Перейти до контенту

Інфрачервоний підігрів підлоги – особливості та властивості


► Конструкція і принцип дії інфрачервоного підігріву
► Переваги та недоліки інфрачервоного підігріву підлоги

Така система опалення як тепла підлога, останнім часом користується досить великою популярністю у населення. Той затишок, комфорт і зручність, які вона забезпечує, дозволяють часто вважати її основною системою опалення в будинку. Сьогодні існує кілька варіантів підігріву підлоги: система водяного підігріву, електричного, та інфрачервона тепла підлога, яка з’явилась на ринку відносно недавно.

Давайте спочатку розглянемо підігрів підлоги в цілому. Перелічені вище різновиди підігріву підлоги починають користуватися все більшим попитом, але треба відзначити, що такий спосіб опалення помилково вважають новим. Насправді підігрів підлоги використовувався ще за часів Стародавнього Риму для опалення знаменитих римських терм, а також звичайних будинків у північних регіонах Європи, наприклад, в Британії. Різниця з сучасними подібними системами полягає в тому, що по трубах проганяли гарячий дим, який і служив теплоносієм. Саме теплоносій вважається основним у визначенні самої системи теплої підлоги. Для сучасного водяного підігріву підлоги теплоносієм є вода або антифриз, для електричної підлоги застосовують електричний кабель, для інфрачервоного підігріву теплоносієм служить спеціальна плівка, тому іноді можна почути такий вираз, як плівковий інфрачервоний підігрів підлоги.

електричний інфрачервоний підігрів підлоги
Фахівці відзначають високий показник тепловіддачі інфрачервоного підігріву підлоги, що власне і зробило його таким популярним за відносно короткий час. Для того, щоб адекватно оцінити всю вигоду від застосування такої системи, необхідно розглянути такі нюанси, як конструкція системи, умови монтажу, технічні особливості та економічна вигода.

Конструкція і принцип дії інфрачервоного підігріву

Як вже згадувалося, система складається з тонкої плівки, товщина якої становить 0,3 - 1 мм. Всередині плівки запаяна графітна паста. Саме вона і є провідником електричного струму. Між собою смуги з'єднуються в єдине покриття, яке при проходженні струму під напругою 220 В створює інфрачервоне випромінювання. Довжина хвиль цього випромінювання становить 5 - 20 мкм. При таких характеристиках температура нагріву поверхні досягає 35 градусів.

конструкція інфрачервоного підігріву
На відміну від інших подібних систем опалення інфрачервоний підігрів підлоги має особливу перевагу. Відповідно до фізичних законів, нагрівання повітря в приміщенні відбувається завдяки нагріванню самої поверхні підлогового покриття. В даному випадку в цьому немає необхідності, так як випромінювання, проходячи крізь покриття підлоги, безпосередньо обігріває тіло людини. Таким чином значно знижуються витрати на електроенергію. Крім цього, має значення довжина хвилі. Більш довгі хвилі здатні проникати в глибину на 4 - 5 см, тому людина відчуває значно більше тепла.

Переваги та недоліки інфрачервоного підігріву підлоги

Перераховуючи переваги, необхідно відразу зазначити, що плівка досить тонка, тому вкладання її не займає зайвого об'єму приміщення. Немає потреби у використанні цементної стяжки, а це дозволяє провести монтаж системи самостійно, без додаткових затрат на матеріали і роботу. Інфрачервона підлога підходить абсолютно для будь-яких приміщень та різновидів житла, таких як квартира або заміський будинок. Для такої системи немає обмежень у виборі матеріалу для підлогового покриття. Тому можна вибрати ламінат, паркет, мармурову або керамічну плитку.

вкладання ІЧ підігріву підлоги
Оскільки мова йде про переваги інфрачервоного підігріву підлоги, то не можна не відзначити його високу ефективність, надійність та економність. В інфрачервоної підлоги висока тепловіддача при порівняно невеликих витратах електроенергії. Система відмінно витримує будь-які фізичні навантаження. Навіть у випадку пошкодження системи з ладу виходить всього один невеликий елемент, який можна легко і просто замінити.

При виборі такої системи опалення більшість людей цікавляться впливом інфрачервоного випромінювання на організм та здоров'я в цілому. Зупинимося на цьому питанні трохи докладніше і розглянемо сам процес. Інфрачервона хвиля, проникаючи в тіло людини, створює в ньому молекулярні коливання, які призводять до підвищення температури тіла і потовиділення. З потом з організму виділяються шкідливі речовини - токсини, шлаки та ін. А результаті цього покращується кровообіг. Також необхідно додати, що інфрачервона тепла підлога не пересушує повітря і не підіймає у повітря пил, що також є позитивними факторами.

плівка для інфрачервоного підігріву
Треба кілька слів додати про негативні якості системи, хоча їх складно такими назвати. Одним з перших негативних моментів варто вважати невелику гарантію, а відповідно й недостатньо довгий термін експлуатації. Під час монтажу фахівці не рекомендують вкладати плівку під поверхні, які закриті габаритними меблями, бо це шкодить плівці та швидко виводить її з ладу. Не дивлячись на те, що інфрачервона підлога вважається екологічно чистою і безпечною, не рекомендується тривалий час перебувати в приміщенні з такою включеною системою. Ще один нюанс - бажано уникати настилання інфрачервоного підігріву підлоги в приміщеннях з підвищеною вологістю.

При виборі інфрачервоного підігріву підлоги слід віддати перевагу перевіреним та відомим брендам, таким як Caleo, Heat Plus. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент систем опалення під загальною назвою «тепла підлога». Кожна така система має свої недоліки і переваги, умови встановлення та експлуатації, тому в даному випадку може бути тільки одна рекомендація - правильно оцінивши умови приміщення, прислухатися до рекомендацій фахівців і вибрати таку систему, яка буде максимально задовольняти всім вимогам експлуатації та безпеки застосування.