Перейти до контенту

Венеціанський стиль інтер’єру – ознака благородства і вишуканого смаку


► Венеціанський стиль інтер'єру - характерні риси та особливості

Венеціанський стиль інтер'єру змішав в собі різні історичні епохи та всілякі культури. Він представляє собою найромантичніший дизайн. Крім цього венеціанський стиль вважається дуже благородним і гранично дорогим, його відрізняє особлива колірна гамма і кумедна гра простору за рахунок дзеркального відображення. Цей стиль несе на собі відбиток тієї самої Венеції з її неповторною та унікальною архітектурою. Благородство класики, елегантна розкіш, ажурна легкість, витонченість форм, гармонія та велич пропорцій - все це характерно венеціанському стилю.

Саме Венеція тривалий проміжок часу була основним культурним і ремісничим центром Європи. Саме великі уми Венеції запозичили давньоримську і давньогрецьку культури. Венеціанські майстри відкривали для себе різноманітні вміння, так виникли дивовижні стилі в живописі, архітектурі та, зокрема, обробці інтер'єру. У цьому місті вже тоді виготовлялись чудові меблі. Венеція завжди вважалася законодавицею моди й інтер'єр в цьому плані не є винятком.

В даний час венеціанський стиль інтер'єру виступає ознакою хорошого тону і благородства. Такий стиль включає в себе старовину, романтику, сучасність та розкіш. І це все тільки один венеціанський стиль, який по праву можна назвати одним з кращих.

Венеціанський стиль інтер'єру - характерні риси та особливості

Розкішна колірна палітра - найголовніша особливість венеціанського стилю в інтер'єрі, всі відтінки цієї палітри глибинні та гранично складні. За словами фахівців такі колірні переваги поєднуються зі специфікою та способом життя венеціанців. Відтінки жовтого кольору - від блідого молочно-білого зі сріблом до яскравого сонячно-жовтого і темно-червоний колір із золотим відливом нагадують венеціанське південне сонце. Починаючи з рожевого та червоного, і закінчуючи пурпурним, відтінки червоного асоціюються з хорошим вином. Численні відтінки синього і зеленого поєднують вишуканість інтер'єрного венеціанського стилю. Глибина, загадковість, гра кольору і мінливість - все це можна знайти тільки на венеціанських морських пейзажах.

кімната у венеціанському стилі
Матеріали для обробки венеціанських інтер'єрів знаходяться в прямій залежності від культури та історії Венеції. Для обробки підлоги рекомендується використовувати вишукану кераміку або чудовий мармур. До речі, мармур є особливим елементом венеціанського стилю, його також застосовують для обробки стільниць, камінів, сходів і т. д. Для оформлення стін кімнат рекомендується використовувати класичний розпис, венеціанську класичну штукатурку, шпалери в стилі бароко або тематичні фотошпалери. Стелі і стіни, як правило, оформляють в одній колірній палітрі. Купольні склепіння, витончені арки, фрески в позолоті, напівкруглі ніші, вузькі віконні прорізи, багатобарвні вітражі та кручені колони - все це відрізняє венеціанський стиль інтер'єру нашого часу. Ванні кімнати, холи, басейни та коридори обробляють мозаїкою, яку виготовляють із смальти, сусального золота та авантюрину, використовуючи також натуральний камінь. Також досить оригінально буде виглядати ванна на різьблених, витончених ніжках.

дизайн квартири у венеціанському стилі
Оформлення інтер'єру у венеціанському стилі дає можливість вибрати варіант декору: класичний або стилізований. Основою для такого оформлення може служити будь-який цікавий напрямок дизайну, головне зберегти багате оформлення рідкісних предметів меблів та поєднання дорогих матеріалів. Предмети меблів для венеціанського стилю в інтер'єрі повинні бути виготовлені з натурального дерева з використанням шовку, оксамиту, витонченого декору і розкішних гобеленів. Особливістю такого інтер'єру можуть служити об'ємні шафи на всю стіну, наповнені фоліантами в позолочених палітурках, рідкісними географічними картками, що підкреслюють першорядне значення Венеції в розвитку подорожей і мореплавання.

венеціалський дизайн житла

Достаток вишуканих дзеркал і муранського скла - одна з першорядних ознак венеціанського стилю. Для нього характерна наявність дзеркал, поміщених в дорогі рами, і дзеркал, прикрашених світильниками. Абажури світильників можуть бути не тільки з муранського скла, але й з натурального шовку. Продукція склодувів Венеції відома з найдавніших часів. Це мистецькі предмети декору, які популярні донині. Предметами декору можуть служити: дивовижна люстра, виготовлена з муранського скла, бронзові канделябри, ковані підсвічники, старовинні годинники, посуд з фарфору і майоліки, а також полотна живопису в дорогих рамах.

Варто звернути також особливу увагу на текстиль, що використаний для оббивки меблів і пошиття покривал. У шторах проглядаються тенденції поздовжньо-вертикальні, щільні портьєри прикрашаються кришталевими елементами або бісером і вишуканою вишивкою.

сучасний венеціанський дизайн квартири
Варто відзначити, що оформити інтер'єр у венеціанському стилі не складно. Досить при оформленні дотримуватися описаних вище нюансів, а також правильно підібрати колір, матеріал та аксесуари. Таким чином, венеціанський стиль інтер'єру передбачає залучення всіляких елементів та аксесуарів декору, які повною мірою відображатимуть історію і дух незабутньої доби Відродження.