Перейти до контенту

Робимо ремонт власними руками


► Підготовка до ремонту
► Обробка стелі
► Оздоблення стін
► Обробка підлоги

Термін «ремонт» у більшості людей асоціюється з масою клопоту і величезною тратою грошей. Однак, при грамотному підході і точному розрахунку, вартість і час ремонту можна значно зменшити. Тим не менш, економія грошей повинна бути розумною, без шкоди для майбутнього інтер'єру житлових приміщень. До витрат на ремонт квартири або будинку слід віднести вартість матеріалів та оплату фактично виконаних робіт. Саме на оплаті робіт можна отримати суттєву економію, адже частину всього необхідного можна зробити своїми руками.

Що стосується покупки будматеріалів, при розумному підході та ознайомленні з декількома каталогами будівельних магазинів теж вийде відчутна економія бюджету. При цьому економити гроші на будматеріалах слід дуже обережно, щоб не вплинути таким чином на кінцеву якість виконаного ремонту.

ремонт квартири власними руками
Що ж, приступимо до недорогого бюджетного ремонту квартири і будемо виконувати всі роботи своїми руками. Простіше за все визначитися з дизайном приміщень, скориставшись зображеннями на сайтах в мережі Інтернет. При цьому буде корисно прочитати відгуки. Важливо врахувати також площу житла та вирішити які матеріали будуть використовуватися для обробки всіх поверхонь кімнат.

Після остаточного визначення дизайну можна приступити до розрахунку витрат. Для цього потрібно скласти перелік матеріалів і необхідних інструментів, які будуть входити до кошторису витрат. Крім того, до отриманої суми варто додати не менше 15-20 %, які будуть витрачені на непередбачені покупки. Частину інструментів можна знайти у себе в коморі або гаражі, а інші необхідні пристрої та інструменти доведеться придбати в найближчому господарському або будівельному магазині. Якщо будуть потрібні дорогі інструменти, то їх краще взяти в оренду або позичити у знайомих.

Підготовка до ремонту

Підготовчі роботи слід почати з видалення з приміщень усього зайвого. При цьому необхідно прибрати зі стін старі шпалери, очистити всі поверхні від шматків штукатурки, що відшаровуються, та видалити старе підлогове покриття. Після цього необхідно видалити всі інженерні комунікації, які теж підлягають заміні: каналізаційні стояки, ділянки електропроводки, водопровідні труби і т.п. Роботи по заміні електропроводки і трубопроводів зазвичай вимагають часткового руйнування штукатурки з подальшим укладанням нових комунікацій та закладенням їх усередині стін. При цьому часто утворюється багато будівельного сміття, яке необхідно видалити відразу після заміни комунікацій. Потім виконується заміна дверей та вікон, якщо дані роботи були спочатку заплановані. Коли все старе замінено новим, можна приступати безпосередньо до обробки поверхонь.

Тепер потрібно буде виконати найбруднішу роботу, причому послідовність оздоблення буде відігравати важливу роль, щоб не забруднити і не пошкодити вже оброблені поверхні. Тому спершу слід вирівняти стелю, потім зайнятися обробкою стін, а заміна підлогового покриття проводиться в самому кінці, коли стелі та стіни вже повністю готові. Справа в тому, що при обробці стель та стін будівельне сміття падає вниз, тому приступати до обробки підлоги слід в останню чергу.

Обробка стелі

Найбільш простий і доступний варіант обробки стелі - це шпаклівка, фарбування або обклеювання поверхні різноманітними оздоблювальними матеріалами. Незалежно від обраного матеріалу, стеля спочатку ретельно вирівнюється шпаклівкою. У разі незначних вад поверхні стелі їх можна буде приховати при обклеюванні шпалерами або полістирольними плитами. Готові поверхні найкраще фарбувати матовою фарбою, використовуючи валик з довгим ворсом. Для обробки стелі з дефектами найкраще застосувати тиснені шпалери або такий же оздоблювальний матеріал з дрібним візерунком.

ремонт стелі в квартирі
Перед тим, як наносити на стелю шпаклівку або фарбу, його необхідно покрити ґрунтовкою. Це істотно покращить зчеплення оздоблювального матеріалу та фарби з основою поверхні.

Враховуючи той факт, що потрібно зменшити вартість ремонту, купувати дорогий імпортний клей для шпалер або полістирольних стельових плит немає сенсу. Вітчизняні клейові суміші при грамотному використанні будуть надійно утримувати оздоблювальний матеріал на поверхні стелі. Окремої уваги заслуговують кути між стінами і стелею, які рідко бувають ідеально рівними. Щоб приховати дефекти по кутах стиків краще всього використовувати полістирольний стельовий плінтус.

Оздоблення стін

Перед тим, як почати обробку стін приміщень, необхідно провести заплановану заміну вікон та дверей з їх подальшим забарвленням. При цьому необхідно врахувати один дуже корисний секрет: з встановлених в прорізи вікон і дверей не треба видаляти будівельний пил доти, поки повністю не буде закінчений ремонт. Під час обробки стін та стелі на поверхню дверей і вікон потраплятимуть краплі фарби і шпаклівки. При попаданні їх на поверхню пилу видалити з поверхні такі забруднення буде потім набагато легше.

Процес обробки стін дуже схожий на обробку стель. Спершу поверхні очищаються, потім ґрунтуються, після чого вирівнюються шпаклівкою. Не слід розраховувати на дуже швидке проведення робіт з оздоблення стін, адже їх площа набагато більша, ніж стель та підлог разом узятих.

Обровка стін у квартирі своїми руками
Після вирівнювання стіни можна обклеїти шпалерами або пофарбувати фарбою, попередньо покривши в тому чи іншому випадку ґрунтовкою. Вибір шпалер сьогодні неймовірно великий, тому підібрати самий бажаний варіант не складе труднощів. Перевагу слід віддавати не паперовим, а вініловим шпалерам, оскільки їх термін експлуатації значно більший. Досить непоганим варіантом будуть і так звані рідкі шпалери. Вони хороші тим, що у разі пошкодження не доводиться міняти повністю все покриття стін. Пошкоджена ділянка підлягає досить легкому відновленню.

Для обробки кухні, ванної та туалету, звичайно, краще всього використовувати традиційну керамічну плитку. Найгіршим варіантом вважається обклеювання цих приміщень шпалерами що миються, оскільки вони в будь-якому випадку поступаються за всіма характеристиками керамічній плитці.

Обробка підлоги

Обробку підлоги, як і всіх інших поверхонь житлових приміщень, необхідно почати з очищення від сміття і бруду, які накопичилися під час ремонту стін і стель. Після цього підлогові стяжки при необхідності вирівнюються за допомогою спеціальних будівельних сумішей та цементно-піщаного розчину. Після затвердіння та висихання стяжки можна почати укладання підлогового покриття. Для цього зазвичай використовується паркет, ламінат, лінолеум і керамічна плитка. Крім паркету всі інші варіанти обробки вважаються порівняно недорогими. При цьому найменш витратним буде покриття підлог лінолеумом та ламінатом. Як варіант, можна також використовувати ковролін, хоча він не є поширеним матеріалом в нашій країні.

Покриття підлоги у квартирі
Існують і деякі моменти, які необхідно враховувати при обробці підлог лінолеумом або ламінатом. Наприклад, будь-який лінолеум з часом дає усадку, що необхідно врахувати при його відрізанні. В невеликому приміщенні лінолеум можна укладати безпосередньо на суху підлогу. У випадку обробки приміщень великого розміру лінолеум необхідно клеїти на спеціальну мастику.

Укладання ламінату вимагає наявності електролобзика, дерев'яного молотка і спеціального бруска для забивання панелей в замок. Зазвичай ламінат вкладають за принципом цеглин, тобто, зміщуючи шви кожного наступного ряду щодо попереднього. У самому кінці можна прикріпити по кутах плінтус, який приховає всі дефекти і зазори між стінами і покриттям підлоги.