшою мірою залежати ціна виробу. Якщо ви хочете кілька років користуватися душем і не думати про ремонт сантехніки, тоді рекомендується вибрати латунний змішувач відомої фірми. З давніх часів якісні змішувачі виготовлялися з міді та бронзи. Обидва ці матеріали сьогодні замінила латунь, яка простіше обробляється і коштує трохи дешевше. Тому, купуючи змішувач, краще вибрати масивний пристрій, оскільки його вага є підтвердженням якості.

Купуючи в магазині хороший змішувач відомої фірми, ви отримуєте виріб з екологічно чистого матеріалу, який не буде виділяти у воду шкідливі речовини. Наприклад, якщо співвідношення міді та цинку в сплаві буде в допустимих нормах, такий змішувач буде безпечним для здоров'я.

Як відомо, латунь не окислюється при контакті з водою, тому змішувач з латуні здатний прослужити набагато довше аналогічних виробів з дешевих сплавів. Крім того, нанесення на поверхню латуні покриття з нікелю або хрому забезпечує виробу елегантний зовнішній вигляд, а також захищає його поверхню від агресивних миючих засобів, які можуть залишати на поверхні латуні плями і патьоки. Таким чином, ми отримуємо гігієнічний та міцний виріб, що характеризується беззаперечними експлуатаційними перевагами. Фото латунних змішувачів можна побачити на різних сайтах мережі Інтернет.

Іноді рукоятки змішувачів, лійки для душу, кріплення та інші аксесуари виготовляються з полімерів. Найчастіше для виробництва застосовується ASB-пластик. Від цього експлуатаційні властивості не погіршуються, оскільки пластик відмінно поєднується з латунню та іншими матеріалами. Деякі власники квартир і будинків воліють користуватися душем зі змішувачем преміум-класу. Це порівняно дорога продукція, що виготовляється за спеціальною технологією з покриттям поверхні позолотою, зістареної бронзою та іншими ексклюзивними матеріалами. Тут вже необхідно визначитися з сумою, на яку ви розраховуєте, вирушаючи в магазин за аксесуарами і пристроями для ванни, умивальника і душа.

Особливості одноважільних змішувачів

Якщо врахувати відгуки в мережі Інтернет, то можна зробити висновок, що такі змішувачі користуються сьогодні найбільшим попитом. У цих пристроїв специфічна конструкція, яка дозволяє регулювати одночасно напір гарячої та холодної води. Таким чином, повертаючи важіль вліво-вправо і вгору-вниз, можна краще відрегулювати температуру води. Це дуже зручно, особливо користуючись душем, коли часто доводиться керувати змішувачем за допомогою однієї руки. Так само просто можна вибрати і необхідний напір води.

змішувач для води в кухню
За внутрішньою будовою всі одноважільні змішувачі діляться на два типи: картриджні та кульові. Відразу ж зазначимо, що кульові вироби вже практично не випускаються через меншу надійність і більшу складність ремонту. В цьому плані картриджі мають незаперечні переваги і застосовуються для виробництва більшістю зарубіжних і вітчизняних підприємств.

картридж для змішувача на воду За допомогою такого змішувача можна миттєво перекрити воду однією рукою, різко змінити температуру і напір води. Змішувачі з картриджами легко ремонтуються, а комплектуючі до них, як свідчать відгуки, можна знайти буквально в кожному сантехнічному магазині.

Для умивальника або ванни можна купити спеціальний тип одноважільного змішувача з джойстиком. Він відрізняється від всіх інших виробів з картриджами тим, що рукоятка його розташована вертикально. Це дуже зручно при користуванні душем, адже спрямований вгору або вниз важіль джойстика неможливо випадково зачепити рукою або тілом.

Бажаючі економити воду можуть вибрати для ванни одноважільний змішувач, в якому передбачений режим економії. Принцип функціонування таких пристроїв базується на двоступеневому регулюванні з плавним переходом між звичайним та економним режимами. При перемиканні режимів такого змішувача відчувається лише незначний опір важеля.

Традиційні двохвентильні змішувачі

Незважаючи на те, що ринок поступово завойовують одноважільні змішувачі з картриджами, актуальність двохвентильних змішувачів не зменшується. Причиною цього вважається їх більш низька вартість.

змішувач на кухню фото
Крім того, для деяких стилів дизайну ванни застосування надсучасних картриджних змішувачів неприйнятно з дизайнерської точки зору. І якщо при користуванні душем важільний пристрій є більш зручним, то для умивальника в стилі кантрі або ретро він не годиться через стильову несумісність.

кран букса для змішувача фото
Механізм двохвентильного змішувача містить два крани, які відкривають або закривають потоки гарячої та холодної води обертальним рухом руки. Як відомо зі старих часів, найслабшим місцем цих механізмів є герметизуючи шайба або прокладка (сальник), яка періодично вимагає заміни. Ще одним недоліком двохвентильних змішувачів вважається складне регулювання температури і напору води. Вся справа в тому, що доводиться одночасно обертати обидві рукоятки, причому по кілька оборотів.

Тим не менш, з конструктивної точки зору такі вироби кращі тому, що вони набагато простіші ніж одноважільні. Однак, деякі ексклюзивні моделі двохвентильних змішувачів під ретро можуть коштувати досить дорого.

Термостатичні та безконтактні змішувачі

Крім розглянутих вище змішувачів важільного і вентильного типу на ринок постачаються також інші типи змішувачів, які представляють собою більш сучасні вироби, хоча їх загальний принцип дії мало чим відрізняється від розглянутих вище пристроїв. Вони можуть містити додаткові функції, що покращують експлуатаційні властивості, мати ексклюзивну форму та інші особливості конструкції.

Наприклад, для ванни або умивальника можна використовувати термостатичний змішувач. За своєю внутрішньою будовою такий виріб дуже схоже на одноважільні та двохвентильні моделі змішувачів, проте в ньому передбачено пристрій для стабілізації температури води незалежно від напору. Це дуже зручно, якщо в сім'ї є маленькі діти, які через невміння користуватися сантехнічним обладнанням можуть отримати опіки у разі подачі гарячої води. Іншими словами, якщо потрібно вибрати безпечний змішувач для умивальника, краще віддати перевагу термостатичній моделі.

термостатичний змішувач на воду
Відвідавши форум, на якому обговорюється побутова сантехніка, можна побачити окремо створені теми, що стосуються ще одного типу змішувачів, а саме безконтактних пристроїв, які подають воду при перетині рукою променів від інфрачервоного датчика. Це дорогі моделі, вибрати які можуть собі дозволити тільки багаті власники будинків. Автоматичне включення і відключення води, безумовно, вигідна річ, як в плані комфорту, так і економії. Однак тут виникає цілий ряд нюансів, пов'язаних з випадковим відключенням електроенергії, правильною експлуатацією та обслуговуванням, що не завжди добре для людей, які звикли до простих і надійних рішень.

Очевидна вигода від автоматичного безконтактного змішувача буде, наприклад, в закладах громадського харчування, де відвідувачі можуть відкрити воду і піти, після чого підприємство понесе збиток через перевитрати води або затоплення. Чи варто використовувати в квартирі такого типу змішувачі - вирішувати вам.

Ось ми і зробили короткий огляд поширених типів побутових змішувачів для води. Перераховувати переваги одних і недоліки інших, а також намагатися порівняти їх характеристики, очевидно не має сенсу, так як при покупці сантехніки ми керуємося завжди власними уподобаннями. Тут головне навіть не принцип роботи змішувача, а якість його виготовлення, за яку відповідає виробник.