Перейти до контенту

Які бувають котли для опалення будинку?


► Електричні котли
► Рідкопаливні котли
► Твердопаливні котли
► Газові котли
► Палетні котли
► Комбіновані котли
► Одноконтурний чи двоконтурний?
► Основні виробники котлів опалення

Вибираючи котли для водяного опалення будинку, бажано знати моделі, різновиди та виробників обладнання для індивідуального обігріву. Це потрібно для з'ясування основних критеріїв вибору. При виборі котлів необхідно спершу визначитися з певними моментами.

За допомогою чого ваш котел буде підігрівати теплоносій? Варіантів тут декілька - електроенергія, газ, нафтопродукти (солярка), тверде паливо (дрова, вугілля). Існують також котли на комбінованому паливі.

Потрібно визначити місце розташування котла і спосіб його встановлення (на підлозі або на стіні), керуючись плануванням та в певній мірі дизайном інтер'єру.

Слід визначитися, чи потрібен котел тільки для опалення (одноконтурні моделі), чи агрегат буде забезпечувати ще й гаряче водопостачання (двоконтурні).

Тепер давайте розглянемо, як поділяються котли для водяного опалення будинку відповідно до типу палива.

Електричні котли

електрокотли опалення ціна
Експлуатаційні параметри електричних котлів, залежно від конкретної моделі, можуть сильно відрізнятися. На зручність/незручність користування котлом дуже впливає спосіб нагріву теплоносія.

Загалом вартість електричних котлів є відносно низька. Не викликає сумнівів екологічність, безшумність та безпека вироби. Користуватись таким пристроєм дуже просто і легко. Однак комфорт може обернутися пристойними цифрами в рахунку за електропостачання. Слід пам’ятати, що перебої у подачі електроенергії залишать будинок без опалення та гарячої води, що принесе чимало прикрощів домочадцям.

Підключення електричних котлів виконують за допомогою окремої лінії. При потужності котла від 9 кВт необхідне підключення трьох фаз (380 В).

Рідкопаливні котли

Дещо дешевше електроенергії обійдеться дизпаливо. Але вигораючи, солярка утворює пристойну кількість продуктів горіння (сажа, зола). Такі обставини ускладнюють експлуатацію і технічне обслуговування котла на дизельному паливі. Крім того, агрегат повинен встановлюватися в окремому приміщенні та живитися від спеціальної ємності для палива.

Твердопаливні котли

котли опалення на дровах
Господар-кочегар, таку функцію доведеться виконувати при виборі твердопаливного котла для водяного опалення будинку, адже він вимагає постійного нагляду. Перевага такого котла в автономності. Він буде функціонувати в місцевості, де немає газу та електромережі. Це найдешевші та найпростіші пристрої опалення. На противагу перерахованим вище перевагам можна відзначити необхідність постійно підкладати дрова і забирати з грубки золу.

Газові котли

котли опалення газові настінні
Набагато простіше і дешевше користуватися газовим котлом. Розглядаючи питання з такої позиції, краще придбати повністю автоматизовану модель. Так, коштувати вона буде дорожче, але при експлуатації практично не вимагає участі людини. Найбільший недолік газових котлів заключається в їх підключенні, для якого потрібно буде зібрати велику кількість різноманітних документів у цілому ряді інстанцій.

Палетні котли

Гранули - паливо, необхідне для палетного котла. Це порівняно нове обладнання. Відрізняється хорошою автоматизацією, економністю та порівняно непоганою екологічністю. Двадцять і більше років здатні служити такі апарати. Палетні котли стають все більш популярними серед індивідуальних забудовників. Однак потрібно строго стежити за максимальною потужністю цієї техніки. Якщо такий котел для водяного опалення будинку весь час використовувати на межі можливостей, існує велика ймовірність виходу з ладу різних деталей.

Комбіновані котли

Якщо вам необхідно буде користуватися то одним то іншим видом палива, тоді краще придбати комбіновану модифікацію котла. Назва такого обладнання пояснює його переваги. Не доведеться обмежуватися якимось одним видом палива. Типові поєднання: тверде паливо і газ, солярка і газ, тверде паливо та солярки. Існують навіть моделі, які можуть використовувати електроенергію і тверде паливо.

Одноконтурний чи двоконтурний?

газові котли для опалення Україна
Визначивши, яким паливом буде нагріватися теплоносій системи, потрібно узгодити варіанти розміщення котла. Настінний (підвісний) агрегат дуже компактний. Підібрати йому місце не проблема. Але такі котли для водяного опалення будинку обмежені по потужності. Опалити велику площу ними не вдасться. Підлогові моделі зможуть задовольнити будь-які потреби стосовно площі обігріву.

Коли існує необхідність гріти воду, потрібно вибирати двоконтурний агрегат. Тут існують деякі обмеження. Загальна площа приміщень, що обігріваються, повинна бути не більша, ніж 200 м. кв. В будинках, площа яких перевищує вказане значення, повинен встановлюватися одноконтурний котел і окремий бойлер.

Основні виробники котлів опалення

Тут вибір дуже широкий. Виробники є зарубіжні та українські. Світовими лідерами в секторі теплотехніки, як відомо, є Італія, Німеччина, Франція, Чехія, Словаччина. Купити котли для водяного опалення будь-якого виробника з перелічених країн сьогодні не проблема. Однак і вітчизняними виробниками нехтувати не потрібно, адже на сьогоднішній день вони становлять серйозну конкуренцію західним конкурентам, причому їх продукція коштує значно дешевше.

Не можна забувати і про те, що наш ринок теплотехніки вщент заповнений підробками. Комплект документів, таких як сертифікат якості, гарантійна книжка, акти санекспертизи, дозвіл на експлуатацію, повинні підтверджувати легальність продукції. Тільки за наявності підтверджуючих документів можна бути впевненим, що куплений котел для водяного опалення будинку буде працювати довго та ефективно.