Перейти до контенту

Як наклеїти фотошпалери на стіну?


► Різновиди фотошпалер
► Підготовка до наклеювання фотошпалер
► Клеїмо фотошпалери на стіну
► Як наклеїти самоклеючі шпалери?

Шпалери - давно відомий і дуже популярний спосіб обробки стін. По-перше, цей матеріал, за винятком тканинного варіанту, доступний по своїй вартості. По-друге, наклеювання шпалер досить легко виконати своїми руками. По-третє, різноманітність кольору, малюнків, зображень та фактури шпалер є практично необмеженою.

Фотошпалери - один з дуже цікавих матеріалів. З допомогою фотошпалер будь-якому приміщенню можна додати унікальності та неповторності. Однак, перш ніж вирішити, як клеїти фотошпалери на стіну, а варіантів тут існує декілька, потрібно вибрати який саме матеріал найкраще підійде для вашого інтер'єру.

правила наклеювання фотошпалер на стіну
Наклеювання фотошпалер на стіну вважається дуже складним технологічним процесом. Насправді це не так. Використовуючи певну техніку і поради, що вказані нижче, обклеювання стін фотошпалерами стане процесом зовсім не складним, а в окремих випадках навіть дуже захоплюючим і цікавим.

Різновиди фотошпалер

Фотошпалери отримують шляхом друку будь-якого зображення на основі звичайних шпалер. При цьому малюнок може бути будь-який: зображення, орнамент, фотографія з особистого архіву, краєвид, репродукція картини, абстрактний малюнок з голографічним ефектом. Тут можливі любі варіанти. Шпалери можуть використовуватися готові, або виготовлятись на замовлення. В останньому випадку мова йде про фотодрук.

Фотошпалери можуть займати частину стіни, всю стіну або дві стіни, утворюючи своєрідну панораму. Вони можуть бути єдиним цілим або складатись з кількох картин, світитися в темряві (флуоресцентні), або створювати ефект 3D.

Різновиди фотошпалер для стін важко перелічити. Розрізняють їх за матеріалом основи, типом зображення, фактурою, способом наклеювання, призначенням і так далі.

За матеріалом основи фотошпалери класифікуються на такі різновиди:

▼ Паперові - традиційний і найдоступніший за вартістю матеріал. Целюлозна основа добре передає колір, «дихає», не накопичує конденсат, але чутлива до дії вологи і вигорає на сонці. Паперові шпалери недовговічні.

Вінілові - полімерне покриття наноситься на паперову або вінілову основу. Перший варіант значно легше наклеїти своїми руками. Другий набагато стійкіший до вологи. Зображення в обох випадках з часом не змінюється.

Флізелінові - верхній вініловий шар напилений на флізелінову основу. Матеріал люблять домашні майстри за те, що він дозволяє корегувати положення полотна при невдалому розміщенні. Флізелінова обробка не вигорає, не мнеться, вона нечутлива до води, легко переносить намокання і добре миється. Зображення при цьому зовсім не страждає.

▼ Тканинні - виготовляються з натуральних тканин: шовку, льону, бавовни. Це досить дорогий і вкрай примхливий матеріал, але зовнішній вигляд його просто чудовий.

Від того, яка поверхня має оброблятись, буде залежати і вибір фотошпалер для стін. За фактурою розрізняють перелічені нижче різновиди шпалер.

▼ Гладкі - бувають матові і глянсові поверхні. На перших відмінно виглядають малюнки, друга надає зображенню блиск. На такій поверхні чудово виглядають фотографії.

▼ Рельєфні - імітують штукатурку, деревну текстуру, шкіру. Найчастіше їх виготовляють з вінілових та флізелінових матеріалів, оскільки вони вимагають досить товстої основи. Наклеїти такі шпалери своїми руками не складно.

▼ Поверхня полотна - такі типи шпалер ідеально підходять для репродукцій і предметних художніх зображень.

▼ Інші спеціальні види - різні виробники крім перерахованих пропонують обробку, що повторює структуру льону, циновки, інею, або навіть черепиці.

▼ Ламіновані - це спеціальна пропозиція. Ламінують вінілові та флізелінові матеріали для того, щоб захистити їх від механічних пошкоджень.

Крім цього, різні види фотошпалер для стін класифікують ще за зображеннями.

▼ Фонові - представляють собою малюнок, а не конкретне зображення.

▼ Предметні - наявний тільки один предмет: квітка, тварина, портрет.

▼ Панорамні - зазвичай це пейзаж.

як правильно клеїти три де шпалери на стіни
▼ Шпалери 3D – голографічний виріб, зображення якого здається об'ємним. Такі види обробки переважно застосовують для інтер'єру в сучасному стилі.

Від того, як саме наклеїти фотошпалери на стіну, в значній степені залежить загальне враження від кімнати. З позиції дизайнерського мистецтва наклеювання шпалер розрізняється за вказаними нижче стилями.

зональні фотошпалери на стіни
▼ Зональний стиль - полотно займає лише частину стіни. Може виконуватися у вигляді картини або вертикального фрагмента від підлоги до стелі. Такий спосіб часто використовується для візуального підвищення стелі.

▼ Модульний стиль - зображення складається з декількох невеликих елементів, зазвичай триптих, і займає частину стіни.

▼ Панорамний стиль - займає всю стіну. Може складатись з цілого полотна або збиратися з декількох фрагментів. Приклеїти своїми руками шпалери такого типу складніше, оскільки потрібно домогтися точного збігу малюнка.

▼ Кутовий стиль - відрізняється тим, що наклеюється на дві сусідні стіни.

Наклеювання своїми руками фотошпалер на стіну залежить ще від типу обробки, а вірніше від способу кріплення. Таким чином, за способом наклеювання фотошпалери поділяються на два типи.

▼ Звичайні - полотно і поверхня обробляється шпалерним клеєм, якщо мова йде про паперовий варіант. Якщо використовуються флізелінові або вінілові шпалери, тоді клей наноситься тільки на стіну.

▼ Самоклеючі – це суто вініловий продукт. На зворотному боці полотна нанесений полімерний клей, який захищений шаром паперу. Щоб приклеїти такого типу фотошпалери на стіну паперовий шар просто знімається.

Підготовка до наклеювання фотошпалер

Спочатку поверхня стін очищається і вирівнюється. Особливо важливо це для паперових шпалер. Бажано стіну пошпаклювати, щоб висвітлити її відтінок. Перед наклеюванням поверхню стін ґрунтують. Можна використовувати розведений шпалерний клей. Ґрунтовка повинна повністю висохнути.

Для того, щоб зрозуміти, як наклеїти обрані фотошпалери на стіну, потрібно попередньо скласти зображення. Фрагменти розкладаються на підлозі, нумеруються при необхідності та перевіряються на збіг малюнка та кольору. Необхідно уточнити в інструкції спосіб наклеювання (встик чи внакладку). Потім полотна перевертаються та розміщуються за черговістю наклеювання. Підлога на робочій ділянці покривається плівкою або газетами.

Клей повинен відповідати типу шпалер. В більшості випадків підходить універсальний, але краще це питання уточнити в інструкції. До клею для флізелінових фотошпалер рекомендується додати клей ПВА.

З інструментів для роботи буде потрібно:

► металеву лінійку, рівень, рулетку і олівець;
► канцелярський ніж;
► шпатель;
► ємність для приготування клею;
► широкий та вузький помазок;
► валик для розгладження шпалер;
► чисту суху ганчірку;
► драбину.

Клеїмо фотошпалери на стіну

Під час обклеювання і протягом, як мінімум, наступних двох діб двері та вікна в кімнаті не відкриваються. Ні в якому разі не допускаються протяги і не прискорюється процес сушіння. Температура в кімнаті утримується в межах 20 - 25 градусів.

Наклеювання починається від вікна або будь-якого джерела освітлення. Щоб гарантувати точність стикування рекомендується на стіні накреслити схему зображення, тобто, розміри фрагментів та їх розташування.

Далі паперове полотно вкладається на рівну поверхню зображенням вниз. Широким пензлем на зворотну сторону полотна наноситься приготований клей. Через 5 - 10 хвилин після того як клей просочиться всередину матеріалу полотно можна клеїти. Полотно частково притискається до стіни в зазначеному місці та розгладжується шпалерним валиком або чистою ганчіркою від центру до країв, щоб виключити здуття або зморшки. Надлишок клею видаляється. Щоб наклеїти вініловий або флізеліновий матеріал клей також слід наности на поверхню стіни.

процес наклеювання фотошпалер змащування клеєм
Кожне наступне полотно наклеюється зліва направо встик або з накладкою 2 - 5 мм відповідно до інструкції виробника матеріалу. Потрібно стежити за точним збігом зображення в місцях стикування фотошпалер. Таким чином обклеюється вся поверхня.

Як наклеїти самоклеючі шпалери?

Самоклеючі фотошпалери наклеїти своїми руками на стіну легше, ніж звичайний матеріал, але при цьому коштують вони трохи дорожче. Порядок дій такий самий. Але при підготовці поверхня стіни не тільки вирівнюється і шпаклюється, але й знежирюється та покривається акриловою ґрунтовкою.

Зображення попередньо збирається. На стіні накреслюється правильне розміщення. Паперовий шар з першого полотна частково відділяється на 5 - 8 см. Край, що звільнився від паперу, клейовою основою притискають до стіни та утримують. Як тільки край прикріпився, папір відокремлюється на наступні 20 - 30 см, а полотно поступово приклеюється до стіни. Процедура повторюється, поки весь фрагмент самоклеючих фотошпалер не буде наклеєний.

самоклеючі фотошпалери особивості наклеювання свохми руками
При наклеюванні кутових фотошпалер може виявитися, що матеріал не стикується в куті, а намагається його перекрити. У цьому випадку полотно прогрівається феном на місці згину, а потім наклеюється.

Фотошпалери з легкістю перетворить звичайний стандартний інтер'єр у дизайнерський проект. До того ж обробка, за винятком паперової, можлива не тільки на цегляній або бетонній стіні, але й на дереві, металі, керамічній поверхні, МДФ. Завдяки цій особливості матеріал з успіхом використовується не тільки для ремонту квартири, але й для поновлення меблів.