Перейти до контенту

Електричні конвектори для опалення – характеристики та властивості


► Конструкція електричного конвектора
► Керамічні конвектор
► Характеристики електричних конвекторів
► Класифікація конвекторів за розмірами
► Монтажне виконання
► Правила вибору конвектора

Способів обігріву приміщення існує досить багато. Стаціонарне і тимчасове опалення, променевого та конвекційного типу, з водою і маслом в ролі теплоносія, центральне і локальне. Іншими словами, варіантів для вибору системи опалення є досить. Пасивний метод обігріву, наприклад, не передбачає жодних видимих джерел тепла, проте, він є досить ефективний.

Серед усього цього розмаїття електричні конвектори опалення вважаються пристроями швидкого обігріву приміщень без знищення кисню. Це важливий фактор, оскільки швидкість передачі тепла зазвичай збільшується за рахунок високої температури нагрівального елемента, що є досить небезпечно.

Конструкція електричного конвектора

Густина теплого повітря нижча, ніж холодного, тому воно піднімається, а вниз опускається охолоджене. Переміщення повітряних потоків внаслідок різниці температур і називають конвекцією. Конвектор, як зрозуміло з його назви, на 90 % використовує конвекційний спосіб передачі тепла.

Принцип роботи електричних конвекторів опалення полягає в обігріві холодного повітря на нагрівальному елементі та передачі його в приміщення. Конструкція приладу гранично проста.

принцип дії електричних конвекторів опалення
Корпус виготовляється з тонкої сталі та покривається захисною емаллю, що забезпечує хороші технічні характеристики і довговічність. У верхній та нижній частині пристрою є отвори для входу і виходу повітря, відповідно. Оскільки температура нагріву невелика, корпус не розжарюється і є абсолютно безпечним при експлуатації. Нагрівальний елемент може бути однієї з трьох модифікацій.

Голчастий - пластинка діелектрика, на якій розміщена нікель-хромова нитка. На сьогодні вважається варіантом застарілим, оскільки не має ніякого захисту від вологи. А ці технічні характеристики вкрай важливі, про що свідчать відгуки.

Трубчастий - це, власне, ТЕН. Він представляє собою сталеву трубку з ніхромового ниткою, яка заповнюється теплопровідною засипкою, що виконує роль ізолятора. На зовнішній стороні трубки розміщені алюмінієві ребра. Така будова покращує тепловіддачу, адже алюміній набагато краще проводить тепло. ТЕН нагрівається в меншій мірі, а значить спалює менше кисню. Купити такий електричний конвектор вигідніше, бо він більш ефективний. Багато моделей виготовляються з захистом від потрапляння бризок води. Наприклад, конвектор Noirot Spot E-PRO 1500 можна сміло встановити у ванні. Ціна таких виробів вища. Зверніть увагу, що трубчастий нагрівач при роботі може клацати і потріскувати. Справа в тому, що алюміній і сталь мають різні технічні характеристики і нагріваються по-різному. Потріскування здається підозрілим, але свідчить виключно про роботу приладу.

Монолітний - трубка нагрівача відливається разом з ребрами. Принцип роботи такий же, як в ТЕНа, але характеристики кращі. Ніяких потріскувань він не видає, нагрівається абсолютно рівномірно і відноситься до найефективніших пристроїв. Користувачі рекомендують вибирати калорифер з монолітним або трубчастим ТЕНом.

Сучасні моделі електричних калориферів для опалення обладнуються терморегуляторами. Найпоширенішим є механічний терморегулятор. Температурний режим виставляється вручну, і при досягненні потрібного значення апарат автоматично відключається. Більш удосконалені моделі оснащуються електронним термостатом, світлодіодним дисплеєм, на якому відображається інформація про режим роботи, і таймером. Прикладом може бути конвектор Nobo 4C4F10XSC. Такий прилад можна запрограмувати на тиждень, встановивши температурний режим та графік включення-виключення.

Керамічні конвектори

Під керамічними електричними конвекторами опалення розуміють нещодавню розробку, в якій передньою панеллю служить цільна керамічна пластина. Наприклад, так виготовлений калорифер Hybrid. В дуже тонкому корпусі на задню стінку зсередини нанесено тепловідбивне покриття, а нагрівальний елемент займає весь корпус, не тільки нижню його частину. Тепло від нього приймається передньою керамічною панеллю і передається в приміщення.

Технічні характеристики такого приладу просто чудові. Його тепловіддача настільки висока, що при розрахунках співвідношення потужності та площі кімнати зменшується у два рази - Не 1 кВт на 10 кв. м, а лише 0,5 кВт. Купити керамічний конвектор варто по тій причині, що тепло, яке він генерує - інфрачервоне, тобто, теплове, а при такому способі функціонування спочатку обігріваються люди, а тільки потім - повітря. Виготовляються такі прилади тільки у настінному варіанті, тому товщина корпусу є дуже мала.

Таким же поєднанням якостей відрізняється калорифер Verlys Evolution від Noirot. У нього електронний блок передбачає кілька режимів роботи, а передня панель виконана з склокераміки. Ціна такого обігрівача досить висока, але купити його варто заради високої ефективності. Цей апарат працює в двох режимах - як конвектор та інфрачервоний обігрівач.

Характеристики електричних конвекторів

Основа принципу роботи - конвекція і споживання електричного струму на перший погляд виключає ці прилади з категорії економних систем опалення. Однак дуже високий ККД повністю компенсує недоліки.

Переваги електричних конвекторів

В таких калориферів ККД становить маже 95 %, тобто, тепло практично не губиться, а цілком передається повітрю. При цьому 90 % передається шляхом конвекції, а ще 5 % за рахунок нагрівання повітря корпусом.

▼ Повна пожежна безпека. Відгуки про електричні конвектори свідчать, що прилади можна сміливо залишати включеними на ніч або на тиждень без жодного нагляду.

▼ Функція антизамерзання дозволяє автоматично підтримувати в приміщенні температуру +5 градусів при відсутності господарів. Цього достатньо, щоб від холоду не страждала техніка, матеріали обробки, та не замерзали труби водяного опалення. Відгуки підтверджують, що це дуже корисні технічні характеристики.

▼ Низька інерційність роботи. Приміщення такі калорифери нагрівають, звичайно, повільніше від тепловентиляторів, але набагато швидше, ніж масляні радіатори або чавунні батареї. Часто конвектори виготовляються з вентиляторами для прискорення обігріву, але зловживати цією функцією не варто.

▼ Виготовляються моделі електричних конвекторів у різноманітних модифікаціях: настінні, підлогові, вбудовані.

▼ Завдяки природному переміщенню повітря і невисокій температурі нагріву ТЕНа, при функціонуванні пристрою майже не спалюється кисень. Тільки завдяки цій властивості багато людей воліють купити конвектор, а не тепловентилятор. Вологість при роботі такого електричного обігрівача помітно зменшується.

Недоліки електричних конвекторів

▼ Підвищене споживання електроенергії – основний вагомий недолік. Яким би економним не був прилад, його експлуатація буде коштувати трохи дорого. Однак для приміщень, які немає можливості обігріти іншим способом, електричні калорифери є досить вдалим рішенням.

▼ Низька інерційність є перевагою при включенні та недоліком при виключенні, адже конвектор миттєво охолоджується.

Як вибрати електричний конвектор для опалення квартири - підкаже наведений перелік його переваг та недоліків.

Класифікація конвекторів за розмірами

Розміри електричних конвекторів варіюються в досить широких межах, але мають свої обмеження. Принцип роботи базується на подачі теплого повітря, потік якого спрямовується вгору. Значить, чим нижче розташовані отвори в його корпусі - тим більш рівномірним буде прогрів. Відповідно, як і звичайні радіатори опалення, такі прилади високими не бувають, бо це знижує їх ефективність.

Залежно від розмірів, електричні конвектори мають відповідну класифікацію.

Високі - досягають висоти 670 мм, випускаються як підлогові, так настінні модифікації.

Середні - до 33 см, зазвичай настінні, так як малий розмір дозволяє встановити їх вище. У ванні, наприклад, так зручніше, але варто пам'ятати, що сюди потрібно вибрати вологозахищений корпус.

Низькі або плінтусні - до 20 см. При такій висоті технічні характеристики будуть нижчі, бо площа ТЕНа невелика. Щоб компенсувати цей недолік, слід вибрати прилад великої довжини. Моделі випускаються довжиною до 2,5 м.

Вибір розміру ґрунтується не тільки на зручності монтажу або дизайні. Важливішою є відповідна потужність, а на розміри калорифер варто звертати увагу як на другорядну характеристику.

Монтажне виконання

Обігрівачі передбачають три основні модифікації, розраховані на різний спосіб монтажу. Електричні конвектори для опалення бувають настінні, підлогові та вбудовані.

Настінні - кріпляться на стіну в будь-якому зручному місці за допомогою кронштейнів. Такі моделі часто виконують роль звичної батареї та зазвичай встановлюються під вікнами, що дозволяє відсікти потік холодного повітря.

різновиди та конструкції електричних конвекторів опалення
Підлогові - розташовуються на ніжках або на роликах. Переносити їх легко, так як підлогові конвектори мають малу вагу навіть при великих розмірах, хоча вони є трохи важчі від настінних. Але мобільні підлогові обігрівачі варто вибрати, якщо є необхідність переміщати такий пристрій по підлозі з різним покриттям: паркет, ковролін, плитка. В більшості випадків електричні конвектори підлогові припускають демонтаж ніжок або роликів, та кріплення на стіну.

Вбудовані - технічні характеристики таких приладів помітно відрізняться. Наприклад, вони не мають передньої стінки, і припускають горизонтальне положення. Конвектор вбудований розміщують всередині вузької ніші на підлозі та закривають декоративною сіткою. Площа обігріву в нього менша, але ні підлогові, ні настінні модифікації не перевищують вбудовані калорифери по ефективності. Потік повітря тут йде буквально від підлоги, а значить приміщення прогрівається швидше та більш рівномірно.

електричний конвектор для кімнати фото
Вартість буде більшою тільки в останньому випадку, оскільки тут потрібні складні монтажні роботи. Монтаж вбудованого обігрівача краще передбачити на етапі планування приміщення ще до ремонту.

Правила вибору конвектора

Головним чинником тут виступають технічні характеристики електричного конвектора опалення та їх відповідність параметрам приміщення. Не можна просто купити великий за площею конвектор без врахування площі та рівня утеплення приміщення. Давайте розглянемо кілька основних критеріїв, на які слід звернути увагу при виборі електричного конвектора.

В середньому для житла з висотою кімнат до 2,4 м для обігріву 1 кв. м площі потрібно 100 Вт. Якщо стелі вищі, то потужність пристрою збільшується в 1,5 рази, а при триметровій висоті - в 2 рази.

Якщо конвектор виконує роль основного опалення, то загальну потужність слід збільшити на 15-20 %, якщо допоміжного - зменшити на таку ж величину.

Потрібно звернути увагу на степінь захисту приладу. В стандартному виконанні це IP 21, тобто захист від потрапляння великих твердих частинок і вологості. Однак для ванни, наприклад, цей показник занадто малий. Тут потрібно вибрати модель з IP не нижче 24 (захист від попадання прямих бризок).

Наявність механічного або електронного термостата, дисплея і таймера - справа смаку і зручності. При регулярному використанні приладу, звичайно, зручніше буде, якщо є можливість зафіксувати температурний режим, і при поверненні додому не чекати, поки кімната прогріється. Якщо таке опалення використовується нечасто, в цьому ніякої потреби немає.

Підлогові, настінні або вбудовані моделі вибираються відповідно до режиму експлуатації. Якщо обігрівач потрібен від випадку до випадку, причому в різних кімнатах, тоді підлогові варіанти підходять краще.

Дизайн апаратів вкрай простий, декоративні прийоми не застосовуються, тому на вибір моделі вони не впливають.

Електричні конвектори незамінні в міжсезоння, коли в постійному опаленні потреби немає, але періодично, особливо при поганій погоді, кімнати потребують тимчасового обігріву. Різноманітне їх виконання дозволяє підібрати рішення, як для неопалюваної дачі, так і для заміського будинку з панорамними вікнами, або для підтримки температури в квартирі, коли роботи центрального опалення недостатньо. Крім того, прилади не потребують ніякого технічному обслуговуванні або догляду.