► Відмінності від звичайних систем опалення
► Плівковий інфрачервоний підігрів підлоги
► Нагрівальні мати
► Електричний кабельний підігрів підлоги
► Водяний підігрів підлоги з труб
Підігрів підлоги - це набір технічних засобів, що дозволяє використовувати поверхню підлоги як елемент системи опалення (додатковий або основний). Він зручний в експлуатації, економний та ефективний у роботі. Підігрів підлоги застосовується в житлових, службових, виробничих приміщеннях і навіть на вулиці.
Всі різновиди таких конструкцій можна розділити на дві групи: водяні та електричні. В цій статті будуть детально розглянуті всі основні способи підігріву підлоги, а також переваги та недоліки кожного з них.
Відмінності від звичайних систем опалення
Перш, ніж окремо приступити до розгляду кожного типу конструкції, слід відмітити загальні переваги цього різновиду опалення. В класичних системах опалення тепло випромінюють наповнені теплоносієм стаціонарні радіатори, розташовані, як правило, впритул до стін. Кожному з вас знайомі недоліки такого проектного рішення:
► постійний дискомфорт, якщо робоче місце або місце частого перебування знаходиться недалеко від радіатора;
► труднощі з регулюванням температури радіаторів опалення;
► виникнення практично непомітних, але стійких повітряних потоків, що переносять всередині приміщення пил;
► при реконструкції або ремонті приміщень завжди потрібно шукати рішення по перенесенню радіаторів, підключенню їх до стояків, а також якось вписати їх разом із системою обв'язки в інтер'єр;
► повітряні пробки в радіаторах.
Будь-які види теплих підлог позбавлені всіх перерахованих недоліків, і вже одне це дає їм незаперечні переваги. Але теплі підлоги не позбавлені і власних переваг:
► температуру поверхні підлоги можна легко самостійно регулювати;
► у випадку з електричними теплими підлогами включення і виключення опалення не залежить від комунальних служб;
► підтримуючи на рівні підлоги більш високу температуру, ніж на рівні тіла і голови, створюють максимально комфортні для людської фізіології температурні умови;
► у випадку, якщо частина опалюваного приміщення буде заставлена меблями або обладнанням, опалення під цими ділянками монтувати не потрібно;
► не залежить від інтер'єру приміщень.
Плівковий інфрачервоний підігрів підлоги
Якщо оцінювати всі способи підігріву підлоги за простотою і швидкістю монтажу, то пальму першості заслужено отримають плівкові. Інфрачервоний підігрів підлоги стає все більш популярним при опаленні квартир і будинків. Ще однією незаперечною перевагою є незначна товщина такої системи. Представляючи собою тонку плівку з вмонтованими нагрівальними елементами, плівкові підлоги генерують випромінювання в інфрачервоному діапазоні частот. Таке випромінювання має властивість нагрівати взаємодіючі з ним предмети, а саме поверхню підлоги. Недоліком цієї енергоефективної та економної системи є те, що її не можна монтувати і використовувати всередині підлоги, покритої плиткою.
Нагрівальні мати
Конструктивно вони представляють собою самоклеючу сітку, що виготовлена з скловолокна і містить вкладений зиґзаґами тонкий двожильний кабель. Як і у випадку з плівковим інфрачервоним підігрівом, такі нагрівальні мати просто розстелюють на робочій поверхні бетонної стяжки. Оскільки кабель, що виконує функції нагрівального елемента, вже рівномірно розподілений, буде забезпечена однакова температура підлоги по всій поверхні. Нагрівальні мати незначно товщі за плівкову систему. Незаперечною перевагою такого способу є можливість застосування його для підлоги з керамічною плиткою, в той час як інші нагрівальні елементи для такої підлоги застосовувати заборонено.
Електричний кабельний підігрів підлоги
Це система, подібна до нагрівальних матів. По суті, електричний кабельний підігрів підлоги - це одножильний або двожильний резистивний кабель з муфтами на кінцях. Конструкція кабелів така, що при проходженні через них електричного струму вони виділяють тепло. На відміну від нагрівальних матів, що випускаються готовими неподільними секціями, нагрівальний кабель використовують в приміщеннях зі складним плануванням, адже окремий кабель можна вкласти в поверхню будь-якої конфігурації. З явних недоліків варто відзначити особливість монтажу, адже такий кабель доводиться вкладати безпосередньо в бетонну стяжку.
Водяний підігрів підлоги з труб
На відміну від електричного підігріву підлоги, де джерелом тепла є електроенергія, в водяному підігріві, як і в звичайних системах опалення, джерелом теплової енергії є гаряча вода. За принципом монтажу водяні підлоги нагадують кабельні. Вони так само вкладаються в стяжку і можуть мати будь-яку форму, залежно від особливостей форми приміщення.
Відмінності пов'язані з теплоносієм. Оскільки вода має властивість втрачати тепло, то існують обмеження на максимальну довжину гнучкої труби, по якій вода циркулює в підлозі. Тому, якщо необхідно працювати з великими приміщеннями, в підлогу заводять кілька контурів таких труб, вкладених хвилями або «равликом», і розділених спеціальними демпферними стрічками. Якщо інші типи підігріву підлоги можна використовувати в будь-яких будівлях і приміщеннях, то водяні застосовуються в основному в котеджах або в квартирах з встановленим газовим котлом, які не підключені до центрального опалення.
Монтаж підігріву підлоги - це важливий крок до того, щоб зробити будинок, квартиру або офіс максимально комфортними і затишними.